Colectia de toamna - iarna 2005 (231)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI, ANA! Sa cresti mare sanatoasa, voioasa si sanatoasa! Sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata!

Maria, sa-ti traiasca printesa mica si sa-ti aduca numai bucurii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA in fiecare zi ora 13 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Of, of parca nu se mai termina cu bolitul pe aici pe la colectie!

Miri hai ca David a intrecut-o pe missa la faze de astea - ca ea nu ar ramane fara noi -insa acum in vacanta stii ce facea? Isi gasea o prietena ( neaparat francofona ca sa poata palavragi) si statea toata ziua cu ea ba in apa ( asta e ok) ba pe sezlongurile parintilor, ii inghesuia pe aia saracii, le vorbea non stop, cerea biscuiti de mancare. Mie imi era o rusine de numa, ma mai scuzam, ii intrebam daca ii deranjeaza si tot missa imi raspundea: nuuuu, cum sa deranjez, ia uite e loc aici pt toata lumea....
Ti-a trecut supararea pe....barbat?

Joy imi pare rau sa aud ca baietii sunt inca virusati! Sanatate multa!
Imi pare rau de necazul surorii tale!

Ioana cum mai e Stef? Sanatate si voua!

Mai citesc pagina asta si numai peste bolnaviori dau!

Corap, Meemsulici la fel sanatate si refacere rapida!

Lavi aici se zice ca al 2 lea val de viroze si boli contagioase vine la sfarsit de aprilie:)) Cine sa mai stie!
Nu-i nimica legat de hostal, imi trimiti cand ai timp! Aseara nu am mai apucat si nici azi sa studiez problema, dar trebuie neaparat sa fac ceva ca altfel e prea tarziu. Deci in seara asta poate!

Roxiutz ce mai faceti voi? Cum e cu invatatul?

Tania felicitari pt post! Hai mult curaj ca iarna e pe sfarsite, acusica vine canicula....norocosilor!

Maria sa iti traiasca printesa! Deja un an! La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!


XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani, Ana!
Maria , sa va traiasca mica printesa!

Tania , felicitari pentru post

Noki , multa sanatate lui Sarah!

Lavi , sa te auda Dumezeu sa scapam cat mai repede de raceli-mici si alte cele!

de la noi nimic nou, servici/gradi/acasa....




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ana de Maria-Alexia, LA MULTI ANI! fericiti degetica mica si dulce

Tania, felicitari!!

Noi suntem acasa, cu febra, nedormite. Am sunat la spital si mi-au spus sa astept, nu are nici un alt fel de simptom asa ca e prea devreme pentru un diagnostic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Alinus foooarte suparata sunt in continuare.
David in continuare zice cand asteapta cineva autobuzul langa noi"nu se urca si doamna/domnul in autobuzul nostru!" invariabil raspunsul e ca e al tuturor, si ca nu sta pe scaunul lui, fiecare sta pe scaunul sau.
are un sertar de cd-uri de la tac-su care nu se ma vedeau si le-a tavalit el pe parchet. de 15 min sta cu sertarul deschis si pune fiecare cd in dvd, ii da drumul asteapta sa scrie"reading" vede ca nu se deschide il scoate si baga altul. cand a invatat fratilor? ca eu l-am lasat la play.

azi fusei si mi-am taiat juma de pleata, i-am zis coafezei ca am venit ca Ana lu`Manole.

Tania felicitari ptr post. ti-am zis ca venim la o nunta in Sibiu in vara? poate ne vedem. cazarea e deja rezolvata, eu imi faceam planuri ca stam la voi, dar s-au ocupat insurateii.

Maria sa va traiasca Degetica!

Lavi sunt deschisa la oferte.merci mult.

...fi-miu tot la testat cd-uri e. cine vrea copil cuminte si ascultator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

La Multi Ani Ana! Te pupacim toata.

Miri, si smaranda a trecut printr-o faza asemanatoare, dar fireste nu cu autobuzul (dar mi-ai dat o idee de distractie, sa mergem intr-o zi cu autobuzul in oras.) O sa vezi ca o sa treaca peste faza asta daca tu continui sa raspunzi cum ai raspuns pina acum.

Nasoool cu virozele. Sanatate bolnaviorilor! Si noi mucim un pic, dar fara febra.



Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Bic tot astept de cateva luni sa treaca faza asta.Deja se ruleaza placa zgariata.Noi mergem cu autobuzul-metroul-metroul-autobuz sau autobuz-tramvai-troleibuz-autobuz cel putin o data pe sapt. si acum se miorlaia pe langa mine, si e o ploaie afara...i-am zis ca mergem pe jos cu cizmele de cauciuc prin balti daca vrea, a zis ca mai bine sta in casa.dc era cu prietenul lui nu ezita o secunda.

v-am zis ca am fost la socri cu trenul si S a venit cu masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Meems , multa sanatate Riannei , sa ne spui cum se mai simte , sper ca nu e nimic grav!

Miri , ce tare e David cu cd-urile lui! Si Bia ma zapaceste ca vrea cu trenul, dar pana acum nu am fost cu ea.
Ceva poze cu noua tunsoare nu ne arati?

Bic , ce mai face Smaranda, nu ne mai spui nimic de ea?

Delia , cum se mai simt fetele tale?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bia inca plange dimineata cand ramane la gradi, azi tipa din bratele ingrijitoarei " mamaaaa, te iubeeeeesc!" am plecat cu ochii in lacrimi de acolo! dar inca mai sper ca va venis si ziua cand nu va mai plange dimineata si voi pleca si eu linistita la servici




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La multi Ani, scumpica Ana! Sa cresti mare, frumoasa, iubita si dragalita de cei din jurul tau!

Maria, sa-ti traiasca puiul mic si drag!

Stef a facut febra cam toata ziua, nu a mai trecut de 39. Teoretic, maine ar cam trebui sa se termine cu povestea asta.

Meemspt aprecieri la adresa pozelor! Sanatate multa, multa Riannei!

Sanatate si la restul bolnaviorilor!

Anda, unde-ai disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Sanatate maxima bolnaviorilor colectiei. Sa se faca bine-bine. Multa putere mamici .
La noi epopeea continua: fetele au trecut cu bine de otita, Ana e de ieri la gradi, dar tati a facut complicatii de la viroza, penumonie interstitiala nasoala, sambata seara a trantit un 41, deja la impachetari sunt maestra. Creca mi-am gresit meseria. Bona e racita, vine cu masca, Iris tuseste spart acum, mama e cu antibiotic de 5 zile si degeaba....
Eu am facut sarmalute, chiftelute, am un meniu imens pe maine ca a venit varu-mio din canada de 5 ani prima oara, cu nepotelul de 3 ani pe care acum l-am vazut live prima oara. Pun poze maine cu masa si meniul, sa va bine-dispun :P
Ma impart in 100, bine ca mai pot eu sa fac fata la toate.... sper :)
Un gand bun catre fiecare,

un mare LA MULTI ANI ANEI la 1 an!
Un mare pupic pt fetita Coraliei si multa speranta de 39+

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput