Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

l-am gasit:
http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=1689
articolul e f bun, practic zice ca se testeaza dar nu stiu daca se refera la medicii din romania. pana acum vad ca numai fetele de prin alte parti am facut testul.

philip
27weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine.Eu sunt de la burtici de octombrie,sunt insarcinata in 6 saptamini,cu o sarcina pierduta anterior.Doctorul m-a facut zob,ca sa zic asa,mi-a spus ca am uter fibromatos si o gramada de nenorociri ma asteapta in sarcina!!!!nu mi-a dat nimic si nici de monitorizat,cine mai stie...are cineva beleaua asta de uter fibromatos??si cum evolueaza sarcina?ce luati de sustinere???la ce doctor serios mergeti???Va rog MULT DE TOT raspundeti-mi si mie,pe mesaje private,daca aveti stiinta de ce v-am scris.Imi cer iertare ca am intrat la voi,dar sunt tare necajita,nu am cu cine discuta despre subiect,ma gindesc ca poate mai se confrunta si alte burtici cu diagnosticul asta nenorocit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Philip..imi pare rau ....sa speram ca la cel de 3 ore nu vor mai fi probleme!!Dar totusi..tie ti-au dat acasa lichidul ala..care trebuie baut pt proba?
Nicuratze...nu te scuza,ca nu ai gresit cu nimic...sunt probleme tehnice si se rezolva repede!!
Alynutza...cam asa ceva si eu...nici eu nu eram amatoare de dulciuri inainte sa raman insarcinata...si nici acum nu pot zice ca exagerez....doar ca parca imi cere organismul dulce!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine.Eu sunt de la burtici de octombrie,sunt insarcinata in 6 saptamini,cu o sarcina pierduta anterior.Doctorul m-a facut zob,ca sa zic asa,mi-a spus ca am uter fibromatos si o gramada de nenorociri ma asteapta in sarcina!!!!nu mi-a dat nimic si nici de monitorizat,cine mai stie...are cineva beleaua asta de uter fibromatos??si cum evolueaza sarcina?ce luati de sustinere???la ce doctor serios mergeti???Va rog MULT DE TOT raspundeti-mi si mie,pe mesaje private,daca aveti stiinta de ce v-am scris.Imi cer iertare ca am intrat la voi,dar sunt tare necajita,nu am cu cine discuta despre subiect,ma gindesc ca poate mai se confrunta si alte burtici cu diagnosticul asta nenorocit.


Imi pare rau ....eu nu te pot ajuta cu nimic,nu am auzit niciodata de diagnosticul asta!!Sa ai grija de tine si o sarcina usoara in continuare,un bebe sanatos si la termen!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am fost azi la eco! Avem 1500g! E intors! Colul e lung si inchis!
Uitati cateva pozici 4d:

http://family.webshots.com/photo/2135145330100722791SJgufX

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 29+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alberta72 spune:

Unombun, sorry dar nu stiu ce sa iti spun. Si mie mi-a zis doctorita ca am ceva "fibre" dar atata timp cat nu depaseste o anumita limita e OK. Poate schimbi doctorul, sa gasesti unul care sa te lamureasca...
Philip nu te speria, testul de 3 ore poate iesi bun.
Oanaalex, e adevarat am facut testul de diabet la 21 saptamani pentru ca aici se spune ca daca ai avut diabet in prima sarcina ai sanse mari sa il faci si la a doua si trebuie luat in evidenta mai repede. Am facut testul de 3 ore. Daca 2 valori din trei ies mai mari decat limita esti considerata cu gestational. Toate valorile mele au fost mai mici. Nu o sa cer sa refac testul pentru ca ma testez singura (voluntar, he he). Am aratat valorile doctoritei si mi-a zis ca sunt OK, un pic borderline. In 2 saptamani am avut de doua ori 8.2 la o ora dupa masa, cand maxima e 7.7mmol/l (parca inmultesti cu 18 daca nu esti familiara cu mmol/l). Si eu tin regim si cand vad ca valorile sunt bune, mai ma bucur de un snack. Mi-am facut depozit de Oreo cookies,candies sau ciocolatele,sunt in pachetele mici si contin 90 sau 100 de calorii, in jur de 15g carbohidrati adica un punct, stii tu.... Mmm delicioase...

Despre nastere, si eu am incercat natural, am stat in chinuri de luni seara pana marti dupa masa cand mi-au propus forceps. Refuzat si intrat in cezariana...Am avut asa o experienta neplacuta ca de data asta fac cezariana fara sa mai incerc natural. E nasol ca la cezariana stai 4-5 zile in spital si ti se par cele mai lungi zile. Dar in acelasi timp si bebe e sub observatie si stii ca nu se ingalbeneste acasa fara sa-ti dai seama.
Pupici la toate albinutele
29+Vine pe 12 mai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Am fost azi la eco! Avem 1500g! E intors! Colul e lung si inchis!
Uitati cateva pozici 4d:

http://family.webshots.com/photo/2135145330100722791SJgufX

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 29+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!



Felicitari pt bebe grasun si pt vestile bune!!
Pustiulica e dragalas foc...si eu zic ca seamana cu tine..

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alina, super bebe matei.
multumesc tuturor pt gandurile bune, eu m-am stresat iar la munca, si-asa am zis ca n-o sa mai pun la inima...
marfia, da, asistenta dr meu mi-a dat bautura acasa, am pus-o in frigider si am baut-o azi dimineata la 6 jumate, apoi la 7 m-am dus la analize, la 7 jumate mi-au luat sange. era intr-o sticla ca de suc, sigilata etc.

philip
27weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Philip..inseamna ca la voi se face altfel testul..Pe mine m-a intepat si inainte de a bea lichidul ala...Asa practic au fost doua valori de confruntat!!
Cine te-a suparat?Da-l pe mana noastra sa il jumulim...

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetele

Am intrat sa va salut ca merg sa recuperez din urma .
Sper sa nu terminati si capitolul asta pana il citesc eu pe cel trecut ca dau nana!!!

Alynta27 felicitari ptr bebe grasun...e asa frumos...sa iti traiasca.

Pup dulce ...revin!

http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

31+ Alessia-Stefania

Mergi la inceput