Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (284)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Andreea11 si la noi exista crizele acestea descrise de tine, la un moment dat au disparu pur si simplu, de vreo cateva zile au revenit, dar le are in casa de data asta(sau am invatat sa-l pacalesc eu afara), eu il ignor, cand nu se potoleste vorbesc cu el mai apasat(atunci stie ca m-am suparat), daca nici asa nu ceda, ii intorc spatele si plec in alta camera,cum am inchis usa se opreste si vine dupa mine, cand vine nu vb cu el, atunci vine si ma pupa,nu accept imediat pupaturile,stam de vorba ii explic ce si cum si abia apoi ne pupacim.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Ramoniani, Moldoveanca, Cecilia. la noi Crizele astea au aparut de la 10-11 l, at dr. mi-a zis ca va fi un copil f dificil. In casa face, dar parca nu au asa amploare, sau il pot ignora eu mai bine, insa afara degeaba.... In Auchan, l-am lasat sa se tavaleasca, drept urmare eram priviti cu spaima de ceilalti cumparatori, si tot nu-si revenea. Azi, l-am lasat sa se tavaleasca nitel, apoi a fugit, iar spre locul de joaca. Sincer, nu mai suport sa-l mai duc in parc, tot timpul exista ceva care sa-l enerveze, iar el asa stie sa procedeze.
Acum 15 min, era in dormitor, f cuminte, se uita la Baby Tv, si cand ma duc, il gasesc cu rimelul in mana si facut dalmatian. Toata zona oculara era neagra. M-a bufnit rasul si nu stiam cum sa-l iau mai rpd, sa l clatesc la ochi. Drept urmare s-a aruncat iar pe spate, si chiar s-a lovit de un lampadar.
La el crizele nu sunt stopate, dc il iau in brate, dc ii distrag atentia, dc il ignor f rar, insa asta e a doua oara cand ii dau o palmuta, si in secunda doi zici ca a facut un dus rece. Nu sunt de acord cu bataia deloc si ma simt f vinovata ca am ridicat mana, dar nu am mai rezistat. Dc nu ar fi pericolul de a se accidenta, chiar l-as ignora, dar mi-e teama.
Saptamana asta sau saptamana viit ma voi duce la Pallicari sa i cer parerea.
Multumesc mult pt sfaturi, si sper ca va trece faza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, de ce zici bre ca bb2 nu e o idee buna? Adevarul e ca pe criza asta mie imi arde de copii... Ce idei am si io... Unde mai pui ca eram pe stop cand imi venira poftele. Deci de aia mi-am permis sa balesc la inca un bebe, ca stiam ca n-am nicio sansa... Hihihihi...

Sabinule, multam de intrebaciune. Sunt prin cartier, dau cu sapa. Daca nu mi-a placut cartea, acu' trag, ce sa fac?!

Am inceput o lupta cu propria vointa. Vreau sa renunt la lulele. Pana acum vad ca merge. Al meu nu prea ma ajuta, ca ma enerveaza la greu si ma gandesc ca o tigarusa m-ar face ca noua... Dar eu insist... Am inceput sa evit situatiile si locurile unde mi s-ar deschide apetitul. E destul de greu, caci am ceva vechime in randul tutunarilor. Acum sa vedem ce iese. Daca nu iese, nu iese si gata...



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia
Am inceput o lupta cu propria vointa. Vreau sa renunt la lulele. Pana acum vad ca merge. Al meu nu prea ma ajuta, ca ma enerveaza la greu si ma gandesc ca o tigarusa m-ar face ca noua... Dar eu insist... Am inceput sa evit situatiile si locurile unde mi s-ar deschide apetitul. E destul de greu, caci am ceva vechime in randul tutunarilor. Acum sa vedem ce iese. Daca nu iese, nu iese si gata...


Oau! Felicitari pt initiativa si bafta multa. Eu sper "sa iasa", ca mai sunt si plamanii lui Yanis in joc .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia

Am inceput o lupta cu propria vointa. Vreau sa renunt la lulele. Pana acum vad ca merge. Al meu nu prea ma ajuta, ca ma enerveaza la greu si ma gandesc ca o tigarusa m-ar face ca noua... Dar eu insist... Am inceput sa evit situatiile si locurile unde mi s-ar deschide apetitul. E destul de greu, caci am ceva vechime in randul tutunarilor. Acum sa vedem ce iese. Daca nu iese, nu iese si gata...

Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic



Sper sa reusesti, e o lupta grea dar nu imposibila, iti spun eu care am reusit, am peste 2 ani de cand m-am lasat de sportul ''tigara'', dar aveam un motiv bine intemeiat, voiam cu orice pret bb, asa ca primul pas a fost sa renunt usor, dintr-o data nu ai sa reusesti daca in jurul tau se fumeaza(la mine se fuma la greu), am redus de la un pachet pe zi, la 2 pachete pe saptamana si tot asa...dar ultima tigara a fost pe 1 ian 2007(in noaptea de revelion) cand nu stiam ca sunt insarcinata, am aflat abia seara....bafta(nu ma credea nimeni ca voi reusi, deci nu am avut nici macar incurajarea de la sot, imi spune cat te tine de data asta, 3 luni?...mai avem astfel de reusite).Aaaaaaa eu am renuntat si la cafea odata cu tigara, abia de vreo 3 saptamani am reluat cafeluta.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Annisia succes!!!!!!!! Si eu as vrea, dar.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Annisia bafta multa , daca vrei cu adevrat trebuie sa poti , eu eram pana acum aproape 4 ani fumatoare inraita, si m-am hotarat intr-o zi sa ma las , am fumat ultimele 3 tigari dimineata , iar de la pranz gata si mi-a iesit, cei drept a fost greu vreo luna ca-mi lipsea gestul nu neaparat fumul, inca o data mult succes


noi suntem chiar bine, mergem maine totusi la doctor sa vedem cum stam cu urechea, dar in rest suntem bine
in seara asta am fost in mall sa cumparam ceva si Miru s-a indragostit de scarile rulante , drept umare ne-am plimbat vreo jumatate de ora pe ele, cine ne-o fi vazut o fi zis ca sunt cu pluta

acum am pus sa fac o supa pe maine, ca e tati bona de serviciu si sa aiba ce sa ii ofere la pranz piticii, mamaie a racit si o sa o lasam sa respire putin si sa se faca bine, daca maine seara e tot rau o sa-mi iau eu miercuri liber

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Annisia eu am reusit sa ma las de fumat, dar m-a motivat sarcina. Auzi, doamna Annisia, pai tu ce ai de nu ma bagi in seama? Adica daca nu ne mai intalniram uitasi de mine? Cand m-or lasa durerile promit ca te sun ca sa iesim si noi la o barfa mica.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Haida de, cum nu te bag in seama mai Beatriciule? Stau cumintica si astept vesti bune. Daca nu ma manifest, nu inseamna ca nu ma gandesc la tine. Nu ai nevoie tu de dovezi de afectiune. Stii ca tin la tine si vreau sa fie totul super bine in familia ta!!! Pupici!



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, cred ca ziceam ca e pacat de silueta ta,ca altfel nu mai stiu in ce context credeam ca nu e o idee buna. Deh, nu ma tine memoria pana apari tu cu raspunsul. Apropos, pe unde mai umbli?

Andreea11, crize din astea o sa mai apara si o sa tine destul de mult. Rabdare, rabdare si rabdare. In rest, sa fiti sanatosi.

Ali, multa sanatate. Da, e posibil ca masa musculara sa cantareasca mai mult, la haine iti dai seama daca slabesti.

Prisi, multumesc de ajutor, este super asa.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput