Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash78
Pe 04.03.2009, ora 10:45 s-a nascut ghiocelul Raresh Constantin, de 3, 350 g, 51, cm, apgar 9 prin ceza la 39 saptamani shi 4 zile!


Bine ai venit Raresh Constantin ,felicitari Greierash pentru bebe!!!S
a ne povestesti cum afost nasterea si cum e acum acasa,asteptam si pozici

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Hai Mihaela cu bebele

Citat:
citat din mesajul lui GalushcaFata mea are cel mai meserias program - doarme cate 6 ore legate si apoi sta treaza si haleste cate o ora jumate (cu pauze de adormit intre supturi si dup-aia se trezeste racnind). E eficienta tehnica, a pus 1,200 kg de la minimul din maternitate Ca ma si speriai azi :)


Galushca falicitari pentru fetita super program

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Dorana stiu despre ce vorbesti dar eu nu imi amintesc de unde au luat fetele ,cu siguranta vor scrie ele linkul.

Chiar fetelor pe unde umblati ...pe vremea asta asa urata?

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Denisa m-am uitat pe site la Sensiblu si vad ca au si ei ceaiurile astea fenicul,chimen,anason.

Merci. O sa trec pe la ei, sa-mi fac rezerve.

Doranna, nu stiu daca la asta te referi, dar cu ceva timp in urma, am facut comanda la Misena Shop (adresa e scris legat si .ro) si am discutat aici despre asta... lucrusoarele sunt tare frumoase si inca mai au reduceri.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Galushca




Eu ma simt cam foarte nasol azi, in sensul ca iar am facut sinuzita si ma doare capul. Stiti ceva remedii naturiste? Am luat ieri seara un paracetamol si acum imi fierb apa pentru inhalatii, dar n-as prea baga pastile.


Fata mea are cel mai meserias program - doarme cate 6 ore legate si apoi sta treaza si haleste cate o ora jumate (cu pauze de adormit intre supturi si dup-aia se trezeste racnind). E eficienta tehnica, a pus 1,200 kg de la minimul din maternitate Ca ma si speriai azi :)




Felicitari Ileana!

Pt sinuzita eu imi puneam cateva picaturi de esenta de eucalipt in apa pt inhalatii plus mi-am facut acasa picaturi pt nas din sare neiodata si un pic de bicarbonat dar nu mai stiu exact cantitatile.
Imi mai zicea cineva ca hrean ras amestecat cu spirt, pus intr-o carpa rosie (nu stiu de ce rosie) si pus pe frunt aproape de sinus face bine dar inainte sa dai cu crema de galbenele ca arde pielea...
Daca dai un search pe google musteste de sfaturi si remedii cel putin in engleza.
Cica consum de fructe si alimente in general bogate in vitamina A face bine.
Sanatate!


Uite

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebewww.health.com/health/library/mdp/0,,sts14367,00.html" target="_blank">aici o reteta pt picaturi de nas.

Bine ai venit bebe Rares!!! Tot binele din lume ti-l doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Greerash felicitari mamico. Bun venit ghiocel Raresh

Veron1ca bun venit in odiseee

35+ Damian Codrut Andrei
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Denisa m-am uitat pe site la Sensiblu si vad ca au si ei ceaiurile astea fenicul,chimen,anason.

Merci. O sa trec pe la ei, sa-mi fac rezerve.

Doranna, nu stiu daca la asta te referi, dar cu ceva timp in urma, am facut comanda la Misena Shop (adresa e scris legat si .ro) si am discutat aici despre asta... lucrusoarele sunt tare frumoase si inca mai au reduceri.

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani



acesta este!!!!


Dorana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetelor!

Am vesti despre anncutza: a ansacut pe 6 martie, prin ceza, baietel Damian Calin, ff bine amandoi, sunt acum acasa.
Pt prima pagina:
3410 g, 51cm si scor apgar 9, cezariana la 39 de sapt

Mi-a dat voie sa va ofer povestea/incurajarea ei pt fetele cu cezariana:

""""
salutare.
noi vineri pe 6 am avut cezariana si de ieri dupa-amiaza suntem acasa .nici nu stiu cum sa incep, dar o sa incerc sa nu ma lungesc pe mult... am intrat in operatie in jur de orele 15.mi-a facut rahi si vreau sa zic ca n-am simtit absolut nimic.doar o mica intepatura, ceva mai slab decat a unui tantar mi s-au mai administrat niste calmante/tranchilizante ceva de genul pt ca eram totusi destul de ametita. nu simti cand te taie, doar cand il scoate pe bebe si cand te coase, simti ca si cum te-ar trage un catel de pantaloni si nu simti decat tragerea aia, fara durere sau altceva. dupa ce trece efectul anesteziei, adica la vreo 2-3 ore, incep durerile mai ales ca se contracta uterul.asta ce doare mai tare dar ti se administreaza calmante. pe moment zici ca nu-ti doresti nimic altceva decat sa nu mai ai dureri si ti se par extraordinari de puternice.dar acum cand stau sa ma gandesc parca nici nu-mi amintesc cat de puternice au fost.eu am avut sonda urinara pana a doua zi la ora 8. a doua zi te ajuta infirmierele sa te dai jos din pat. conteaza extraordinar sa faci miscare. desi doare, trebuie. cu fiecare miscare e mai usor.duminica chiar nu mai aveam probleme. erau usoare dureri la plaga, dar suportabile. pe bebe mi l-au adus la aproape 2 ore dupa operatie sa-i dau sa pape. e o senzatie extraordinara cand simti cum suge.si pe urma mi l-a tot adus.noapte in schimb nu prea, ca sa ma pot odihni. si asa in 4 zile aproape cat am stat in spital n-am dormit decat cateva ore. laptic am avut aproape din prima si sunt foarte bucuroasa de duminica dimineata l-am avut pe bebe in salon cu mine.atunci chiar n-am mai putut sa dorm deloc pt ca tot timpul ma uitam sa vad daca e ok.oricum e un papacios si jumatate . de ieri, de cand am ajuns acasa e totul f fain.bebitul meu, Damian Calin, e destul de cumintel, pot sa zic f cumintel comparaiv cum era in spital.cam atat in mare...
sper ca si tu esti ok si toate mamicile de pe odisee. daca vrei si poti,eventual poti sa pui msg si pe forum. eu sper ca le pot incuraja pe fetele cu cezariana.stiu cat de mult te gandesti inainte la asta.



"""


31+ si fratiorii mai mari Veronica 11 ani, Tudor 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
Am vesti despre anncutza: a ansacut pe 6 martie, prin ceza, baietel Damian Calin, ff bine amandoi, sunt acum acasa.
Pt prima pagina:
3410 g, 51cm si scor apgar 9, cezariana la 39 de sapt



Felicitari Anncutza ,bine ai venit bebe Damian Calin!!!Asteptem poze

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Felicitari Anncutza si Greierash! Sa va creasca bebeii mari si sa va bucurati din plin de ei!

Silvia 37+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#

Mergi la inceput