Pepenasi de iulie - august 2008 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

KIM _ doua ore maica fiert-ai sfecla??? Nu ti s-a ars steameru??
SURSU _ eu sunt din categoria aia de denaturate care nu face nici un masaj copilului si nici nu i-a facut decat de vreo 3 - 5 ori de cand s-a nascut. Gimnastica nici atata! Atata doar ce o manevrez cand stau cu ea, ca se ridica, se aseaza...
CRIS - sa va traiasca nepotica si sa va aduca numai bucurii!
CAMY - tinem pumnii pentru joi! Totul va fi bine, vei vedea!
FLO - condoleante
TECK - povesti de groaza nene!!!! Eu de-asta nu mananc de la chinezi, poa' sa fie restaurantul restaurantelor. Aici unde stam noi au stat inainte niste chinezi care aveau un catering. Nu vrei sa stii ca in congelator (frigiderul era scos din priza uneori, ca sa nu consume) crescuse o ciuperca adevarata!!!!! Iar cati gandaci erau!!! Aveti cuvantul meu, in viata mea nu am vazut nici in cele mai mizerabile camine studentesti, cum erau pe vremuri, si nici voi nu ati vazut EVER!!!! Miliarde!!! Nu am reusit sa scapam de ei decat dupa ce am cimentuit toate muchiile, am scos plintele si am pus ciment, am izolat pe toata lungimea... Oh my God mor si acuma cand imi amintesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Anka doamne ce povestesti tu? Horror!!!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

camy ne gandim la tine! sa ne tii la curent

flo condoleante! Dumnezeu sa-i ierte!

cristina felicitari tusico

eu acu m-am intors de la apartament unde am semnat pt constituirea asociatiei de proprietari si de maine vom avea caldura non-stop asta inseamna ca in wk ne mutam

alexandrei i s-a inflamat urechea de la cercel si a trebuit sa i-l scot. dupa ce l-am scos in juma de ora a colectat. a mai ramas o galma care acopera toata gaura. oare dupa ce se vindeca i se inchide gaurica?

-------

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=16" target="_blank">ALEXANDRA IN CONCURS - MAY1 + MAY2

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna seara si la multzi ani cu intarziere!!

eu nu m-am simtzit deloc bine,tulburari de vedere,durere de ochi,ba chiar am si vomat...si se pare ca azi mi-a venit ciclul dupa pauza de 2 luni jumate,oare sa fie asta cauza si a venit si cu ceva bufee sau frisoane ca nu shtiu ce sa zic

eu am fost sambata in club la streaptease...barbatzi cu muschi si fara putza!

in rest mai nimik,Maria a zis sambata MAMA dar de atunci n-a mai repetat faza asha ca nu se pune,si a tzinut-o vreo juma de ora cu mama,dar degeaba

Capri
sper ca suntetzi bine!

Cristina
felicitari pt statutul de matushica



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Fetelor noi suntem bine.
De 8 martie Denisa a inceput sa zica MAMA clar si de atunci tot repeta de m-a capiat.
Am pus poze recente pe picassa daca vreti sa o vedeti.
Se ridica singura in fundulet, in picioare se ridica si singura daca se agata de mine sau de taticu si dac se prinde bine nu mai da drumul sta asa incordata.
De mers merge daca e tinuta,face cativa pasi.Nu am pus-o in premergator si nici nu o voi pune.
Dinti inca nu areasteptam sa vedem cand apar.
CAPRI nu am cuvinte esti cea mai rezistenta mamica cred care se mai descurca si singura cu toate,sa iti dea DD putere si multa sanatate.
Duminica am sarbatorit in 3 , am luat-o si pe Denisa a fost foarte incantata.Dar sambata ce a trecut am iesit numai eu cu sotul.
Cam asta am facut noi.
CAMY astept vesti de la controlul de joi.


http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Nu pot sa cred ca v-am gasit pe pagina a doua.Ce-i cu linistea asta aici?
Eu am avut o zi de cosmar, toata ziua a plans si a am tinut-o mai mult in brate, mi-a fost teama sa nu fie ceva raceala ,dar pina la urma cred ca sunt dintii caci a stat numai cu mainile in gura si musca tot ce prindea.Am incercat sa iesim si noi afara ca era asa cald si bine, dar in jumatate de ora eram inapoi, ca n-a fost chip.Plangea de ti se rupea inima, si incepuse sa se uite toata lumea la noi.Mi-a fost teama ca o sa avem probleme in seara asta cu somnicul, dar, din fericire doarme de la 8, s-a trezit acum jumatate de ora, a papat si a adormit la loc.
TEKY, mama mia, ce scarbos, adevarul e ca (,) chinezii sunt o natie tare imputita, dar au mancare tare buna.Probabil daca am vedea in ce conditii se prepara n-am mai manca in veci de la ei.Sa stapaneasca Raluca sanatoasa noile achizitii
MAITREY, felicitariCu cercelusul, nu stiu ce sa zic, cred ca depinde in cat timp se vindeca.daca dureaza mai mult s-ar putea sa se astupe gaura
ANAXENA, felicitari pentru mama!
DARA_D felicitari si voua pentru mama

Am vazut si pozici noi cu Andreea de Ladymina, ce frumos se iubeste cu fratiorul ei, si ce eleganta e cu rochitica rosieDenisa de Dara_d , zambareata foc, si cu parul maaare ii sta super(eu sufar ca a mea e cheala),Alexandra de Maitreyce dulce e in sarafanul de blug
Raul de Oanasm ce super tare , s-a rusinat si si-a acoperit cuculetul,Timea de Kimmysuper haioasa cu papica pe toata fata




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Am intrat scurt, sa va spun ca suntem internate ambulator la Elias, sectia pediatrie. Face tratament injectabil cu antibiotic si i-a facut radiografie la plamani azi dimineatza, i-a luat sange, i-a recoltat din gat, si maine trebe sa ducem urina si kk. Maine sper sa ne spuna cum e radiografia. Asta faceau totzi copiii care se prezentau la spital.
Noaptea a tot facut febra, i-am dat antitermic. Dimineatza nici nu mai vroia sa suga, de solide nici vorba (dupa ce au chinuit-o la spital macar a supt si se linistea din plans la san). La 9 am ajuns cu ea la policlinica, la medicul de garda. Care ne-a dat bilet de internare la Elias (bine ca nu la Alexandrescu). A zis ca circula o viroza urata care nu raspunde nici la tratament cu antibiotic, si nu se risca cu un bb mic. O ascultase la plamani si a zis ca se aude si acolo nu-s ce, ca a varsat, e rosie in gat, nu mananca solide, si ca musai internata.
Dar la Elias nu aveau paturi, asa ca ne-a lasat ambulator - ceea ce pentru noi e mai bine. Mergem dimineatza si seara la tratament. Noroc ca stam aproape.
Azi a mancat doar san si 20 ml lapte muls cu cereale de orez, iar acum seara, o jumatate de banana. Daca a tot supt, eu nu am mai reusit sa ma mulg - pur si simplu nu mai era de unde, asa ca nu am avut cum sa mai incerc cereale si seara, dar bine ca a mancat banana.
Ma bucur ca nu mai are febra acum.

pup you all,

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

CAPRIOARA, o doamne, imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asta.Chiar in seara asta ma uitam la stiri cum sunt pline spitalele de copii cu viroze, si ma ingrozisem.Bine macar ca nu trebuie sa stati tot timpul acolo, ar fi fost stresant si pentru ea si pentru tine.Multi pupici, si o imbratisare calda, sa treceti cat mai repede peste asta si sa se faca bine Ilincuta

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

A, si mama mi-a facut azi o supa si o ciulama. Scosesem carnea sa fac eu, dar fiind pe drumuri la spital nu am mai avut cum, si a zis ca le face ea . Eu nu dormisem toata noaptea si cred ca aratam ca o stafie cand am ajuns la pranz acasa. O fi observat ca-s pe punctul de a pica...

In concurs, pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">ca1 si ca2; daca va plac va rugam sa ne votati


Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

gagici remember me?

am plecat un pic sa luam o gura de aer. va pun si poze cind oi avea timp.

pup pepenimea, nus' ce s-a mai intimplat dar sper ca sunteti toate bine si ati fost cuminti.

Capri off, mesajul tau l-am vazut... Sanatate multa multa la pui !

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput