Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineata si sa aveti o saptamina frumoasa!
si cu intiriere urez si eu toate cele bune pentru ziua de ieri, sa fim iubite ca mame si sotii, iubite, prietene, etc!!

eu am petrecut in casa, tot cu panadol si strepsils, lamaie, miere si am riscat si mi-am facut si un galbenus de ou cu miere+lapte fierbite ca nu mai puteam vorbi+respira....ma doare in continuare gatul, tusesc, imi perd vocea..cel mai tare ma deranjeaza ca ma ia tusea...of..

Lucialu, felicitari pentru grasunica!!

danielle, eu noaptea nu simt nicio miscare, poate misca dar nu simt eu. aseara ma visat insa ca misca mult, poate chair asta facea\, cine stie.
eu simt inca miscari firave, nu conteaza ora, si peste zi, dineata in drum spre servici, seara cind stau intinsa.
azi am simtit de vreo 2-3 ori ca niste bobirnace mici de tot in zona vezicii. sint sigura ca ea era.

sint super carucioarele de la MC, dar in romania sint extrem de scumpe fata de preturile de acolo.



Patricia s18 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

chiar ca azi lipsiti cu desavarsire
al meu este foarte activ atata ziua cat si nopate si imi face placere fiecare miscare a sa, cateodata chiar ma si sperie cand stau linistita si da o lovitura mai puternica , ma ia pe nepregatite si la urma ma amuz , am un baietel puternic
ieri am fost si eu la nenea dr. ca sa vada si el eco morfologica, era multumita de rezultat insa burtica mea este foarte tare si a zis ca asta nu e bine , mi-a dat sa iau no-spa si scobutil la greu, plus ca in dimineata asta am avut dureri crunte de spate si burtica , bebe e activ si sper ca se simte bine
eu merg pe gandirea pozitiva si stiu ca totul va fii bine
popici la toata lumea
o zi frumoasa

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Multumim de urari fetele!!!
Noi am inceput sapt. bine, dus copil la gradi, flori si cadouri personalului, echipamentul de inot si cel de gradi....ca un mos Craciun m-am dat jos din masina.

iriroxy felicitari pt. caruciorul roz!!!
danielle frumos caruciorul. e pt. gemeni sau pt. copilul mai mare? am vazut in spate un alt scaunel.
Lucialu felicitari pt. fetita si pt. vestile bune de la eco.
Adriana bine ca te-ai odihnit, mai ales cu asa o vreme.
Danielle bb al meu misca dim. in intervalul 8=10, cu pauze binenteles, dupa aimaza si seara in intervalul 21=24. Simt ca ma loveste mult in interior, nu sunt tocmai placute senzatiile astea, dar si marco tot asa imi dadea...
Elenada sa poarte bebeii cat mai mult si cu folos scoicile. eu o mai am de la marco, asa ca nu mai cumpar. Oricum, el a folosit-o pana la varsta de 1 an, dar arata ca si noua.
Micaalsa tin [pumnii sa fie bine. Nu stiu de ce=ti faci probleme. a iesit naspa TT sau de ce? nu te mai stresa ca nu-i faci bine bebitei. gandeste pozitiv si relaxeaza-te, atat cat poti.
Buburuza si eu il simt pe bb destul de jos, dar la eco s-a vazut colul lung si inchis, asa ca nu-mi fac probleme. paRCA-MI STA SI PE VEZICA, MERG FOARTE DES LA PIPI. Odihna cat mai multa, fara efor si va fii bine.

sa aveti parte de o sapt. buna, cu vesti minunate si probleme putine sau deloc.


_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc de raspunsuri fetelor
al meu bebe o sa fie nocturn
astazi au inceput sa imi curga si sanii la fata au inceput sa imi curga pe la vreo 3 luni,asa nasol e ca trebe sa port mereu sutien de acum si absorbante ptr sani

caruciorul e ptr nou nascut si copil mai maricel (locul din spate) dar e scump rau si nu cred ca o sa mi-l permit,nu ma lasa inima sa dau atatia bani stiind ca si asa nu o sa il pot folosi mult timp ca fata creste si nu o sa mai vrea in carucior,si asa nu o mai scot in carucior deloc ca nu vreau sa fac efort la impins si o i-au de manuta prin oras,parc etc.




pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Hello...WOW cata activitate aveti..e drept si eu sunt foarte lenesa..azi cand m-am intors de la gradinitza suflam ca un cal de curse..parca ma alergase cineva tot drumul.
CHIAR DACA..CU INTARZIERE..O PRIMAVARA FRUMOASA..CU BEBICI FRUMOSI SI SANATOSI IAR VOI SA FITI SANATOASE SI IUBITE.
Ma plangeam acum ceva timp ca bebicul meu e prea cuminte...iar acum sa ii arate el lu' mami ca ..aprope sigur e baiat ..ma bate de ma rupe.Imi trage cate una de tresar daca stau in pat .Noaptea doarme..adorm seara odata cu gainile si de pe la 4-5 incep foiala...
Vineri la pranz vin cu vesti si cu culoarea caruciorului..sper and i pray sa fie albastru.
Sanatate multa gravi..Felicitari sarbatoritelor lunii..Gravi cu probleme..no-spa si stat in pat ajuta..eu ma simt mai bine..inca merg pe no-spa durerile au disparut ..ma simt ok ..si ma mai si misc de colo colo.
Scuze de intarzierea cu urarile de 8 martie..Albinutza mea a avut ieri spectacol la balet...
O sa pun pozici pe contul comun
Pupiki si numai bine!
Ylla 21+ si mami de 0.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna fete,

eu aseara am dormit ceva mai bine, nu am mai avut episoade de trezire nocturna...in schimb simt cum mi se umfla putin picioarele...ma tine mai mult incaltamintea la piciorul strang...asa ca de azi am hotarat sa scot sarea de tot...adica tot ce pot eu sa ma abtin...dar apa tot beau chiar daca o retin.

Ieri am fost in Cora (Lujerului) si am vazut creme si uleiuri pentru burtica de la Palmer's pentru cine sunt interesate...si pe un pliant am vazut reduceri de 12% la produsele pentru nou nascuti la Kika in ziua de 21.03...

Si aici : http://babybeddingmarket.com/AllBabyBedding.aspx idei de patuturi sau amenajari de camere pentru bebeici..mie mi-au placut super...

Si sunt incantata ca m-am programat la vopsit, manichiura, epilat si control dr meu dupa eco de miercuri 18.03. Ma fac frumoasa pentru intalnirea cu bebe la ecografie .

20+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Danielle de ce nu cumperi ceva plafoniera dintr-aia pe roti, care se ataseaza in spatele caruciorului, iar copilul mai mare sta in picioare pe ea. Ebonee e micuta si probabil va obosi mai repede.
e cam scumpa, am gasit-o cam la 90 euro, si eu as vrea pt. marco. Al meu e mai maricel, dar tot oboseste. sper doar ca vom scapa cu bicicleta sau rolele. Pe distante lungi folosim masina.


_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Danielle de ce nu cumperi ceva plafoniera dintr-aia pe roti, care se ataseaza in spatele caruciorului, iar copilul mai mare sta in picioare pe ea. Ebonee e micuta si probabil va obosi mai repede.
e cam scumpa, am gasit-o cam la 90 euro, si eu as vrea pt. marco. Al meu e mai maricel, dar tot oboseste. sper doar ca vom scapa cu bicicleta sau rolele. Pe distante lungi folosim masina.


_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze


ma gandeam si la una din aia dar nu cred ca o sa stea ea in picioare,am facut ieri o proba prin magazin si s-a dat repede jos,nu prea ia placut,in schimb i-am luat o "lesa"
http://the-baby-boutique.com/littlesafetyharness.html?gclid=COiyqbnelZkCFYQH3wodckX6Yw
ma gandeam la un carutz cu 2 locuri ca mi se pare mie mai usor sa ii scot la plimbare,pana in parc,asta cand nu folosim masina fiindca ne mai place si pe jos cateodata,daca era tati cu noi mereu nu imi mai bateam capul cu,carucioarele,
in plus am vazut ca aici majoritatea mamicilor care au copiii de varste apropiate au carucioare cu 2 locuri,si ma gandeam eu intr-o zi sa opresc una pe strada sa ii cer parerea in legatura cu,caruciorul


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna zmeurici, n am mai intrat ca n am avut noutati dar v am citit mereu;azi trebuie sa merg si eu la eco caci n am mai fost de 5 sapt., sper sa fie ok;
Patricia- m am confruntat si eu cu o raceala in gat, care mi provoca tuse f. rau; vreau sa ti spun ca mi s a ameliorat dupa o zi de luat sirop cu patlagina, si dupa 3 zile mi a trecut complet;era f. deranjanta tusea pt. ca incepeam sa am contractii de la ea;si pt. gat am luat hexoraleten, singurul care n avea contraindicatii si era mai taricel cat de cat, dar era tot cam apa de ploaie; cel mai bine imi ameliora gatul tinctura de propolis, cu care mi dadeam singura in gat, cand ma dispera tusea; sanatate !
Danielle- eu am intrat in sapt. 17 si cam de o saptamana au inceput sa mi curga sanii, dar f. f. putin deocamdata;la prima sarcina au inceput la 5 luni, oare acum nu este prea devreme?!zici ca tie la 3 luni au inceput prima data?


tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.17 cu Darius sau Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

da dariaioanaxx,la prima sarcina au inceputsa imi curga pe la vreo 3 luni,ingura problema pe care am avut-o fiindca mi s-au desfundat canalele prea repede a fost o infectie la sanul stang si am tratat-o cu antibiotic vreo 12 zile (daca nu ma insel) de atunci nu am mai avut probleme absolut deloc in afara ca mi-au curs ca niste rauri mai pe la sfarsitul sarcinii iar eu,proasta de mine,numi-am dat seama ca am lapte dupe ce am nascut si nu am alaptat,a curs o picatura transparenta si am zis ca asta nu e lapte si am renuntat,tura asta o sa stiu ca e lapte
acu la 4 luni jumate,tot sanul stang isi face de cap,tot asta a inceput-o primul
nu cred ca e prea devreme sau ceva rau in asta,doar ca o sa avem lapte din belshug,iar laptariile lucreaza bine


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput