Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (75)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Fetelor, am facut ieri o poza tare de tot

Stau in funduletz, am cam obosit

Uitati si voi ce figura de omuletz impovarat de greutatile vietziiE taaare ostenit puiul!!!

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


Fara criza nu exista duel, fara duel viata este o rutina, o agonie lenta. Fara criza nu exista valoare. Īn perioada crizei īnfloreste ce-i mai bun īn fiecare, pentru ca fara criza orice vant este o mangaiere. (Albert Einstein)




Imi vine sa-l mananc, E MORTAL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

yuhuuu super eu sunt mare doritoare , numai k nu aveam cu cine .... :(
mai aduc cu mine un baietel care e mai mic decat maia cu 2 zile si gata facem o gasca pe cinste
eva foarte tare poza , noah e un scump

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui amik
(stau pe obregia in berceni city)


si nu bagi Tineretului cand s-o mai incalzi

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Eva, figura obosita! tare dulce baiatelul asta al tau !!! E prima oara cand il vad si altfel decat zambind cu gura pana la urechi.

Al meu, mutrita asta o abordeaza mai mereu, de unde i se trage si porecla de "Ganditorul" .

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici
LE: Baby mom ..cum se linistesc bebeii in maternitati...acolo unde stau cu totii?CHIAR E O CURIOZITATE ASTA PT. MINE!


Trebuie sa va povestesc. Cand l-am nascut pe Teo (de Paste, in 2007), era plin Eliasul. Erau pe putin 30 de copii acolo, in patuturile lor de plastic trasparent branduite cu Pampers... Unii stateau si 3 in pat, de-a latul (cei cu icter, pusi la raze).
Numai in ziua in care am nascut eu au mai nascut 8-9 paciente de-ale lui T, deci numai noi, tutunaresele, eram vreo 10....

Toti bebelusii zbierau. Urlau. Se scremeau. Era o galagie de ti se rupea sufletul! Pentru mine care nu mai vazusem niciodata copii atat de mici, ca sa nu mai zic ca nu mai vazusem doi la un loc... a fost un soc. M-am speriat si mai tare decat eram... si am fost absolut sigura ca nu ma voi descurca odata ce raman singura cu bebelusul meu...
Numai ca Teo zis Dorel dormea linistit pe o parte proptit cu paturica facuta sul.... si dormea de parca era liniste in jurul lui. Era multumit si destins (as fi zis ca zambeste...).
Va dati seama ca... il loc sa ma bucur.... m-am temut ca sunt urmari ale varicelei si o fi copilul surd sau ceva...
Cand l-au pus cu inca doi in pat la "raze" si am vazut ca tot doarme ca un purcel... ce sa va mai povestesc? De cate ori era treaz pocneam din palme la langa el sa vad cum intoarce capul

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ce fugura e Noah !! Foooarte expresiva poza.

M-ati cam speriat cu parabenii astia. Eu folosesc pentru Alex gama de la Uriage de copii, pe ele scrie ca nu au parabeni. Iar pentru popou crema de la Weleda de care zicea si Anamona. Sunt super incantata de ea.
La capitolul servetele nu ma incadrez, am tot folosit Sanosan. Acum am Pampers, vad ca pe astia nu scrie de parabeni...

Babymom foarte frumos din partea ta sa alaptezi bebelina !! Apropos de linistitul cu dusul, si la noi functioneaza. Eu il iau mereu cu mine cand fac dus. Il pun in scaunul lui si sta acolo cu mine foarte calm si vesel chiar daca pana atunci urla.

Ma duc sa culc copilul ca e cam suparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

eva ce scump e Noah si ce bine sta in fundulet!


Referitor la cosmetice si eu eram fan servetele sanosan pana mi-am luat-o de 2 ori,am desfacut pachetle si erau uscate uscate asa ca nu le-am putut folosi si le-am dat la gunoi.De atunci m-am enervat ca arunc banii pe ele si am trecut la boots.tot de la boots am si sapunul cu care il spal pe Luca,mi se pare grozava aceasta marca si ma declar fan.din ce am citit pe ele nu ar avea paraben.

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Fetelor, mi-am comandat www.tummytub.co.uk/about.html" target="_blank">aceasta cadita de baie pentru Radu.
Am incercat-o aseara, cand am fost nevoita sa-i fac singura baia baiatului.
Vreau sa va zic ca mi se pare extraordinara, si imi pare rau ca nu am avut-o de la inceput (de cand s-a nascut Teo...).
In prospect zice ca merge pana la 6 luni, si dupa daca mai accepta si mai incape copilul...

Pentru viitoarele mamici, pentru finuta , o recomand cu caldura.
Sunt foarte incantata de ea!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare tuturor!
Eva la noi e invers ca la voi...eu ma gandesc din ce in ce mai des sa plecam din nou in Olanda..definitiv, dar, al meu sot tot zice sa mai stam, sa mai vedem blabla.
Meyyyy, ce e si cu cosmeticele astea!!!Eu am o tona de L'Oreal-uri si cateva Clinique...despre astea n-am vazut sa scrie
Babymom jos palaria!!!cum reusesti sa le faci pe toate!


FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata!

La Multe Lunite, bobocei sarbatoriti astazi!

La Multi si Fericiti Ani, Amik!

Eu raportez una bucata de cupil maraitttt! Cred ca ii dau dintisorii. Se vad mugurasii de jos! Suntem cu ochii pe ei, ca doar tre` sa respectam obiceiurile babesti, si cine vede primul dintisor, ii ia cadou baiatului!

Babytza, Baby_boy, multumesc pebtru retete! O sa incercam si branzica sa vedem cum ii place!

Felicic, din nefericire nu putem face gasca la Olimp, pentru ca noi mergem din 27 iunie, pana in 7 iulie! Dar poate mai sunt alti bobocei cu care ne pitem intalni!

CD, ce dragut e Mikul, smecher frumos!

Ange, ce dulce! A gustat fata mucenici! Si Vladut pofteste la tot ce mancam noi! Cateodata, gusta si el!

Babymom, induiosator!

Ada, foarte misto cadita! S-o stapaniti sanatosi!

Sa aveti o zi frumoasa- frumoasa!

Mamica lui Vlad (23.09.2008)
Ghighi cel viteaz

Asa cresc eu!


Povestea mea

Mergi la inceput