Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

FELICITARI MAMICILOR CURAJOASE ADIRYS SI PETRA TUDOR!!!

Recuperare rapida mamici, bebei frumosi, sanatosi si papaciosi!!!

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
SI ALT GHIOCEL : Bebe de Petra Tudor, PE NUME BOGDAN, 4,600GR, cezariana [/b]




Bebe sanatos, frumos, cumintel, papacios si necolicos!


Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Adirys, Petra Tudor, felicitari! Refacere usoara si mult laptic pentru puisori!

Bine ati venit Andrada Teona si Bogdan! Sa fiti sanatosi, papaciosi si necolicosi si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!



mihaela

37+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Ce am vrut sa mai spun este ca eu am discutat cu sotul meu si i-am spus asa: "Uite, in perioada urmatoare, am nevoie de toata sustinerea ta, sa fi calm, sa ma incurajezi si sa ma ridici atunci cand ma vezi deznadajduita. Te asigur ca nu o fac pentru ca ma simt neglijata si ca starea mea e 100% reala. E posibil sa plang din nimic si imediat dupa sa rad, sa zic ca nu mai pot si imediat dupa sa fac curatenie generala in casa , dar te asigur ca daca ma ajuti voi trece repede peste starea asta." Saracu`, asa bine s-a conformat ca de fiecare data cand vin prieteni la noi are niste texte... Le spune ca el spera ca toate gravidele sa fie ca mine, ca nu m-am ingrasat mai deloc (daaa, sigur...), ca ne arata casa impecabil desi el lucreaza pana seara si eu ar trebui sa stau in pat, ca merg la munca full time si castig mai mult ca inainte, ca nu ma plang de nimic... Ce mai, si-a intrat in rol de n-ai zice! Un prieten de-al nostru a zis catre sotia lui (f buna prietena de-a mea) "abia astept sa-ti fac si eu un copil ca poate te apuci si tu de gatit" :))) Noroc ca ea, stie ADEVARUL... si faptul ca sotul meu incearca din rasputeri sa ma sustina!

Ideea e ca daca reusiti sa ii consitentizati pe cei din jur ca aveti nevoie de suport, in primul rand psihic, va va fi mult mai usor! Incercati apoi sa va proiectati peste 1 luna, 2 luni, 6 luni de la nastere si ganditi-va la lucrurile pozitive care se vor intampla atunci!

Cu siguranta, si vremea buna ne va mai ajuta... Pana atunci, ne avem una pe alta

35+ Brisees

gia




Felicitari PetraTudor!!! Refacere rapida si multi lui Bogdanel cel maricel. Sa fii sanatos si cuminte.
Georgiana chiar imi esti de mare folos acum O sa-mi pregatesc si eu discursul pt diseara, sper doar ca si sotul meu sa fie la fel de receptiv.
SimonaMami pe mine nici macar inghetata nu m-ar scoate acum din starea asta. Ba m-ar deprima si mai mult caci stiu ca in grasa si m-as simti si mai rau daca as manca.

Olga 32+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Fetelor, am postat aici povestea nasterii
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134449

Mami de Ana Bianca

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

PETRA TUDOR - Felicitari!!!



Bogdan bine ai venit pe lume, sa fi sanatos!

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Fetelor...sunt toanta, am primit mesaj a nascut Petra, bebe Bogdan..grasun nu gluma 4600.
Petra sa-ti traiasca..e 9 martie Sfintii 40 de mucenici, o sa ai un baiat norocos, sanatate si Doamne ajuta!
deabea astept poze...si amanunte de cezariana la Polizu, imi pare rau ca tu ti-ai dorit natural...dar la asa bebe...Sa te refaci repede!

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Ce am vrut sa mai spun este ca eu am discutat cu sotul meu si i-am spus asa: "Uite, in perioada urmatoare, am nevoie de toata sustinerea ta, sa fi calm, sa ma incurajezi si sa ma ridici atunci cand ma vezi deznadajduita. Te asigur ca nu o fac pentru ca ma simt neglijata si ca starea mea e 100% reala. E posibil sa plang din nimic si imediat dupa sa rad, sa zic ca nu mai pot si imediat dupa sa fac curatenie generala in casa , dar te asigur ca daca ma ajuti voi trece repede peste starea asta." Saracu`, asa bine s-a conformat ca de fiecare data cand vin prieteni la noi are niste texte... Le spune ca el spera ca toate gravidele sa fie ca mine, ca nu m-am ingrasat mai deloc (daaa, sigur...), ca ne arata casa impecabil desi el lucreaza pana seara si eu ar trebui sa stau in pat, ca merg la munca full time si castig mai mult ca inainte, ca nu ma plang de nimic... Ce mai, si-a intrat in rol de n-ai zice! Un prieten de-al nostru a zis catre sotia lui (f buna prietena de-a mea) "abia astept sa-ti fac si eu un copil ca poate te apuci si tu de gatit" :))) Noroc ca ea, stie ADEVARUL... si faptul ca sotul meu incearca din rasputeri sa ma sustina!

Ideea e ca daca reusiti sa ii consitentizati pe cei din jur ca aveti nevoie de suport, in primul rand psihic, va va fi mult mai usor! Incercati apoi sa va proiectati peste 1 luna, 2 luni, 6 luni de la nastere si ganditi-va la lucrurile pozitive care se vor intampla atunci!

Cu siguranta, si vremea buna ne va mai ajuta... Pana atunci, ne avem una pe alta

35+ Brisees

gia




Felicitari PetraTudor!!! Refacere rapida si multi lui Bogdanel cel maricel. Sa fii sanatos si cuminte.
Georgiana chiar imi esti de mare folos acum O sa-mi pregatesc si eu discursul pt diseara, sper doar ca si sotul meu sa fie la fel de receptiv.
SimonaMami pe mine nici macar inghetata nu m-ar scoate acum din starea asta. Ba m-ar deprima si mai mult caci stiu ca in grasa si m-as simti si mai rau daca as manca.

Olga 32+ David


Felicitari Petra! Inteleg ca la greutatea asta, maine incepeti gradinita?! :) Sa fie sanatos si mancacios draga mea!

Olga, cred ca ai dreptate, nici inghetata nu ma vindeca azi!
Ma surprinde sa vad cate suntem in depresie azi! Si eu care credeam ca sunt singura in club! Oricum, constat ca sunt singura cu draci pe sot!

Simona 35+, cu David Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina.n - gata, am comandat unul, sa vedem acum daca vin pana la mine. ce e ciudat e ca nu m-a intrebat ce marime vreau, deshi pe site apareau de la s la xl. dupa ce il primesc fac poze

pisik - ma bag la citit acum...nu stiu daca am apucat sa iti zic dar aveti o fetitza frumushica foc, parca aveti o papusha in brate
aaaa.....si seamana cu tine, poate sunt eu nebuna, dar mie mi se pare ca seamana clar cu tine

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Olga, foloseste tonul cel mai mieros si spune-i ca numai de el depinzi in perioada asta. Cu alte cuvinte, fa apel la intelegerea/sustinerea/dragostea lui... Fa-l sa se simta important si SINGURUL care te-ar putea ajuta sa iesi (daca va fi cazul) din starea asta.

Nu te stresa in cazul in care va face o gluma sau va bagateliza situatia cu ironie. Barbatilor le e mai usor sa fie ironici, cum noua ne e mai usor sa fim empatice decat sa tratam o situatie mai "din scurt".

Sunt sigura ca dupa ce ii vei spune in ce consta "depresia" asta nesuferita si prin ce treci tu in prezent, va fi mai mult decat suportiv in cele ce urmeaza

35+ Brisees

gia

Mergi la inceput