Licurici de ianuarie februarie 2009 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna seara fetelor!!!

Irina bine ai revenit acasa , o sa va fie mai bine, ai sa vezi, putere si multa sanatate de la noi

Fetelor am vazut poze noi cu bebici . Foarte frumosi sunt toti

Noi azi am fost la cumparaturi toata ziua

Va pupacesc si vb maine! Noapte usoara!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Multumesc de primire.Grumetelul meu tresare sarmanu', inclin sa cred ca a fost traumatizat...
Parola si mailul s-au schimbat? ma ajuta careva?Ms

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Selene,doar Daria ta e nascuta in aceeasi zi cu David no?Trebuie sa se asemene :)))
Si David si-a dereglat programul de masa,insa eu ii dau sa pape cand ii e foame,nu pot sa-l tin nemancat ca mai are de stat o ora pana la urmatoarea masa(asa ca uneori papa putin,dar mai des)..I-am zis astazi si dritei si a zis ca se mai intampla ca ei sa-si deregleze programul de masa,sa aiba perioade cu mancat haotic,dar important e ca el sa fie sanatos,fericit si cu burtica plina :)) si sa ia in greutate.
Azi cand l-a cantarit avea 5100.A zis ca este foarte bine..
Si sa stii ca si David a avut cateva zile in care plangea in orice pozitie numai daca-l tineam in brate pe verticala nu,e foarte curios si se uita peste tot..asa ca m-am resemnat si il tineam asa,faceam ture cu el prin casa,stateam cu el la geam si ne uitam pe geam si ii cantam..ii aratam obiectele din casa,nu ca ar pricepe el ce zic,dar il linisteste cand ii vorbesc si zambeste..:)

Posibil sa fie si de la colici,dar ma gandesc ca ar trebui sa se cam termine,nu?
Vad ca David s-a mai linistit de 2-3 zile,deh,au si ei zile si zile..

Nu stiu ce sa zic..rabdare...rabdare..rabdare.Stiu ca e greu,ca doar am un copil atomic,care sta mult timp treaz si trebuie sa-l intretin :)),ca altfel se plictiseste..dar oricum nu avem ce face decat sa le oferim caldura si dragoste.Gandeste-te ca or sa treaca toate si partile mai putin placute le vei uita si iti va fi dor de perioada asta cand e atat de mica,de inocenta,de dulce,de pura..o sa-ti fie dor de mirosul ei superb de bebelus..
Oricum daca esti nelinistita suna drita si spune-i,dar eu zic ca are si ea niste zile mai proaste,doar ni se intampla si noua,nu?
Te pupic,chiar ma intrebam ce mai faci..

Irina ma bucur ca ai venit acasa.Multa sanatate va dorim.


POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Irina, bine ati venit acasa! O sa vezi ca se va restabili complet si Grumetzel repede-repede

Alinuk, am pus si eu 2 poze cu bebe mic la san pe mailul comun.

Selene, ai incercat sa o tii pe Daria intr-un sling sau intr-un wrap? Asa, ar fi lipita de tine dar fara sa-ti solicite spatele... si ai avea si mainile libere sa mai faci si altceva prin casa.

Ada, ce-ai cumparat frumos?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

lisa, colici, cu orele? Doamne fereste! I-am dat 15 picaturi de Sab Simplex de dimineata, a trantit o "treaba mare", parturi la greu, dar degeaba...

Ledi, chiar ca seamana. Oricum eu ii dau de mancare de cate ori ii este foame, doar ca ma deruteaza, ba mananca 60 de ml, ba 120, ba 150, ba adoarme 10 minute si, dupa ce se trezeste, mai baga niste ml, pai ce puii mei fac asa??? A tinut-o in ritmul asta si azi, de la 12 la amiaza pana la 8 seara, sa mor, nu altceva...

Dark, numai marsupiu am si ala nu-i place. Nici scoica nu-i place, nimic nu-i place, mai nou. Si nu pot sta cu ea in brate tot timpul, ca ma rupe de spate. Si ei ii trebuie sa te plimbi cu ea in brate, nu asa, sa stai degeaba... Pai eu cum mai mananc? Cum ma mai spal? Cum mai lucrez, cand mai am cate ceva de lucru? Nimic nu pot face, numai cu ea, tot timpul... Am ajuns sa verific traducerile cu ea in brate, si bineinteles c-am dat-o in bara, zici ca nu erau facute de mine... M-am si grabit, eram si obosita...

E o dulceata cand gangureste si se joaca, in rest, cand vad ca-si stramba gurita a plans si incepe sa urle, imi vine sa plec de acasa...



Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Selene, eu am bouncer si swing (si multumesc zeilor in fiecare zi ca le am)... si il pun pe bebe mic sa stea cand in una, cand in alta atunci cand ma spal/me'c pe tron/ mai fac una-alta (cu mancatul... am invatat sa mananc cu el in brate la nevoie). Lui ii place. Se leagana, se mai joaca (si unul si altul au jucarele), se mai uita la mine, mai doarme... sau pur si simplu sta cuminte... Ai incercat cu asa ceva? Poate-poate ar fi o solutie.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Buna mamici,

Alina, super rochitele, si ale Sabinei si ale Anei!

Irina, bine ati venit acasa! Ma bucur ca v-au externat, multa sanatate lui ochila! In cateva zile va fi revenit complet, ai sa vezi!

Lisa, colic calm-ul nu te ajuta la colici? Cand pleaca mama ta? Mi-a venit si mie, i-am dat doar o data, acum vad ca bebe nu mai are dureri de burta asa ca nu ii mai dau.

Miere, am vazut pozele cu Aidan, ce fete face, cred ca iti vine sa-l mananci !

Eu am fost duminica la ski cu Alex si niste prietene, toata ziua, plecat la 9 dimineata si ajuns inapoi acasa la 9 seara. Am petrecut ziua cu Alex si a fost f bine pt amandoi. Bebe Andy a stat cu taica'su, s-au descurcat de minune, cred ca asta e semn ca trebuie sa ii mai las singuri ..la ski a fost super, doar ca am febra musculara nasoala..mai greu a fost cu sanii care ma dureau de atata lapte, am avut o pompa manuala la mine si m-am muls putin acolo la pranz, noroc ca aveau un 'family room'. Sper sa mai ajung o data pana la sfarsitul sezonului, adica pana in mai.

In rest suntem ok, cred ca nu mai avem colici, bebe e in continuare cuminte, doarme bine, cu o trezire pe noapte, sper sa ne tina tot asa. Doar ma gandesc cu jale ca in curand incep serviciul, pe la mijlocul la aprilie, cred ca o sa imi fie f dor de bebe..off..noroc ca vine bunica, macar atat. Va invidiez pe cele care puteti sta cu bebele acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

rein multumesc!!!
fetele, voi ati citit aici? http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1046

asta mi-a zis-o mama ieri, "apa (de la baita de dupa botez)sa fie aruncata la radacina unui copac."

si daca te iei dupa astea, cand il mai pupi pe bebe???
-48. Nu saruta un bebelus decat in somn ca "ii rasfetzi".
-62. Nu sarutati un bebelus in somn, ca-i furam somnul.

de-ale lui Stefan
-ieri dimineata Florence era in patul mare, la mijloc. Stef, e de o vreme, cu "el la mijloc". de aceea a impins-o sau mutat-o pe sora-sa la perete, am gasit-o pe Florence dormind cu fata in jos.
-a luat-o din swing din living si a carat-o pana in dormitorul lui. noroc ca ma nimerisem acolo, daca nu eram ce ii facea?
cred ca mai mult decat sora lui cea mica si draguta, o cosnsidera o papusa mancacioasa si care ii ocupa mamei lui prea mult timp.
ce mila imi e de el cand imi zice, mama pune-o jos pe Florence si hai sa ne jucam cu avionul ce ti l-am construit din lego sau hai sa pretindem ca suntem roboti!

Naty, alinuk, Ira, Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Imi trimite si mie cineva parola de la mailu' comun, va rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

mamici, mai ales cele care sunteti la a2-a nastere, pe voi va dor oasele? pe mine da, ingrozitor uneori. ma dor genunchii, oasele de la coapse si glezne.

Ce stiti de arya si de Roxanaz?

vazut poze cu Ana alinei. ce scumpica e. imi pare rau pt alergie.
ce frumoase sunt hainutele de botez ale Sabinei. cu astea o imbraci tu de acasa si nashii dupa botez, cu hainele lor?

Veronica, ce frumoasa e Alice . si ce par des are.

Teo e mortal in poza cu gecuta. iar in cea la frac e superb. atat de bine l-a prins

BB Filip, sanatate!

miereamara, imi place tare mult poza in care Aidan are costumasul cu cravata.

IRINA.C, bine ai revenit. suntem alaturi de bine. vei vedea ca totul va fi bine. pupam pe OKILA zambaretul

Selene, cand Flor e agitata si vremea ne permite iesim afara. daca nu ii e foame doarme tun, fie ca e in carut, fie ca e in wrap. asa imi cumpar si eu un sandwitch sau ceva cu orez si mananc.
daca suntem in casa o pun in wrap si se linisteste. nici lui Flor nu-i maib place sa o tii in brate la orizontala cand e treaza. vede mai bine lumea stand pe verticala. cand i se face somn se lasa pe mine si orice pozetie e ok, atat timp cat e lnga/pe mami
o mai pun in swing si deasupra are caruselul, dar se plictiseste repede. lui Stef ii placea leganat in swing, ei mai putin.
wrap=ul m-a salvat de multe ori, eu zic ca s-a meritat sa invastesc in el chiar daca e elastic. fetele din Rom recomanda pe cele de la Nandu si Amazonas, merg si la bb mai mari pt ca sunt rigide http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129923&whichpage=9

Dark, tu cum il porti in wrap pe LACHLAN (cum se pronunta???)?

azi facem 2 luni, LA MULTI ANI Florence, puiul mamei. Felicitari si bb-ilor care implinesc sapt si pt DARIA-MARIA (dalma) pt cele 4 luni si Matei Teodor (ralucalaexa)pt cele 2 luni si Antonia Ioana (cami_antonia) pt prima luna

cand vreau eu sa se trezeasca, nu vrea ea sa faca oki. o astept sa ii dau sa pape si sa mergem la ambasada sa ne luam certificatul

o zi cu mult soare pt toata lumea!

Mergi la inceput