FIV in Ungaria 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Olgutza, multa bafta data viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineatza feteler.

Va multumim pentru ajutor,deocamdata.Azi am sunat la laborator unde ne-am facut niste dozari.Asistenta nu mi-a citit rezultatul exact mi-a spus doar ca asa cum a intuit medicul meu progesteronul este foarte scazut si sa continui si eu atat cu utrogestan cat si cu progesteron injectabil.

Asta era problema.Organismul meu nu secreta destul
BIne ca datorita voua pot sa fac rost sdi sa continui.

Pana la urma deoarece vomit foarte mult pastilele,o sa facem injectabil 100 mg,iar dupa ceva timp vom face din nou cate 50 la doau zile exact cum am citit si mai sus ca i-a fost recomandat de medic unei alte fete.In sfarsit doi doctori acre gandesc la fellll

Recunosc cateva kg.sunt de la progestron dar ....eva maria e mai importanta decat 5 kg.in plus...nu-i asa?

Va multumim enorm....Mada si Eva


Mada 16+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

olgutza, o sa fie bine ai sa vezi...rabdare si optimism !

profa,, eu dupa ET am avut urmatorul tratament: intr-o zi 6 utrogestan, in urmatoarea 2 injectii cu progesteron...pana la 10 saptamani mi-a zis Zadori ca dupa aceea sa-mi dea o schema de reducere. Cand am inceput sa reduc injectiile la cate una pe zi am inceput sa sangerez si mi-a zis ca placenta inca nu-si intrase in rol asa cum trebuie. Am urmat aceasta schema pana in saptamana a12a cand impreuna cu dr meu de aici din saptamana a13a am facut o schema de eliminare a injectiilor si dupa cateva zile am sangerat din nou si a trebui sa mai continui inca o saptamana...abia dupa am inceput reducerea... acum fiind pe utrogestan 4/zi.
Sunt fete care au facut numai injectii pana in saptamana 12 cate 2/zi...ca dupa sa treaca pe utrogestan daca a fost cazul.
Eu zic ca pana in saptamana a12a ar trebui sa faci injectii...asta daca le poti procura...sunt absorbite 100% pe cand utrogestanul in jur de 60-70%.
Multa bafta iti doresc si sa auzim numai de bine !!!

Klu 17+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

eumada Sa te ajute Bunul Dumnezeu sa duci sarcina pana la termen. Ai rezolvat cu progesteronul?


Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee


VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am repetat ieri Beta si e 1733. :) Vinerea viitoare merg la doctor si la eco. Ma simt bine, in afara de faptul ca sunt racita. O sa incerc sa-mi pun burtica la semnatura (sa vad daca si reusesc), dar nu stiu ce sa pun la varsta. Cum se calculeaza? Bebicii au fost conceputi acum 3 saptamani, iar prima zi a ultimului ciclu a fost intre 7 si 9 februarie (pe 7 si 8 am avut doar 'pete' si pe 9 a inceput sa curga), dar nu stiu cat e de corect, pentru ca inainte de asta am luat pastile anticonceptionale 13 zile, deci nu o folie intreaga. Aveti idee cum calculam?

Crisis, poti sa ma treci pe listuta de burtici, cu FIV in feb 09 la Kovacs (ER pe 19 feb, iar ET pe 24 feb). Merci!

Va !

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Laura felicitari sarcina usoara si la termen
Olguta a-mi pare sincer rau capul sus si mergi inaint DD ati va da bebele mut dorit
Buluna,Cornelia va multumesc ca va ganditi la mine eu sunt bine momentan sper ca acum sa se indure Maicuta Domnului si de mine am 3 bebei la purtator sper din tot sufletul sa ramana 9 luni la mine in burtika.
Fetelor va pup pe toate

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Ioana p76, Miha2004, Tia, Crisis multumim frumos pentru voturi
Laura Super valoarea. Asteptam vesti sa vedem ce zice nenea dr. 4x


VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410
Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Laura - eu la sarcina obtinuta prin FIV calculez dupa calendarul din link-ul de mai jos si da acceasi due date ca la eco. bafta!
http://www.ivf.ca/duedate.php
Olguta - ma bucur ca esti o luptatoare.

s 16
http://bd.lilypie.com/gkpVp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=missy&year=2009&month=8&day=25&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Multumesc de raspunsuri! Missy, intrasem pe site'ul respectiv si pe cateva altele si toate au zis acelasi lucru - 12 noiembie. :) Si Kovacs mi-a spus (tocmai mi-a raspuns la email) ca si site'urile astea ca sunt in 5 saptamani.

Laura 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

mihaele - sa fie cu noroc! Da-mi te rog amanunte ca nu are cine. Stiu ca aveai 5 embrioni. S-au decongelat toti? S-au dezvoltat toti? Cu ceilalti care au ramas ce s-a intamplat? Cate celule aveau embrionii la congelare si cate zile? Tu ai optat pentru 3? Ce varsta ai? Cred ca te-am inebunit dar te rog sa imi raspunzi. Ma rog pentru tine sa reusesti! Urmez eu!

Mergi la inceput