Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Delia, multumim d urari!Si eu, care credeam ca sunt prima...
Am vrut sa-mi iasa o inima din flori, dar nu am facut decat sa labartez pagina...
Lutonina, nu e motiv de ingrijorare slabitul.E normal si sa slabesti si sa te ingrasi...O sa rcuperezi pe urma.Daca mananci ce e esential, e ok pt bebe.
Cristina, m-ai terminat cu soacra-ta!Eu n-am anuntat, dar va spun si voua de reactii cand vor fi!
Va pup!

Mariaanna
9+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata, va poftesc la o cana cu lapte si la un mucenic.Ati facut? Eu nu am mai rezistat pana maine si am inceput sa-i mananc.

La multi ani de 8 martie tuturor!!

La multi ani SABELA , sa fii fericita si sa te bucuri de cei dragi!

Eu aseara iar am avut 8/4. Dar cred ca era de la caldura de la cuptor.....ca mi-am pus o punga de pastai inghetate la jugulara si mi-am mai revenit.

CRISTINA aaaa soacrele!! Ea cand a aflat.....cu o zi inainte venise la mine.....si cand a aflat a zis: aa dar ce secretosi sunteti! M-a secat dar nu am bagat-o in seama! Eu va zic! Nimeni nu ar vrea o soacra ca a mea!! Ar fugi 5.000 km cat ar vedea cu ochii!!

Nu mai pot de somn...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR SI VIITOARELOR MAMICI !

eu astazi petrec cu prietenele, de abia astept. Las copii cu sotu' si eu o tai la restaurant, unde se lasa si cu dans.. nu asa oricum.

lutoniana, delia79- eu am plecat in aceasta sarcina de la o categorie si mai grea, si plus sarbatorile petrecute in Bucovina unde am mancat ca sparta....asa ca ma bucur ca in primul trimestru in loc sa iau.... am dat jos 2 kg


danangie- offf mare grija iar cat despre mucenici la mine presteaza mama, si de abia astept ziua de maine.

marianaa- ce foarte matinala ai fost. sper ca totusi ai reusit sa mai tragi un pui de somn.



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 12+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Mda, am mai dormit de la 5 la 8,ca mai mult nu m-a lasat fiu-meu!
Si acum mi-e somn...
Poate reusesc sa mai dorm azi un piculet...

Mariaanna
9+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

LA MULTI ANI, TUTUROR MAMICILOR SI VIITOARELOR MAMICI!

Va doresc sa aveti un 8 Martie fericit.

LA MULTI ANI, sabella! sa fii sanatoasa, fericita si sa nasti un bebe sanatos.

Si o dedicatie speciala, tuturor mamicilor si viitoarelor mamici:




ALBUM

1 de sus - 18.01.2009 , 2 de jos - 28.01.2009 ,3 de sus - 04.02.2009, 4 de sus - 13.02.2009, 5 de sus - 27.02.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 10+ IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

La multi ani mamicilor si viitoarelor mamici!!!!
Cum a mai zis cineva:Sa ne ajute D-zeu, sa fie ultimul 8 martie in care nu suntem sarbatorite ca mamici!
Ma bucur ca am deschis un nou capitol, si sa fie unul de bun augur NUMAI cu vesti BUNE!
Cristina_ana, nu pune la suflet vorbele socrei tale...asa sunt unele soacre (eu am avut noroc de una minunata).Si asa e...un copil e o minune..indiferent cand il da D-ne.Oricum eu zic ca e cam urat din partea ei...sper sa isi dea seama de "porumbelul" ce i-a iesit pe gura.
Unombun, habar nu am de ce nu poti sa imi trimit mesaje...Incearca de acolo de sus de la contul meu si ...mesaje...poate de acolo...
Apropo de nume de copii...si eu simt ca cel putin unul e baiat...daca nu amandoi...si numele Razvan e batut in cuie deocamdata (mie mi-a placut numele asta de cand m-am "indragostit"de Razvan Lucescu)...dar al doilea nume e mai greu...sotul, cum ziceati si voi numai nume la misot zice..gasim noi pana la urma...sanatosi sa fie.
Va si petrecere frumoasa de 8 MARTIE!

KIKI 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

La multi ani dragelor. Va doresc un 8 MArtie cu soare si cu bucurii. SA dea DUmenzeu sa fie ultimul in care sa fim fara copii.

DEspre ce vorbeati voi pe aici.
Lutoniana, nu iti face griji ca ai slabit, in primul trimestru este normal, mai ales daca ai greturi. Sicner va spun ca si eu m-am cantarit astazi si am cu un kil jumate mai putin. Ideea este ca de la o vreme nu mai bag precum purcica ci mananc normal. Iar tu lutoniana in principiu ai un meniu foarte sanatos asa c anu te ingrijora. Grav este daca dai la sfarsit.

DEspre numele lui bebe cred ca eu am mai spus ca am o mare problema daca va fi baiat pentru ca singurul nume care imi placea era Andrei... ca in rest e plina ROmania de Luca, Matei, IAnis, DAvid si Rares. Sunt nume frumoase dar sincer intoarce juma de parc capul cand strigi unul din numele astea. As vrea sa ma orientez tot catre unul romanesc. Probabil ca va fi DRagos ca al nasului ca alta idee nu am. DAta trecuta era ANdrei dupa nasa si Sebastian dupa nasu ca n-am vrut DRagos si iaca tot acolo ajung. Daca e fata Raluca 100% si al doilea intre Eva si Andreea (aici am niste dubii)

In alta ordine de idei am fost ieri la doc a mea pt masurarea pliului nucal... vai ce chin, ce tumbe, ce miscari, nu ma exagerez dar s-a chinuit o ora sa-l prinda sa masoare pliul si osul nazal... Din partea mea da Doamne sa fie asa pana la 40 de saptamani si dupa numa sanatos sa fie. CE sa va spun a fost un show intreg, mai mult ne-am distrat decat sa masuram. Va doresc la toate sa va bucurati cat mai repede de tumbele respective. Imi vien sa plang si sa rad cand ma gandesc.
Avem insa o problema, placenta e cam prea jos inserata ceea ce mi-a explicat dra ca duce la ceva problemute mai incolo. NU m-a speriat, mi-a explicat care sunt riscurile dar la fel mi-a spus ca e inca sarcina mica si bebe asezat in fundul uterului si exista sanse foarte mari sa se mai ridice si placenta. TRebuie doar sa fim cuminti. Ceea ce ieri n-am fost deloc pt ca m-a apucat harnicia si am facut curat in toata casa...

AM vazut ca avem si o sarbatorita astazi

SIbella SA iti dea DUmenzeu multa sanatate si bucurii si un bebe sanatos la capatul celor 40 de saptamani

Va pupizez pe toate si va doresc sa ssarbatoriti astazi asa cum va doriti.




POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 12+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

La multi ani tuturor! Sa aveti parte de o primavara plina de bucurii si de raze de soare!

Noi avem mari probleme cu greturile si va intreb pe voi: ce pot lua pentru a combate greata??? Efectiv am momente cand nu mai suport!

In rest suntem bine, mai avem 2 saptamani pana la control si speram sa decurga totul normal!

10+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

La multi ani sarbatoritei noastre Sabela in primul rand si apoi La multi ani tuturor fetelor, azi de ziua lor, cu mult soare afara si in suflete.
Monica e bine ca e saltaret Bebitza al tau....la mai mare !!!!
Alex incearca atunci cand ti-e rau tare sa mananci ceva mic, o gura de paine prajita, un biscuite, un sticks.....a ajutat la multe fete inclusiv la mine.

Va pup ca eu trebuie sa ies la shopping ca cica imi cumpara sotul ceva frumos

Cea mai fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALEX mananca grisine,crackers,biscuiti simpli,bea coca-cola ca cica ajuta, nu bea lichide cand ai greata(apa.lapte,etc). Dimineata in loc de lapte poti manca iaurt. Incearca sa nu mananci ciorbe.....cat mai solid:paste, orezuri,etc. Nu manca prajit. Si eu am o greata acummmmm....si incerc sa mi-o calmez cu grisine.

MONI ma bucur enormmm de mult ca bb e bine si jucaus. Cat despre placenta....asa e...tre' s astai cat mai mult in pat dar orizontal nu in fund, nu sex...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput