Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27
Noi tot 2 in 1 , ma simt tot mai rau,de aceea nu preaam intrat,dar ne gandim zilnic la voi.

Joanna, ma gandesc la tine nu mi-ai mai lasat nici un semn. Mai un pic si scapi, curaj!
Chiar, de Maya nu stie nimeni nimic?

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisik este atat de emotionanta si frumoasa povestea ta. Maslinuta mica e o adevarata luptatoare FElicitari mami!!!

Nici OlgaTarziu nu a mai scris demult si nici Maya. Speram ca sunteti bine si ocupate cu bebicii.

Olga 32+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna tuturor,

Am o stare sufleteasca extrem de ...naspa. Nu reusesc sa ies din ea.

Maine vine tata sa-l internez in spital...

Am avut o dimineata cumplita, numai cu vesti triste. Am si plans putin.

Si totul a inceput f bine, caci eram incantata ca am avut o noapte cu mult somn si m-am trezit pe la 10.30





Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellouuuuuuuuu mamici !!!!!!!!!


In primul rand va multumesc pt gandurile si urarile voastre !!!!
V-am simtit foarte aproape si asta mi-a facut bine !!!!!!!!!
Sotul m-a tinut la curent cu ce mi-ati scris , acum o sa incep sa citesc de unde am ramas ca sa ma pun la curent cu ce s-a intamplat !!

Astazi am ajuns acasa si incercam sa ne acomodam cu noul membru al familiei care momentan doarme !!
Am laptic asa ca e simplu cu mancarea d-soarei, sper sa pot alapta cat mai mult !!!
Una peste alta, totul a fost super ok si mi-am revenit foarte bine (am urcat pana la etajul 4 astazi ) mai am de lucru cu kilogramele dar prin alaptat se rezolva !!
Pentru mine a fost o experienta frumoasa, fara dureri si alte neplaceri !!

Revin cu detalii dupa ce mai citesc !!!

Va pup !!!!!!!!!!!!!

Mamica de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus bine ai venit acasa!!! Ma bucur ca sunteti bine

Gigelica uite aici o . Nu mai fi trista si in primul rand nu mai plange, caci nu ii face bine lui bebe. El e prioritate acum. Totul va fi bine.

Olga 32+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - eu nu cred ca ai avut o tensiune atat de mare, daca chiar era asa ai fi avut si alte semne. probabil a greshit doamna doctor. imi pare rau ca ai tras o asemenea sperietura

ayla - super veste

fetelor nu va mai stresati cu sotii vostri, barbatii sunt copii si o sa ramana copii pana la adanci batraneti. ei au mai mare nevoie de noi decat avem noi de ei, eh...ca ne place si noua sa ne rasfete din cand in cand, asta-i alta. dar nu va ashteptati de la ei sa fie constienti ce ii ashteapta...habar nu au chiar daca nu sunt la primul copil ei tot picati din luna sunt. dar sunt jumatatile noastre si ei ne completeaza pe noi, nu trebuie sa fie CA noi

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Novus bine ati venit acasa

Adirys, PetraTudor felicitariiiiii; sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi si norocosi



38+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
fetelor, eu sunt exceptia astazi inseamna, sunt intr-o dispozitie de zile mari....
[...]
afar e o vreme superba
la noi la odisee se naste ghiocel dupa ghiocel, toti sanatoshi...ce mai...multe motive de sarbatoare
hai ca poate v-am transmis si voua un pic din starea mea de bine

aaa...si mi-am comandat si wrap sa se benocleze tot bucureshtiul la mine cum o sa umblu eu cu bb legat de gat ca in Kenia


Si eu!!!

Sunt intr-o frenezie! Mie primavara imi prieste, mai ales cand e frumos, cum e astazi... Ar fi bine daca as avea voie sa ies... la o tura de shopping. Dar asa m-a cuprins o agitatie (pozitiva) de pregatire a spatiului bebelinei , docamdata fac mai mult planuri cum o sa asez cumparaturile din we, ca singura nu pot sa mut mobila, dar nu-i nimic, fac liste, planuri, planshe.
Am gatit ceva bun (ceea ce pe mine ma relaxeaza) , dar nu mai spun ce.

Am incercat sa intru si eu la nandu ala, dar... nu vad nika... Cumva e site doar pt IE? A reusit sa il deskida cineva cu Firefoxu? Pe kestia asta, o sa intru la misena, sa vad ce a mai aparut.



Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

hei, Novus, bine ati venit acasa, hai spune cate kg ai dat si cate au ramas...ca tu ai fost cam la fel de slaba ca mine inainte de sarcina, sunt curioasa la ce sa ma ashtept

fetelor, Petra stia ca bb e asa mare? eu ca o zapacita ma gandeam acum ca nu o sa-i vina hanele cumparate, daca a luat pt nou-nascutce probleme am si eu...

ayla - cum e monitorul de respiratie? mi-am luat si eu, chiar sesizeaza mishcarile de respiratie?

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Joanna sper sa te simti mai bine

Azi si eu m-am simtit cam rau, pt prima data de cand sunt gravida, ma dor toate, mai ales soldul...de abia umblu. Si bebelina este fff agitata, asa de tare misca zici ca acuma o sa iasa afara.


38+Ariana

poze

Mergi la inceput