Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (75)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

amik esti vecina mea...facem gasca???

LA MULTI ANI!!!!! tot ce ti doresti sa ti se indeplineasca alaturi de familia ta

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

LA multi ani, Amik si muuulta fericire!!!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Gaia.nevia ce dor m-i s-a facut sa fiu din nou insarcinata....vazand filmuletul de la tine mi-am adus aminte de miscarile din burtica ,de trairile pe care le ai la ecograf si nu numai.


Baybymom,nu stiu ce sa mai fac cu Sergiu ca tuseste rau si ii sfaraie nasucul si pieptutul,mor de durere can il vad asa cum se chinuie si striga de durere parca.Ii dau si antibiotic acum ,sper sa se faca bine cu ajutorul lui .
Nu stiu ce sa fac sa-i mai dau si eurespalul ce zici?ca il dau deja de joi seara .

Abia ii dau medicamentele ,isi face greata cu ele si plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lucutta, l-a vazut un doctor?
Adica eu nu sunt pro-paranoia, dar cred ca mai bine chem doctorul degeaba sau ma duc cu copilul la spital aiurea decat sa fie ceva si sa imi para rau ca nu am intervenit din timp




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo
Babymom foarte frumos din partea ta sa alaptezi bebelina !! Apropos de linistitul cu dusul, si la noi functioneaza. Eu il iau mereu cu mine cand fac dus. Il pun in scaunul lui si sta acolo cu mine foarte calm si vesel chiar daca pana atunci urla.

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



si eu il iau cu mine la dush, il pun in leagan si el se joaca, se mai uita si la mine. Nu v-am zis pana acum sa nu credeti ca sunt denaturata. Daca nu fac asa, nema dush

multumim, fetelorstam bine in funduletz, da, periculos de bine. nu il pot lasa nici macar 1 minut singur, din leagan se ridica in fund si sta sa cada, desi il prind cu centurile si le scoate, (sa vedeti cum baga mainile pe acolo si se elibereaza micul hotzoman), de pe saltelutza o ia taras si se da cu capul de scaune sau ce intalneste, este pericol public, nu il pot lasa nicaieri, nici sus, nici jos nu are stare, efectiv argintul viu.

Bitza, eu as vrea sa mai ramanem pt ca imi place cum se traieste romaneste, chiar imi place, si pt ca ii am pe ai mei aici.
Dar cand citesc ce porcarii fac astia (vor sa decaleze varsta de pensionare la 68 de ani la barbati, saracul tata era trist tare ca mai are 10 ani de munca in conditiile in care socu-meu e la pensie de la 60 de ani in Franta), cand vad sistemul medical care e prabusit rau, sistemul de invatamant, drumurile bombardate unde plimb carucioorul cu fi-miu, etc sunt constienta si eu ca ne e mai bine acolo. Doar ca e tara mea, aici am amintiri, parinti, e greu nah

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


Fara criza nu exista duel, fara duel viata este o rutina, o agonie lenta. Fara criza nu exista valoare. Īn perioada crizei īnfloreste ce-i mai bun īn fiecare, pentru ca fara criza orice vant este o mangaiere. (Albert Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Neata, sunt o gospodina si o modesta, am supa de bebe pe foc, mi-am baut cafeaua, la 5.30 am hranit copilul. Acum ma laud si eu ca de obicei stau pana la 12 in pat cu piciul

la MUlti Ani Amik

Va multumim tuturor pentru aprecieri la adresa puiului

Eva, Noah e mortal cum sta el acolo. In poze cu Mikul e chiar cumnata, pe care am oripilat-o ca am vrut sa-i dau copilului meu o suzeta nesterilizata hi hi

Eu ii dau sa pape din bibe de plastic si il spal cu mustela, nu stiu cate chestii sanatoase mai exista pe lumea asta, iar bibele chiar aveam nevoie sa fie de plastic tinand cont ca le folosesc de la 3 zile, zi si noapte, le scap, le arunca si baiatul...La fund pe timpul zilei il spal cu sanosan si il dau cu crema de galbenele, am mai folosit si nivea pentru spalat.
pana la urma cred ca toate cuceririle lumii moderne sunt nocive intr-o oarecare masura.

babymom nu numai ca esti o mamica super, imi place tare ca esti o dr cool ca eu la viata mea nu prea am intalnit

Cat despre alaptatul copilului de catre alta persoana, eu chiar am rugat in maternitate pe colega de salon care se mulgea si arunca laptele, sa il alapteze pe Robbie care urla non stop de foame (eu nu aveam lapte, iar la municipal nu vroiau sa imi dea lapte praf, cu 'cotizatie' si tot trebuia sa ma tarasc pe langa pereti sa trag de ele sa ii dea 3 lingurite). Dar colega de salon a preferat sa puna laptele la flori ca nu credea ea ca e bun laptele de la alta mama. Eu cand eram bebe am fost alaptata de o tigancala maternitate

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza si de la noi

Saru'mana pt cafea, e chiar necesara...s-a trezit de la 6 jumate si de atunci a dormit vreo ora

Intre timp a mancat mango cu pruna facut piure si a baut suc de morcov cu para [ofta]

Andreea de Irina , Hari de Cristinescu , Anda de 300, Efe de Ege La multe lunite

La multi ani Amik

ce gest frumos ai facut pt finuta ta Babymom, sa le traiasca fetita si sa se bucure de ea, speram sa ii vina lapticul cat mai repede

Noi ieri am dat o tura pe la dr, am luat trimitere pt eco la sold si ne-a controlat in gat si nu avem nimic , am primit o bavetica cadou si numai cuvinte de lauda la cum arata crinul meu

Acasa ajunse a mancat piure din spanac si cartof, un deliciu

Borcanele Hipp au la faramacia noastra (Donna) tot felul de sortimente, de acolo am luat acela cu spanac si cartof

Vom trece pe Aptamil2 treptat, deja am inceput cu cate 1 masura de lapte ca pana la 6 luni sa fim deja pe el..se vad semne bune, face kk singurica fara stimulare cu supozitorul, ieri a facut de 2 ori si azi dimineata inca o data...deci ne indreptam spre bine

Astazi as vrea sa ajungem la spital pt acea eco...totusi imi este frica pt ca in ultimul timp circula o viroza nenorocita care nici cu antibiotic nu trece...o fata de la pepenasi are bb bolnavior si este internata ambulatoriu la Elias...offf, am tot ferit-o pana acum sper sa nu ia ceva din spital


fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Eva am vazut poze cu Noah, este mortal , atre frumos zambeste

CD tu sterilizezi suzeta de fiecare data?In ultimul timp nu prea am mai sterilizat bibe, tetine si suzi....sapataman viitoare ii voi schimba si tetinele...iar atunci da le sterilizez
Asa cunosc si eu pe cineva la fel de "oripilata" cu sterilizarea si altele...

Vasele ei le spal cu detergentul nostru, separat de ale noastre.

Lucrusoarele ei singure si clatit foarte bine.

Codrutza da e foarte pofticioasa, in momentul in care i-am dat s-a linistit.

Felicic, eu ma gandesc asa: ca sa fie gaina/puiul bio ar trebui sa manance si boabe bio (fara sa fie dat pe ele cu tot felul de chestii), ccea ce nu stiu daca e posibil....deci ar fi bio cam pe jumatate.

Noi vom incepe cu pui (piept) vom trece la vita apoi peste dar asta undeva pe la 6luni

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neatza!

Neaparat trebuie sa va arat, o sa-mi fac si eu o "scula" d-asta, cu toate ca mai greu e cu calcatul decat cu impachetatul.

http://www.pekride.com/medialith/hotstuffs/



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata ...am dormit in sfarsit bine..parca arata altfel totul,e si soare.

Roxana ce bine arata Robert,l-a vazut si Alexia si a tot oftat.ici multi.

Ange tot am vrut sa-ti zic..ce bine papa crinul tau,bravo

Eva e total Noah ,ce frumos sta in funduletz..ma gandeam ieri la tine in timp ce citeam pe aici,cat esti de calma,mi-as dori macar jumate din calmul si optimismul tau

babymom ma bucur ca esti oradeanca si ca o sa am in curand onoarea sa te cunosc,n-am intalnit never asa un medic ca tine

Bitza vrei sa pleci?ici si sa luati decizia cea mai buna ptr voi.

Lucuttaimi pare rau ca e bolnavior puiul,multa sanatate va doresc

Ada super vanitza,ce pacat ca nu am stiut mai de mult de ea,eu singura nu reusesc sa-i fac baie,si stropeste frate in ultimul timp totul,e ud in jur de numa

Oana

AMIK!!!!!!!!

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput