Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Mamicilor de gemenasi, chiar acum e pe National Geographic un reportaj tare interesant despre gemeni!!!!! Enjoy

La multi ani mamici!!!!! E asa frumos ca azi este pentru unele dintre noi prima data cand sarbatorim ziua mamei nu numai ziua femeii


s 16
http://bd.lilypie.com/gkpVp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=missy&year=2009&month=8&day=25&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

LA MULTI ANI BURTICI!!!Sa fiti iubite,sanatoase!!!
La Multi ani Anielas!Sarcina usoara si la termen cu BB sanatos!!!Sa fii sanatoasa si iubita!
La multi ani Teodorei de Jojo!Sa creasca mare si sanatoasa!
Felicitari pet puiul Marco mami Giova!Sa-ti traiasca si sa-ti umple inima toata viata ta cu bucurii!
Patricia va tin pumnii sa treceti si de amnio cu succes si eu sunt convinsa ca nu te inseala instinctul si sigur BB e bine!
Grishca ma bucur mult ca micul luptator este bine si treaba cu lichidul a fost doar o poveste.Felicitari!
Danielle ai mare dreptate.Trebuie sa fim optimiste ca totul va fi bine si sa incercam sa fim cat mai linistite.Va fi bine si la tine,cu asa gandire nu are cum sa fie altfel.
Alinutza sunt pe aici.Am apucat sa scriu la aspirante dupa ce am venit de la dr.Si m-am ticalosit,adevarul e ca am zile si zile.Noi doua ne potriveam la papacit,la varsta sarcinii,insa se pare ca numai acolo ca noi avem o grasumica nu in cavaler,cum credeam eu initialMultumesc mult ca te gandesti la mine!Sa stii ca si mie mi se mai umfla mainile si spun eu ca nu mananc sarat exagerat.Mi-am dat jos verigheta de frica sa nu am belele cu ea si acum o tin la gat,pe lantic.Hai ca vedem ce facem cu umflaturile astea.
Deci suntem o grasuta care ne-am dublat lungimea,avem 12,5 cm si 161 g cu +/- de 21 de g de rigoare.Are fetisoara rotunda ca mamisi suntem cumintica,insa ne necajim ca nu intra cu totul manutele in guritaCred ca e o papacioasa tot ca mamiAsa ca cred ca la pronostic de 95% ca e fetita putem sa ne punem si noi un carucior roz.Multumim!Si e sanatoasa.De fapt asta era cel mai imp.Are toate organele la locul lor,iar tati a spus ca are inimiora ca un fluturas.
In rest suntem bine,am spus de contractiile dureroase pe care le am asa ca mi-a verificat colul cu o endovaginala si placenta.Colul e inchis,placenta e departe de el si in concluzie mi-a spus sa iau nospa cand mai o patesc,sa stau la pat,utrogestan.Mi-a spus ca sa iau niste fier,ca ar fi bine,a spus ca indiferent de care,ce gasesc in farmacii.Voi de care luati?
Elenada sa folositi scoicile sanatosi!
Voi la ce spuneti scoici? Nu e aceeasi chestie cu scaunele de masina pt nou-nascuti?
Va pupacim si va dorim o saptamana usoara!Noi mergem maine in sfarsit la unguri.A dat Domnul!Ca nu mai intru in nimic,unica pereche buna de pantaloni e mult prea groasa.
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

LA MULTI ANI!Sa fie mereu primavara in sufletele noastre si sa avem bebelusi frumosi si sanatosi!
Constanta nimeni nu mai e la apel?

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 20+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

mamicilor actuale si in devenire!!! Multa sanatate si fericire alaturi de puiutii nostri minunati si de cei care vor veni!!!

Asta e cadoul de la puiul meu drag cu aceasta ocazie:
http://www.dropshots.com/giova#
e ajutat putin, caci numai sapt. asta au invatat-o, dar eu sunt tare multumita de cum o stie, la cat e de lunga.
Vineri in vestiarul gradinitei in timp ce zicea poezia, ajutat de educatoare.

revin maine, nu am apucat sa citesc nimic din lipsa de timp.
si o zi frumoasa sa aveti.

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze


giova,multumim puiului tau drag de cadou
frumos tare,sa il pupi din partea lui Ebonee


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burtici, careva?
voiam sa va intreb ceva:cam in ce perioada a zilei misca puiutii vostrii?a meu bebelush inoata toata noaptea,il simt bine bine,peste zi se intampla foarte rar,si mii ciudaaaa,poate o sa fie nocturn si adio noptile mele nedormite :(((

sa aveti o saptramana superba cu mult mult soare.


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ieri am fost prin magazine la clatit ochii pe la carucioare so,am ramas cu,gandul la asta:
http://www.mothercare.com/gp/product/B001L2OSCW/sr=1-59/qid=1236584033/ref=sr_1_59/279-9788761-9612268?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core
dar e scuuump,


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

meyyyyyyyyyyyy numai eu m-am trezit? pardon,noi ???


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

NEATA
Danielle trebuie sa intelegi ca azi e luni si numai asta taie cheful tuturor , cu siguranta sau trezit majoritatea , ai sa vezi cm rasar acum

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

din cate stiu eu parca sau mai anuntat ceva carucioare , dar vad ca de cateva capitole am ramas la acelasi nr

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynakiss

NEATA
Danielle trebuie sa intelegi ca azi e luni si numai asta taie cheful tuturor , cu siguranta sau trezit majoritatea , ai sa vezi cm rasar acum

21+

ahha,inteles
pai la mine nus` cum se face ca ma trezesc mereu cu zambetul pe buze si fericita poate sarcina e de vina,mai ales ca nu conteaza nici macar ziua in care ma trezesc asa fericita copilul meu o sa fie fericit (sper)


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput