Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veron1ca spune:

Buna!
Am aflat de voi de curand si as vrea sa ma primiti la ghiocei de martie-aprilie.
Am 34 saptamani de sarcina, nu vreau sa stiu inca sexul sau .
Datele mele sunt : DN 18.12.1981
UM 10.07.2008
DPN 16.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Mereu uit sa intreb... Ceaiul de chimen si anason il luam de la farmacie?

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani


Cred ca de la plafar.

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Denisa m-am uitat pe site la Sensiblu si vad ca au si ei ceaiurile astea fenicul,chimen,anason.

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Clara, eu am storcator de citrice Philips Cucina, are un sistem de site care se pot suprapune in mai multe pozitii si poti face suc cu diverse cantitati de pulpa pana la perfect clar.

Pisigri, frumos ne povestisi :) A, dr tau e ceva mai in varsta? Am o banuiala ca m-am nascut cu el cand ai zis ca si sotia lui are aceeasi profesie cu el... Mama zice ca s-a simtit f bine dupa nastere, deci curaj!!

Fetele cu mp3-urile pentru bebelusi, oare merge sa le puneti pe megaupload (cu www si cu com la sfarsit)? La un moment dat acum vreo 2 ani uploadasem un film intreg acolo si am trimis linkul cui il voia. Cred ca ar merge de facut un zip cu toate muzicile, ca pe mail e greu.

Eu ma simt cam foarte nasol azi, in sensul ca iar am facut sinuzita si ma doare capul. Stiti ceva remedii naturiste? Am luat ieri seara un paracetamol si acum imi fierb apa pentru inhalatii, dar n-as prea baga pastile.

In plus, mi s-au umflat mainile ca si cum as face o reactie alergica, si sunt pline de pete rosii. O fi de la stres?

Fata mea are cel mai meserias program - doarme cate 6 ore legate si apoi sta treaza si haleste cate o ora jumate (cu pauze de adormit intre supturi si dup-aia se trezeste racnind). E eficienta tehnica, a pus 1,200 kg de la minimul din maternitate Ca ma si speriai azi :)

Doarme si ma duc si eu langa ea ca-mi pica ochii in gura. Mai intai fac inhalatia, poate o sa respir
Va pup tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

fetele am primit sms de la mihaela: dilatatie 5, ii pun epidurala acuma, cica e gata in 2 ore....

hai mitzico, inca putin :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

Multumesc fetelor pt agitate dar sa stiti ca nu am nascut, sunt bine merci acasa; am fost la control asa cum trebuia, bebe e in continuare bine iar dr nu a mai zis nimic despre nasterea provocata, si cum voi ati zic ca travaliul la nastere provocata e mai lung, si tati a zis ca sa-l lasam sa iasa cand vrea, nu i-am mai zis nimic dr despre asta si a ramas sa asteptam sa se nasca cand vrea el, doar ca revenim la control peste o saptamana;
imi cer scuze ca ati scos agitatele degeaba :(

Mihaela naste e vecina mea asa ca scot multe agitate pt ea
Hai Mihaela!
Iata ca nu a fost nevoie sa stea prea mult departe de casa
si niste agitate pt Alexa,


http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Buna ziua burtici si mamici!
moasa noastra Simina acu deschizi si capitole?
Pisigri,Monavas bine ati venit acasa, astepta poze cu puiutii.
Monica multumim si de griji si de sfaturi.Esti o femeie puternica o sa treci peste toate.
Daca nu e prea tarziu Mihaela si Alexa, nastere usoara, prunci sanatosi.
Arisintepaturi am si eu, cred ca se fixeaza bb pe pozitie.
Noi tot la fel cu dureri, insomnii, strai de voma,etc.Ma simt vinovata ca incep sa imi pierd rabdarea si vreau sa vina bb o data sa vad ca e bine.Nu mai am rabdare.
Ma gandesc la Maya si imi vin in minte numai prostii.Sper ca totul e bine.
Va pupam pe toate.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

buna!

va rog sa ma ajutati....
in urma cu 2-3 luni era o reclama pe desprecopii la un site cu hainute si diverse lucrusoare pentru bebei... nu mai stiu cum se numea si poate va amintiti voi... erau cateva fete care au comandat si au fost f multumite pt ca au transmis repede produsele si erau de calitate

Dorana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

Buna fetele!
Pe 04.03.2009, ora 10:45 s-a nascut ghiocelul Raresh Constantin, de 3, 350 g, 51, cm, apgar 9 prin ceza la 39 saptamani shi 4 zile!Abia ieri am venit acasa shi suntem bine, papam shi dormim!
Tocmai s-a trezit ...mai revin, va pup!O sa punem shi poze!

ppv Sara Ioana (7 octombrie 2004)si Raresh Constantin (4 martie 2009)
http://www.flickr.com/photos/27728467@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui veron1ca

Buna!
Am aflat de voi de curand si as vrea sa ma primiti la ghiocei de martie-aprilie.
Am 34 saptamani de sarcina, nu vreau sa stiu inca sexul sau .
Datele mele sunt : DN 18.12.1981
UM 10.07.2008
DPN 16.04.2009


Bine ai venit Veron1ca, scrie repede zece mesaje despre tine si bb pentru a scapa de moderare.
Nastere usoara iti doresc, am aproape acelasi dpn ca si tine (diferenta de 1 zi)

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput