Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(90)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Ayla, am ascultat piesa, am prins ideea.

Tocmai atasez o piesa cu delfinuti pt mailul comun... si o sa incerc si ideea Alinei.

Felicitari ghiocei proaspeti!

Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea
Asta m-a intristat pana mi-a spus si ca lichidul amniotic e in cantiate mai mica decat normal. Deja la faza asta m-a apucat disperarea. Mi-a facut trimitere pt ecografie Doppler. Am venit acasa si am citit despre asta. Ce am inteles eu e ca copilul nu se poate hrani cum trebuie si o solutie ar fi declansarea nasterii. Maine implinesc 34 de saptamani.

Kea, iubita, imi pare rau ca treci prin asa ceva. Doctorul ce a spus? Cum e mai bine? Masuratorile pot fi relative. Dar daca dr considera ca e mai bine sa nasti, nu iti fa mari probleme. Dupa 34 saptamani, daca faci si injectie pt maturarea plamanilor la bebe, nu va avea mari probleme. Cele mai mari probleme la pretur sunt legate de respiratie, dar dupa 34 s se dezvolta plamanii, si injectia ajuta. Vezi dupa Doppler ce spune. Am sa ma rog pt tine.
Doamne Doamne sa fie cu tine si cu bebe mic.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Ayla, am ascultat piesa, am prins ideea.

Tocmai atasez o piesa cu delfinuti pt mailul comun... si o sa incerc si ideea Alinei.

Felicitari ghiocei proaspeti!

Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Ce anume urmeaza sa faci? explica-mi si mie ca nu sunt chiar asa priceputa. Alex la prima pagina a Luanei crease ceva de incarca el melodiile de pus pe pagina, dar ma crezi ca habar nu am ce sa fac?

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

eu ziceam de adresa comuna de email martieaprilie@yahoo.com

am trimis acolo 2 piese de relaxare si linistire construite pe sunete emise de delfini. copiilor le place f mult, la majoritatea

incercati

Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Kea,

Legat de dimensiunile lui bb, citeste te rog mesajul lui anncutza, l-am postat pe la pag 3 a acestui capitol. Bb creste ff mult in ultima luna, SI la ea bb era mai micutel la ultima ecografie, nu a specificat cand o facuse, la cate sapt, oricum, pana la nastere a crescut muuult peste cat estimase ea, tinand cont de ritmul de crestere de pana atunci.

Si si la mine la toate ecografiile medicul mi-a scris: cap si femur in limite ok, abdomen mai micutel, insa a spus ca per total, ca MEDIE, e in limite normale. Asa ca am luat jumatea buna a lucrurilor si mi-am zis: ori seamana cu tati, deci slab [sa nu fie zdravanel ca mamica], ori cu mine, deci frumos :)). Joi merg si eu la eco de 33 sapt implinite, sa vedem dc tot zvelti ne prezentam.

Pup.

31+ si fratiorii mai mari Veronica 11 ani, Tudor 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Kea

nu dispera asa iute! Incearca sa bei f multe lichide, ca sa completezi lichidul amniotic, cat mai multe, in special apa plata.
Daca burtutza e mai mica decat restul corpului, dar capul si picioarele sunt ok atunci poate ca asa va fi conformatia lui. Nu toti copiii trebuie sa fie bondoci.
Hai curaj.
Exclude variantele negative ca nu are ce sa se intample rau.


Mami Clara, 37+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Kea m-a intristat vestea ta. Ma rog pentru voi sa fie totul bine

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Clara thanx! Acum am gasit si mailul de la tine, multumesc frumos!
Hai ca am gasit si datele de identificare de la simfy, si pana facem baita si papam le-am pus la incarcat, ca vreau sa aiba la pagina ei, si apoi va zic. Trimit si pe mail, daca am inteles bine.
Pupici

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Felicitari, Anncutza si Greierash!

Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am vazut ca s-au postat pe mailul comun [martieaprilie@yahoo.com] ceva melodii pt copilasi.

Am trimis si eu mail cu 2 fisiere, pentru mamici [meritam si noi ceva..., nu?].

Mai ales Kea, sper sa te binedispuna prima melodie, cu Portofino...

Cu drag, anca.

31+ si fratiorii mai mari Veronica 11 ani, Tudor 8 ani

Mergi la inceput