Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

pt fetele care nasc la elias:
l-am intrebat azi pe dr. meu daca avem voie cu hainute pt copil in maternitate. mi-a raspuns ca va sta infasat in scutece de la ei si numai la externare vom putea sa o imbracam cu hainutele noastre

Dorana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

am gasit vesti despre Alexa :

" Fetelor, am fost astazi la spital ELIAS - era full, aveau 8 cezariene, ma amanat pt. maine dimineata, MIERCURI 11 martie 2009, mi-a luat sange, tensiune, mi-a facut monitorizare, internare si maine dimineata ma opereaza. Doamne Ajuta !!! Va pupik."

Mami de fetita si de baietel 39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Anncutza si Greierash felicitari pentru bebei si refacere rapida.

Veronica bine ai venit

Sa spart conducta cu bebei



38+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Monnvas bine ai venit acasa
Greierash si Anncutza felicitari!!! Refacere rapida si muuuult laptic.
Veron1ca bine ai venit

Alexa nastere usoara si DD sa fie alaturi de voi.

Clara eu am primit un storcator de la soacra mea (power juicer). Nu are multe functii, dar sunt f multumita de el, deoarece inainte am avut un moulinex f prost. Fac destul de mult suc intr-un timp f scurt, de aceea imi place mie. Sunt intr-adevar de spalat dupa aceea vre-o 5 piese, dar daca le speli imediat nu e o problema, in 5 min e gata.

Abia am ajuns acasa de la eco. Am condus 1h pe un drum pe care de obicei il fac in 20 min max Doamna doctor ne-a zis sa nu ne facem, totul este ok. Are circulara in continuare, dar este larga.

Astept cu nerabdare vesti de la Mihaela.

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Greierash si Anncutza felicitari pt copilasi! Sa fie sanatosi si fericiti!

Mihaela, nastere usoara si bebe sanatos!

Alexa, tinem pumnii stransi pt maine!

Pisigri, frumoasa povestea nasterii!

Fetele, eu azi am plans de m-am spart. Ma linistesc cateva ore si iar ma apuca. Va spusesem mai demult ca la ultima eco, adica cu o luna in urma, bebe era sub curba minima la dimensunile abdomenului. Azi a masurat din nou si tot sub este, desi a crescut, se mentine cam la acelasi nivel sub minimul normal al curbei. Asta m-a intristat pana mi-a spus si ca lichidul amniotic e in cantiate mai mica decat normal. Deja la faza asta m-a apucat disperarea. Mi-a facut trimitere pt ecografie Doppler. Am venit acasa si am citit despre asta. Ce am inteles eu e ca copilul nu se poate hrani cum trebuie si o solutie ar fi declansarea nasterii. Maine implinesc 34 de saptamani. Imi vine sa urlu! Am sperat ca dupa ghinionul de la prima sarcina, asta sa se desfasoare normal, sa avem norocul sa fie bebe sanatos, asta e tot ce mi-am dorit! M-am pierdut cu firea si am uitat sa intreb ce greutate are bebe, dar prea mult nu cred ca are, luna trecuta avea 1100. Capul si femurul (asta masoara?) au dimensiuni normale.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Mereu uit sa intreb... Ceaiul de chimen si anason il luam de la farmacie?

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani


Cred ca de la plafar.

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!


Si in supermarchet gasiti. Eu nu am baut ceai, sincer, ca nu ma dau in vant dupa ceaiuri, dar din Real eu iau ceaiuri pt familie.
Alina buna ideea, sa ma dumiresc si eu ce si cum sa fac, trimit din mailul meu in mailul comun mp3?
Am dormit o gramada, nu am mai dormit atata de muuulteee luni. Noroc cu mama ca-mi murea printesa de foame. Eu mulg sa golesc sanul si am la congelator laptic pt zilele cand s-o intarca vacuta (adica eu) si ma mai scapa mama. Am si bona, de ex bona il duce, il aduce de la gradi pe Clau, ma poate ajuta si cu Luana, probabil asa vom si face, cu schimbul, daca mami pleaca in curand. Dar bona nu e pe timp de noapte, cel putin asta a noastra nu ar vrea sa stea decat ocazional, dar nici nu ma simt eu bine cu cineva strain in casa. Daca o sunam sa vina sa stea cu Clau cand plecam noi undeva, venea, dar nu era tot timpul in casa la noi noaptea.
Clara, uite de ex la fi-mea cel mai mult din Disney baby's songs ii
place melodia "All the pretty little horses", dar sunt multe, si lente si mai putin lente, si avem si Disney magical songs. Si sunt convinsa ca ar mai fi, dar nu am timp acum sa caut prin CD-urile lui Alex.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash78

Buna fetele!
Pe 04.03.2009, ora 10:45 s-a nascut ghiocelul Raresh Constantin, de 3, 350 g, 51, cm, apgar 9 prin ceza la 39 saptamani shi 4 zile!Abia ieri am venit acasa shi suntem bine, papam shi dormim!
Tocmai s-a trezit ...mai revin, va pup!O sa punem shi poze!

ppv Sara Ioana (7 octombrie 2004)si Raresh Constantin (4 martie 2009)
http://www.flickr.com/photos/27728467@N06/


Felicitari!

Clara am uitat sa scriu in celalalt mesaj, daca intri la pagina Luanei sub ultima poza am incercat in piczo sa pun, dar mi s-a incarcat video, dar sa o asculti macar de impresie, ca o sterg de acolo

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Galushca
Fata mea are cel mai meserias program - doarme cate 6 ore legate si apoi sta treaza si haleste cate o ora jumate (cu pauze de adormit intre supturi si dup-aia se trezeste racnind). E eficienta tehnica, a pus 1,200 kg de la minimul din maternitate Ca ma si speriai azi :)

Wow, ce super, la 6 ore papa? Si nu aveti colici? Ce super! Bravo Ileana, fata cumintica!
Imi pare rau ca esti bolnavioara, hai ca ma uit sa vad despre zinuzita naturist.
Pup

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

pentru noile mamici] si multa sanatate si noroc ghioceiilor

Azi am fost la control:
Dr e multumit de Isabelle e maricica ar trebuie sa mai stea musai 2 saptamani la caldurica(colul o ajuta e lung si inchis).Eu nu o prea ajut caci nu stau mai mult la pat cu "picerele mai sus",iar din cauza lipsei de odihna au aparut contractii neregulate.
Indicatiile dr stat la pat,iar urmatorul control 26-27 martie cand probabil stabilim si data nasterii....asta daca-s cuminte pana atunci...si trebuie sa fiu.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Buna fetelor!
m vesti despre anncutza: a ansacut pe 6 martie, prin ceza, baietel Damian Calin

Felicitari Anncutza!
Bun venit bebe Damian Calin!

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput