Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

denisa - eu l-am deschis cu google chrome, nu am firefox pe laptopul asta ca sh verifica.

37+
poze

AMR 16 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hellouuuuuuuuu mamici !!!!!!!!!


In primul rand va multumesc pt gandurile si urarile voastre !!!!
V-am simtit foarte aproape si asta mi-a facut bine !!!!!!!!!
Sotul m-a tinut la curent cu ce mi-ati scris , acum o sa incep sa citesc de unde am ramas ca sa ma pun la curent cu ce s-a intamplat !!

Astazi am ajuns acasa si incercam sa ne acomodam cu noul membru al familiei care momentan doarme !!
Am laptic asa ca e simplu cu mancarea d-soarei, sper sa pot alapta cat mai mult !!!
Una peste alta, totul a fost super ok si mi-am revenit foarte bine (am urcat pana la etajul 4 astazi ) mai am de lucru cu kilogramele dar prin alaptat se rezolva !!
Pentru mine a fost o experienta frumoasa, fara dureri si alte neplaceri !!

Revin cu detalii dupa ce mai citesc !!!

Va pup !!!!!!!!!!!!!

Mamica de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Bine ai venit acasa mami.Ma bucur ca ai laptic.Sa va fereasca DD de colici!!!

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Adyris, Petra... Felicitari mamicilor
Eu v-am zis ca astia mici vin 2 cate 2

Novus e fain ca ati reusit sa ajungeti acasa. Ma bucur ca aveti laptic

Noi am fost azi la eco. BB estimat de mine la 2 kile 700 sunculitza are 2682 de grame conform ecografuluiMa pricepIn plus DPN s-a dat inapoi, din nou, de pe 8 pana pe 5 aprilie. Tati zice ca ii schimbam numele de Andrei in Pacala (dak se naste pe 1) Ramane pelvian, normal..., sansele sa se schimbe sunt minime. Dar e in grafic si creste frumos
Yupii

35+ Damian Codrut Andrei
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

denisa - eu l-am deschis cu google chrome, nu am firefox pe laptopul asta ca sh verifica.


Am reusit si eu cu Opera, intr-adevar nu e compatibil cu firefoxu'.


Denisa-Madalina 33+ cu Adela-Marisa
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Adirys, PetraTudor , felicitari fetelor! Sa creasca puiutii mari, sanatosi si fericiti!

Olga Tarziu si Ionica, nu mai scrieti nimic?
Ionica, stiu ca ultima data aveai dureri mari, esti bine acum?

Silvia, Dodo pui si mai sunt o multime de fete care n-au mai scris de ceva timp.

Si la mine starea e influentata de vreme. Daca e mohorat, nu fac mai nimic toata ziua. Daca e soare, am asa o energie...ultima oara mi-am spalat geamurile la tot apartamentul. Saptamana asta ploua in fiecare zi, pe geamurile mele, clar!

Eu sunt inainte de eco, si ca de obicei fac ca trenul. Nu stiu, dar de fiecare data ma duc tremurand, pana nu aud ca-i totul bine, nu-s in stare sa ma relaxez. Ma tine euforia cateva zile si apoi iar ma apuca.





33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus bine ai venit acasa!!! Ma bucur ca sunteti bine

Gigelica uite aici o . Nu mai fi trista si in primul rand nu mai plange, caci nu ii face bine lui bebe. El e prioritate acum. Totul va fi bine.

Olga 32+ David


Stiam eu ca o sa gasesc aici suport moral...pana vine sotul meu acasa.

Si stii ce solutie am gasit sa ma deconectez? Am spalat vasele de ieri ( am avut musafiri la masa de pranz, asa ca erau ceva farfurii murdare).

Iar acum...pap restul de inghetata ramasa de sambata seara ( aloma cu caramel).



Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Nu v-am spus: azi m-am inscris pentru niste cursuri de puericultura...sambata, la MotherHood Center.
Ma duc mai mult pentru tati, ca sa beneficieze de cele 15 zile libere si in plus, sper sa invatam amandoi sa ne descurcam cu piciulinul.

Si miercuri...merg la echo. Abia astept sa vad cat de grasun e!



Gigelica +35 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Novus...frumosa broscuta mica...ma bucur ca sunteti bine.
Cum te simti dupa operatie, cum a fost?



38+....16 martie

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Mihaela, stii ca avem aceeasi zi de UM??? Cum vei naste si la ce spital???

Fetele, ati vazut filmul aseara "Gemeni identici" de pe National Geografic? Cum vi s-a parut?

AMR - 2 SAPTAMANI

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sunt tare suparata pe mine. Am fost la doctor, iar la intoarcere am trecut pe la supermarket sa-mi iau cateva fructe. Bineinteles am mai luat una, alta si s-au adunat. Mi-am zis ca nu e asa mult de la masina pana in bloc si pot sa duc plasa. Acum m-a luat o durere de burta si ma simt f vinovata Sper sa fie totul bine si sa-mi treaca pana diseara (mergem la teatru).

Va pe toate

Olga 32+ David

Mergi la inceput