Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

chatonel - poate nu mishti tu, dar mie de altcineva imi e sa nu se pune in mishcare

fetelor, eu sunt exceptia astazi inseamna, sunt intr-o dispozitie de zile mari....mi-am luat o bluza roshie frumoooooasaaaaa frumoasain care imi sta extraordinar de bine ca doar ce m-am vopsit shaten inchis, asta adaugat la faptul ca am o pedichiura impecabila, numai buna de mers la nascut
dimineata am fost sa imi fac ultimile analize....trebuia sa le fac in sapt 36m-am hlizit cu asistenetele ca la 38 de sapt umblu pe strazi, mi-am pus si adeverinta de salariat la dosar...si bagajul e gata, afar e o vreme superba
la noi la odisee se naste ghiocel dupa ghiocel, toti sanatoshi...ce mai...multe motive de sarbatoare
hai ca poate v-am transmis si voua un pic din starea mea de bine

aaa...si mi-am comandat si wrap sa se benocleze tot bucureshtiul la mine cum o sa umblu eu cu bb legat de gat ca in Kenia

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Aris, noroc cu tine! Stai pe-aproape si da-ne si noua din starea ta

Din nou zic... ce bine ca ne-avem una pe alta!

Zici ca ai pedichiura faina, nu?! Sper ca nu ti-ai facut-o singura... ca ma deprim de ma internez singura!!!

35+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

georgiana - cum mama singura??? pai eu de doua luni de abia reushesc sa imi tai unghiile cat sa nu fie necesar sa imi cumpar incaltamintea cu un numar mai mare
nuuu, am fost la salon si mi-a facut tanti un french frumos si subtirel si am primit bonus un masaj delicios la talpi...acum imi pare rau ca nu am fost mai des

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Pai... tot e ceva! SA ITI TAI SINGURA UNGHIILE...

Mie mi le-a taiat sotul ultima oara ca i s-a facut mila de mine si s-a temut ca as putea sfasia salteaua de pat si ca ar trebui sa imi cumpere incaltari noi :)))

De incaltat inca mai reusesc singura si de pus sosese - dar asta nu tot timpul!

Eh, sunt multe care nu mai reusesc desi asa chef as avea ... :))

35+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cuuuum, mititica de Petra.Tudor a reusit sa coaca asa un cozonacel?! Nu ma mir ca n-o lasau doctorii sa nasca natural...Felicitari si ei si lui adyris!
Eu am trecut azi printr-o spaima de am crezut ca ma ia gaia, sa va povestesc pe scurt, sa nu va plictisesc: de dimineatza m-a tot durut capul tare rau (e o vreme f@#$%a aici, de unde era caldut zilele trecute azi e frig si azi-noapte chiar a nins...te dau peste cap schimbarile astea) si pe la 12 a venit o vecina doctorita la pensie, care-i face niste injectii maica-mii. Daca tot a venit m-am bucurat, sa-mi ia si mie tensiunea (avem tensiometru de-ala "clasic", ca ai mei au avut baiuri mari cu tensiunea). Si-mi ia tensiunea, vad ca se incrunta, o mai ia o data...cica:"160 cu 100", in conditiile in care a mea normala e 105-110 cu 60-70. Sa lesin, nu alta, mi-a urcat sangele la cap, au inceput sa-mi zboare prin fatza ochilor toate articolele citite vreodata: preeclapmsie, bebe mort, cezariana de urgentza...sa innebunesc, imi venea sa plang. Sun la medicul de familie-nimeni, la cabinetul ginecologului-nimeni la ora aia...Pe medicamentele anti-tensiune ale maica-mii scria clar ca nu e voie...Ce sa fac, chem un taxi (nici la volan n-am mai avut curaj sa urc!) si fug la clinica unde urmeaza sa nasc. Acolo cica nu au doctorii consultatii la ora asta, medicul meu urma sa vina in juma de ora pt. o cezariana, dar partenerul lui il astepta deja. I-am zis lui ce bai am, a facut o mutra nu prea optimista dar a zis sa stau calma, poate nu era bun tensiometrul si m-a dus la asistente sa-mi ia tensiunea. Dupa ce mi-a luat-o asistenta mi-a luat-o si el, sa fie sigur: 120 cu 80. Ufff, mi-am mai revenit...a zis ca tensiunea asta pacatoasa apare seara de obicei si eu n-am picioarele umflate care sa indice asa ceva. Daca tot am fost acolo, mi-a facut si o echo, ca de spaima aveam impresia ca nici nu mai misca nimeni pe-acolo! No, fetitza e bine, vad ca in doua sapt. jumate a pus o juma de kil...are peste 2 kile...
Dar de atunci ma tot intreb: ce era daca intr-adevar aveam tensiunea aia?! Si ce poti face pe moment daca iti ia razna tensiunea?! Acum sunt panicata (desi e clar ca tensiometrul meu n-a aratat bine sau doamna pensionara n-a avut ochelarii buni la ea...)

33Sophia
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Uff, Ilinca...

Bine ca a trecut si ca e totul ok cu bebelina. Ca noi, se pare ca suntem menite sa trecem prin circuri de-astea!

Pe cand mai trebuie sa mergi la control?

35+

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bravo, Mario! Niko, ai un adevarat baietel. Asa se uita si Luana la noi, cu ochiisorii mari, si ne studiaza. E tare intereanta, cred, lumea pt ei.
Clara, am vazut pozicile cu burtica. Si ce roza esti, mamica de fetite, nu?
Pisik, super beblina ta, si nu arate deloc a prematur, ce ai? Chiar ii atarna falculete, iti vine sa o mananci. Lasa ca facem si noi falcute, aveti putintica rabdare cu noi.
PETRA TUDOR - Felicitari!!
Wow, la ce copchii faceti voi, mi-e si rusine
Mai citesc si revin, ca de ieri seara nu am reusit sa bag vreun ochi pe aici.
Sotul meu este ok, avea azi probleme cu respiratia, ca el oricum face rinita alergica, dar la tomografie hematomul a regresat.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

SimonaMami si pe mine ma enerveaza sotul. Am senzatia ca vrea sa ma enerveze intentionat. E mai imprastiat ca niciodata si mi-e teama ca o sa am de crescut 2 copii, nu unul. Dar m-am mai linistit cand am citit ca sotul Georgianei ii taie unghiutele de la picioare; si al meu face la fel, asa ca acum mi s-a facut drag de el . Georgiana inca o data multumesc pt sfaturi

Aris esti o doza buna de optimism

Ilinca nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut, mititica de tine. Important este ca totul este bine, asa ca nu te mai gandi "ce s-ar fi intamplat daca...", caci asa ai lua-o razna. In sarcina exista multi de "daca...". Mai bine sa ne linistim si sa ne rugam la DD sa fie totul bine.

Olga 32+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Pt tensiune drii prescriu Dopegyt in sarcina. Dar trebuie sa initieze ei asta si trebuie teniunea monitorizata des, ca sa se ajunga la concluzia ca e ceva sistematic, nu o stare de moment.


Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
"la 11 a venit pe lume minunea Andrada-Teona,3100gr, APGAR 10, mami e bine, se reface" Adirys21

Felicitari, Adriys!
Refacere rapida si un bebe papacios!

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput