Gravidute&Mamici de IASI- A venit Primavara!(85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cristina si Alina (Kriss si Alynta), va multumesc pentru urarile de pe 5.
Cristina, am sarbatorit si noi, dupa posibilitati, dar un pic, tot a fost
Alina, de aia nu am putut veni la intalnire. Plus ca la ora aia inca eram la munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

LA MULTI ANI VLAD!!!

Monica multa sanatate!

Am ajuns si noi acasa,am culcat copilul.A fost foarte frumos, am dansat, mai mult Domi decat mine, dar atmosfera f placuta. Copilul de data asta a fost linistit, cred ca era muzica prea tare si il deranja Aveam varianta sa il las cu fratele meu in caz ca nu se comporta civilizat, dar el a dansat cu toata lumea pe acolo, asa ca nu a fost cazul.

Lacra- frumos poemul

Miha- mai ai tort?

M-am intalnit si cu Kriss in oras azi, aaa... stati ca am uitat, am stat si cu fetele azi vre-o 3 -4 ore la sucuri si prajituri


Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!
O pentru cine doreste......

Dovada ca am fost prin balti....

Dovada ca sunt harnic bucatar....

Acestea au fost activitatile noastre in week-end.

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neatza

Mai, sunt zapacita rau. ieri toata ziua m-ma gandit la Vlad, la cum era in maternitate acum 6 ani aproape-aproape sa ne vedem...si... Si am uitat sa-l felicit. Nonna La multi ani pentru voinicul tau cel mare!!!!
Iar tu lasa batranetile, durerile...lasa tot. Hai, vine primavara, pe cand o tura de iasi??? Ca ne promiti de asa mult timp si, uite, nu am mai reusit sa ne vedem.

Michelle s-a si dansat la han? Super. Noi mereu am fost acolo asa, la o cafea, ca e oarecum in zona. Ma bucur ca v-ati simtit bine.

Noi ieri am iesit in 2, dar nu am avut timp nici sa bem un suc, ca am fost sa impartim flori pe la prietene. Plus cumparaturi. Da ne-am sarbatorit seara dupa ce au adormit copiii. Eu cu suc de rosii, ca-s pe antibiotic.

Va pupic dulce. Fug sa fac paturile. Si azi vreau sa fac ceav dulce bunut. Sper sa-mi iasa. Uite, va spun ideea: vreau sa afc o cioco de casa, banal, nu? dar vreau sa vad cum reusesc sa o fac in forma de 8. Fie pentru ziua de ieri, fie pentru azi, ca la sfintisori nu ma bag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Aha, am uitat. Mihaela, noi pe aici avem "prostul" obicei sa pozam bunataturile. Zic si eu asa, sa nu uiti data viitoare, sa nu lasi tortul nepozat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

He-he, se vede ca ma potrivesc cu gasca voastra bineinteles ca l-am pozat... fac si eu o opera de arta culinara o data la un deceniu si sa raman fara nici o dovada? Nuuuuu... Diseara, daca am timp, daca nu maine, o sa pun si poza

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Michelle - bineinteles ca nu a mai ramas nimic, dar nu e departe Pastele... la cozonaci nu ma bag, da' un tort mare si bun o sa mearga de minune

Albert a fost cel mai dezamagit... dar l-am calmat imediat cu o bucata de telemea... e inaintea tortului, in preferintele lui!

Mihaela - mami de cel mai dulce baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Fetelor da ce m-ati mai emotionat de dimineata cu dedicatiile....f. frumoase

Am vazut ca ati fost care mai de care mai harnicute...bravo voua, eu n-am facut nik bun

Noi ieri am sarbatorit in 3, dimineata am fost la biserica, apoi am impartit flori la toate doamnele si domnisoarele pe care le cunoastem (pana anul asta mergea sotul singur, dar de data asta am fost toti 3) iar dupa-amiaza am iesit in oras toti. Cam asa am petrecut noi.

La multi ani Vladut!

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Sulutare!
Vati distrat ieri?! Eu una am primit multe flori, de la sot o vaza frumoasa, de la ai mei un vas pentru aromaterapie si un suport de lumanare! Am fost cam obosita dupa ziua de sambata, dar ne revenim noi!
Dimineata David a facut 38! Nu stiu daca de la dinti sau de la gat! Merg azi cu el la medic! I-am dat antitermice si a cedat repede!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 30+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neatza!!!

Iulia - multumim pt cafeluta, chiar acum o savurez. Am vazut-o pe stefy cum a facut ea multe prajiturele si cum a rata cand a iesit din balta

Oana- da, era un dj care punea muzica , si toata lumea dansa, mai erau si dedicatii... Eu am mai fost o singura data acolo pana acum.

Mihaela, adica lui Albert nu ii place tortul?

Daniela - frumos ati petrecut, nici eu nu am facut nimic bun.

Alynta - multa sanatate lui David!


Michelle si Dominic



Mergi la inceput