Probleme cu prima casatorie a sotului?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

eu cred ca ar trebui sa accepti ca toate obiectele fac parte din trecutul lui.. si sa le iei ca atare. atata timp cat nu iti creeaza un rau evident.. nu iti face tu singurica rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flory_28

Ce ziceti? Poate ca stand acasa o iau si un pic razna...



Da, poate de la asta ti se trage. Da-le incolo de poze. Indiferent de ce si cum s-a desfasurat/incheiat fosta casnicie, cu bune cu rele, ea e o parte din trecutul lui, si tu l-ai luat de barbat cu tot cu trecut.
Tu faci parte din viata lui, din prezent, ii esti nevasta, aveti un copil impreuna, pe chestiile astea sa te concentrezi mai mult.
Banuiesc ca nu a pus poza cu ea pe desktop sau cu ei de la nunta in dormitor.

Eu recunosc ca intr-o zi am fost geloasa pe niste poze.. mi se parea mie ca pe mine nu ma strange asa patimas la pept si nici nu ii sclipesc ochii in preajma mea ca si cu cea din poza..
Ce idi eram.. cred ca eram si eu intr'o perioada cand aveam prea mult timp de benoclat la poze si de gelozat pt. niste himere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Si sotul meu are poze cu niste foste din tinerete pe care mi le-a aratat odata cu restul pozelor si chiar am cerut amanunte despre ele, cine sunt, cat a durat, de ce s-au despartit etc. Gelozeam si eu o tipa din poza, mi se parea ca arata mai bine ca mine, ca e mai slaba, ca daca face comparatie intre mine si ea eu sunt in dezavantaj, dar mi-a trecut.
Roaga-l sa le puna bine undeva in fundul unei debarale ca sa nu dai tot timpul cu ochii de ele, fa TU cat mai multe poze cu el, inrameaza-le si pune-le in toata casa, poate asa o sa-ti aduci aminte de fiecare data cand dai cu ochii de ele ca tu esti prezentul si ea doar trecutul.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Flory_28
Sunt eu nebuna? Spuneti-mi ca nu stiu cum sa mai abordez problema, eu sunt si impulsiva si nu-mi trebuie mult sa ma enervez. Chiar trebuie sa pastreze pozele?


si nu m-a deranjat nici o secunda. ba, cu cat erau alea mai aratoase, cu atat mi se umfla pipota ca le-am surclasat. ma rog, vanitati efemere, dar orisicat. noi ne-am mai si povestit una-alta, fara nici o gelozie.




Apropo de asta, si eu le cunosc pe toate fostele lui, ca erau fie foste colege de liceu sau ramasesera in gasca si am stat la baute, la petreceri cu ele, ba chiar ne mai si intalneam la mare prin vama. Sunt fete normale, n-am avut niciodata nimic de impartit.

Stiam ca in liceu fusese prieten la un moment dat cu X, dar in clasa lui erau 2 X si le cunosteam pe amandoua. Am presupus automat ca fusese prieten cu cea mai frumoasa dintre ele :), normal, nu?
Eram impreuna deja de vreo 3 ani cand nu stiu cum ajungem sa discutam de X si descopar ca de fapt fusese cu cealalta X, nu cea la care ma gandeam eu! Am fost deceptionata! Si el de colo "pai in liceu X era mai mishto decat acum".

Asta-i ca in bancul cu "amanta noastra-i mai frumoasa"

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Ehe inseamna ca eu si sotul suntem atipici. Noi nu ne-am adus poze cu fostii prieteni respectiv fostele prietene in casa noastra. Destul de gelosi amandoi din fire si posesivi am stabilit asta de la inceput. De cand ne-am cunoscut am rupt orice relatie cu fostii iar abumele zac pe la casa fiecaruia la parinte si nu le mai rafoieste nimeni.

Acum sa va zic una buna. Mie de mica mi se trage. Sau de mica sunt asa Tat, baiat frumos la viata lui a avut ceva prietene inaintea mamei. Si normal avea poze cu ele in album la noi in casa. Pe mama nu o deranja insa pe mine da. Si cum aveam vreo 10- 12 ani de cate ori ma mai uitam in albume mai rupeam sau faceam disparuta o fosta. Hihihi cred ca s-au mai ratacit cateva. Dar le-am dosit bine intr-un plic. Mai ales pozele in care il vedeam pe tatal meu alaturi de ele le uram.
Eu in locul tau l-as ruga..."respectuos" sa isi duca albumele la parintii lui daca tot le pastreaza pentru ei. Asa mi s-ar parea normal si corect!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Ehe inseamna ca eu si sotul suntem atipici. Noi nu ne-am adus poze cu fostii prieteni respectiv fostele prietene in casa noastra. Destul de gelosi amandoi din fire si posesivi am stabilit asta de la inceput. De cand ne-am cunoscut am rupt orice relatie cu fostii iar abumele zac pe la casa fiecaruia la parinte si nu le mai rafoieste nimeni.

Acum sa va zic una buna. Mie de mica mi se trage. Sau de mica sunt asa Tat, baiat frumos la viata lui a avut ceva prietene inaintea mamei. Si normal avea poze cu ele in album la noi in casa. Pe mama nu o deranja insa pe mine da. Si cum aveam vreo 10- 12 ani de cate ori ma mai uitam in albume mai rupeam sau faceam disparuta o fosta. Hihihi cred ca s-au mai ratacit cateva. Dar le-am dosit bine intr-un plic. Mai ales pozele in care il vedeam pe tatal meu alaturi de ele le uram.
Eu in locul tau l-as ruga..."respectuos" sa isi duca albumele la parintii lui daca tot le pastreaza pentru ei. Asa mi s-ar parea normal si corect!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

De cand ne-am cunoscut am rupt orice relatie cu fostii iar abumele zac pe la casa fiecaruia la parinte si nu le mai rafoieste nimeni.


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!




Nu ti-e dor uneori sa te uiti la pozele tale din alte vremuri ?

Pe mine ma amuza fostele mele iubiri, si pe el la fel. Parca sunt din alta viata. Si chiar sunt din alta viata - o viata pe care nu vreau s-o uit.

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

hop si eu :sotul meu a avut o relatie de sapte ani inainte sa ne cunoastem noi iar dansa la parasit de ziua lui adica martie si in iunie sa casatorit si era distrus si a suferi dupa ea si nici in ziua de azi nu crede ca la inselat dar sa casatorit repede infine mi-e imi place sa ma manc in cura cu el despre acest subiect era la inceput relatiei noastre, cand ma-m mutat la el dupa casatorie bineinteles am gasit o gramada de scrisorii poze , am citit toate scrisorile pe urma care le-a trimis ea si pozele cu ea singura le-am ars toate restul care le-a scris el le-am pastrat si sunt puse "bine" la fel si pozele dar ce mai conteaza a fost in trecut si nu ne intoarcem traim in prezent

mami de miruna si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexas

hop si eu :sotul meu a avut o relatie de sapte ani inainte sa ne cunoastem noi iar dansa la parasit de ziua lui adica martie si in iunie sa casatorit si era distrus si a suferi dupa ea si nici in ziua de azi nu crede ca la inselat dar sa casatorit repede infine mi-e imi place sa ma manc in cura cu el despre acest subiect era la inceput relatiei noastre, cand ma-m mutat la el dupa casatorie bineinteles am gasit o gramada de scrisorii poze , am citit toate scrisorile pe urma care le-a trimis ea si pozele cu ea singura le-am ars toate restul care le-a scris el le-am pastrat si sunt puse "bine" la fel si pozele dar ce mai conteaza a fost in trecut si nu ne intoarcem traim in prezent

mami de miruna si andrei



Cum Dumnezeu sa te bagi asa in viata omului cu bocancii si sa-i arzi pozele?
Ai cumva impresia ca daca ai ars poza cu Xuleasca ii dispar toate sentimentele fata de ea sau esti mai buna decat ea ?
Repet , daca partenerul meu ar face asa ceva ar zbura rapid.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Repet , daca partenerul meu ar face asa ceva ar zbura rapid.


si nu pe usa, ci prin zid.

Mergi la inceput