Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Cristina

acestia suntem noi

http://picasaweb.google.com/clara.acs/35saptSi5zile?authkey=Gv1sRgCN_o8qTk49Xm5gE#

daca ma vezi si ai chef, trage-ma de maneca.

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator


Am facut si eu un update cu 3 pozici la semnatura..ca sa ne recunoastem in caz de "intalnire intamplatoare" pe acolo

Chatonel a mea e hipopotama de cand a trecut de 3 kg, ma ingrozesc cand stiupe unde tb sa iasa..si culmea...inca nu are de gand obraznicatura ..vrea sa creasca si mai mare

Cristina 38+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Malta, multumesc mult pentru sfat! O sa il urmez, cel putin partial, si o sa sun dr. Clara, exact asa cum le-ai descris tu sunt. Am burta tare cand ma rasucesc de pe o parte pe alta si apoi isi revine. Problema e ca ma si doare putin, si aseara m-a durut spatele. De dimineata vad ca mi-a trecut. Iar subiecte despre botez gasesti pe pagina principala a forumului, la "Botezuri, petreceri pentru copii, taierea motului". Chiar aseara am citit pe acolo cate ceva despre botez.Bine-ai venit, Andrada-Teona!!! Felicitari AdirysManuella, si eu mi-am achizitionat un wrap, insa intre timp parca m-am razgandit. Vorbeau fetele pe aici de attachment parenting, parca asa ii zice , iar eu nu sunt convinsa ca e pentru mine...Oricum, modele gasim pe net o multime, nu-mi fac griji ca nu-l voi putea folosi.Ana-Maria 33+AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Adirys
Felicitaaaari!!!


Bine ai venit Andrada Teona



Cristina 38+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gata, am reushit sa citesc din urma, dar doar capitolul asta...mai am cateva pagini si din cel vechi

manuela - ce frumos. eu imi doresc un wrap de mult timp dar la noi nu se gasesc de cumparat, iar material nu am fost in stare sa imi cumpar...bine nici nu stiu ce material ar trebui.pe YouTube daca dai o cautare pe cuvintele"new born wrap" o sa gasesti multe metode de prindere...chiar si de alaptare

pisik - sa va traiasca. frumoasa mai e...parca aveti o papusha in brate

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata

Felicitari Adirys Refacere rapida iti doresc, depresii putine, laptic mult. Bebe Andrada bine ai venit!!! Sa fii sanatoasa si cuminte

Georgiana multumim pt sfaturi. O sa anunt si eu lumea din jur, sa nu se sperie Eu de ieri am o stare f proasta si nu inteleg de ce...ma enerveaza lumea din jurul meu, nu am chef sa fac absolut nimic si am f multa treaba si am senzatia ca timpul sta in loc...pur si simplu nu mai am rabdare...

Olga 32+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Ilinca, uite ce raspunsuri am primit deocamdata.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134442

Cristina, ai o burtutza tare dragutza si maaaare... te inteleg de ce o alintzi asa pe copila

Andrada, tu pupam si transmitem la mami refacere usoara!

Denisa, esti o figura.... Ai zapacit jumate forumul cu mucenicii aceia. Bine ca nu e ceva exotic si se poate prepara acasa, ca altfel...
Soacra mea e f fericita ca in sfarsit mi-e pofta de ceva deosebit.

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Felicitari mamicutelor de week-end si de azi! Sa aveti bebelusi sanatosi, mancaciosi si frumosi!

Noi ne 'laudam' cu o bucata de depresie 'pre-partum' de toata frumusetea.
Probabil ca imi circula mie hormonii prin corp prea repede (sau prea multi) ca-mi vine sa strang de gat pe cineva (ie. sotul meu...) la fiecare 5 minute.
De sambata m-a 'anuntat' ca nu-i mai convine David (pe care l-am negociat o gramada... ca si nume de baiat, ca am avut eu acu' mii de ani un prieten cu numele asta, si-o sa se gandeasca toata viata la el cand o sa se uite la bebe, daca e baiat!) Imi venea sa-l strang de gat cand mi-a zis-o!
Apoi m-am atacat pe cateva fleacuri astfel incat ieri am plans juma' de dupa-amiaza si azi-noapte n-am dormit deloc. Offff.... si-acum imi vine sa plang!
Cred ca numai niste inghetata ar putea imbunatati situatia, dar mi-am uitat si portofelul acasa, asa ca nici bani n-am!


Simona 35+, cu David Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Georgiana, chiar vroiam sa iti spun ca stari de deprimare deja am ... si tot felul de ganduri negative... si cateodata, mi-e si jena sa recunosc, o usor dezinteres fata de ce se intampla. Noroc ca se intampla rara si tine putin.

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

georgiana - f utile sfaturile tale, cred ca toate ar trebui sa ne informam si sa facem tot ce se poate sa nu cumva sa ajungem la depresia post partum, e mult mult mai periculoasa decat ne imaginam noi.

chatonel - hmmmm...cum stai? ai vazut ca la 2-3 zile dupa pierderea dopului au cam nascut fetele. sunt cu ochii pe tine

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Bine ai venit pe lume Andrada - Teona, sa fii cuminte si sanatoasa...sa nu o obosesti tare pe mami...si asteptam sa te vedem in poze!
Am pus si eu poze proaspete cu burtica.....luni pe 16 o sa punem cu bebica :), Doamne ajuta!..sau poate mai devreme??..miercuri avem intalnirea decisiva cu Dna.Dr.

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Florinela79#

38+...16 martie

Florinela

Mergi la inceput