Gravidute&Mamici de IASI- A venit Primavara!(85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!Multumim de cafea

Ieri nu am avut ocazia sa va felicit cu ocazia zilei de 8Martie asa ca: LA MULTI ANI,sa fiti iubite!La multi ani si pentru Vlad baietel de Nonna

Eu am avut o zi frumoasa,am primit muuuulte flori si citeva cadouri,s-a intimplat sa trecem cu masina prin fata prefecturii unde erau politistii de Rutiera care ofereau flori la doamne si domnisoare si bineinteles ca am primit si eu;in concluzie a fost o zi frumoasa

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Sa va fie de bine iesirile! Michelle multumesc!
La multi ani Vlad de Nonna!
Kriss daca tot ai fost prin Carref. nu ti-a "sarit in ochi vreun halat de baie? Vreau unul frumos! Dar geaca la reducere pentru David?! Sa porti sanatoasa pijamaua!
Flacaul meu e la plimbare cu bunica si matusa. Eu stau cu nepotul de aproape 1 an, care face nani!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 30+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata mamici

LA MULTI ANI !!!! MAMICI... cu intarziere, sanatate, o primavara frumoasa plina de flori si bucurii

La multi ani!!!! Vlad de Nonna sanatate, sa creasca mare si voinic si sa va umple casa de bucuriicu intarziere

noi suntem bine, ieri am petrecut cu neamurile, am primit flori... un ornament floral mov cu alb de la sot si strunf... plus multe flori si dulciuri...
am inceput sa papam un pic mai bine, ne revenim...
va urez o zi buna, ma duc sa fac de pa-pa si revin sa cit din urma ce ati mai facut


Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihamora

Mihaela, adica lui Albert nu ii place tortul?



Ba ii place, cum sa nu ... a fost foarte dezamagit ca nu am mai avut si pentru el (era cu arome si el e la tratament homeopat, n-are voie!)

Dar l-am calmat cu telemeaua... oricum daca l-as fi pus sa aleaga intre cele doua, cu siguranta n-ar fi ales tortul

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mihaela, si eu sunt topita dupe telemea, dar acum m-ai pus pe ganduri. Albert ma ia de departe. Ca daca ar fi sa aleg intre tort si telemea totusi...as alege tortul. A! Si mai voiamsa te intreb: ce arome ai pus de nu are voie la tratament homeopat? Menta? ca eu stiam ca asta nu e voie. Plus cioco, cafea...de astea. Mai e si altceva?

Ella, si eu am primit ieri flori in Moldova si in Hala. De la niste tinerei asa draguti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am terminat mancarea. Muncesc de dimineata. Acum am o chiuveta de vase. Plus de spalat pe jos. Plus...Da am zis sa ma mai odihnesc. Am facut supa de gaina si somon la cuptor. Am sa fac si un pilaf, sa am pentru maine. Maine am chef sa merg sa ma plimb.
Michelle, tu intrebai de o reteta de somon? Uite, eu fac asa: calesc putin-putin ceapa pestisor, morcov, ardei gras, dovlecei, brocoli in tigaie. Eventual sting cu apa, adica dupa un scurt timp torn o cana de apa si le mai las sa se patrunda, sa-si imprumute aromele. Le sarez si piperez. Apoi arunc amestecul intr-o tava termorezistenta si pun somonul deasupra (sarat si piperat si el in prealabil). Daca mai trebuie mai pun putina apa. Il las sa se patrunda bine si la sfarsit pun deasupra smantana in care am sfaramt usturoi. Inchid cuptorul imediat ce am pus smantana, dar il mai las acaolo, la cald. Iese...tare bun. (A! Pe bucata pe care o manaca Victor nu pun smantana; lui nu-i place nimic usturoiat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Bravo fetelor se pare ca v-ati simtit bine de ziua voastra.Eu nu am primit flori,sotul a lucrat am fost in vizita la sora mea si am tinut la copiii sa nu se bataDe azi e in concediu si cica ma rasfata,am dormit pana tarziu si a pregatit micul dejun iar dupa ce se trezeste printul mergem sa-mi cumpar ce vreauAsa ca eu sarbatoresc azi

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Oana si eu prepar somonul cam la fel doar ca adaug si rosii de alea micute,iar in loc de smantana puneam altfel de sos dar o sa incerc si asa.Pt Vladut somonul il fierb tot timpul in lapte ca altfel nu papa.

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Bravo fetelor se pare ca v-ati simtit bine de ziua voastra.Eu nu am primit flori,sotul a lucrat am fost in vizita la sora mea si am tinut la copiii sa nu se bataDe azi e in concediu si cica ma rasfata,am dormit pana tarziu si a pregatit micul dejun iar dupa ce se trezeste printul mergem sa-mi cumpar ce vreauAsa ca eu sarbatoresc azi

mami fericita de Vladut Dominic


Foarte frumos , bravo sotului

Si mie mi-a facut azi sotul micul dejun si mi l-a adus in pat

Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Am terminat mancarea. Muncesc de dimineata. Acum am o chiuveta de vase. Plus de spalat pe jos. Plus...Da am zis sa ma mai odihnesc. Am facut supa de gaina si somon la cuptor. Am sa fac si un pilaf, sa am pentru maine. Maine am chef sa merg sa ma plimb.
Michelle, tu intrebai de o reteta de somon? Uite, eu fac asa: calesc putin-putin ceapa pestisor, morcov, ardei gras, dovlecei, brocoli in tigaie. Eventual sting cu apa, adica dupa un scurt timp torn o cana de apa si le mai las sa se patrunda, sa-si imprumute aromele. Le sarez si piperez. Apoi arunc amestecul intr-o tava termorezistenta si pun somonul deasupra (sarat si piperat si el in prealabil). Daca mai trebuie mai pun putina apa. Il las sa se patrunda bine si la sfarsit pun deasupra smantana in care am sfaramt usturoi. Inchid cuptorul imediat ce am pus smantana, dar il mai las acaolo, la cald. Iese...tare bun. (A! Pe bucata pe care o manaca Victor nu pun smantana; lui nu-i place nimic usturoiat)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"




Multumim de reteta, Miha intreba Eu am facut doar la abur somon cu legume. O sa incerc si reteta ta.
Si eu am primit o lalea in mall


Michelle si Dominic



Mergi la inceput