Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Philip tinem pumnii sa iasa bine rezultatele.

Alberta uitasem ieri sa intreb la cate saptamani ai facut testul de diabet? Parca retin ca ti-a spus sa-l faci mai repede de 24 de saptamani de aia intreb. Mie mi-a spus clar doctorul sa astept pana dupa saptamana 24 pt test pt ca altfel nu este concludent. Daca nu ti-e groaza de ace eu as cere sa repet testul daca cumva l-ai facut primul mai repede

Carla, Miruta da voi nu ati facut testul de diabet sa stiti daca sunteti ok sau nu? In Romania nu se face? Adica nu trebuie glicemia dimineata ca daca ma iau dupa aia si eu sunt sanatoasa tun, cateodata chiar prea mica, eu vorbesc de glicemia provocata (cred ca asa se numeste). si sa va faceti bine.

Oana 29+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna tuturor,

Scuze,cred ca eu am facut beleaua cu 2 capitole noi ( dar dupa ce ca ma descurc mai greu la calc,mai trebuia sa predau si ceva urg, o prietena se vaita pe mess ca se cearta rau cu sotul,barbati-miu ma pisa la tel ca nu stia ce cadou sa ia la un prieten...)

Scuze inca o data,va pup

elena,25 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Philip si eu am stat in travaliu de joi seara de la 7 pana sambata dimineata la 8 cand am hotarat cezariana ca Alex nu vroia sa iasa. Si atunci mi-au spus ca mai pot astepta inca 10 ore maxim pana la cezariana dar nu-mi dau nici o sansa, asa ca am hotarat ca nu mai avea rost. De acea cred ca acum acept mai usor ideea de cezariana ca zau de-mi vine sa mai stau 2 zile sa astept sa nasc fara folos

Oana 29+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

nicuratze. este vina mea. Eu am deschis doua capitole, pentru ca infectia de calulator de la scoala nu merge nici mort. Acum am venit acasa, mananc ceva si inchid eu celalalt 47. Te-ai descurcat excelent!


Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
30+ cu Dan Alexandru

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

testul de diabet de o ora mi-a iesit prost. maine ma duc sa-l fac pe cel de 3 ore.

philip
27weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

miruta, sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatoase si sa rezistam la serviciu pana pe 1 mai.
Maimuta mea plutitoare cred ca are talente de dansator de step irlandez. Am impresia ca am un bebe-caracatita: il simt miscand in toate partile si cand taica-su pune mana pe el se ciubareste. Suntem topiti amandoi!!!

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
30+ cu Dan Alexandru

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetili

philip imi pare rau de rezultat dar poate nu sunt probleme; aici in Romania nu prea am auzit sa dea la gravidute de diabet.Nici nu am facut; oare sa cer? pupici si tin pumnii sa iasa bine

blue, intra la prima pagina pe "cont comun poze" si te loghezi cu mailul nostru "mai.iunie09@gmail.com" la user si parola noastra. In albumul "burtici" pui poza; click pe "upload" apoi pe allbum, continui si tot asa; daca ai intrebari, zici si nu pblema;

ely, cata, iubita_tiana, mh, unde sunteti fetelor?

27 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

fetelor, apropo eu mananc prea mult dulce; si ciocolata; exact ca si carla cu crema: am papat ciocolata pana mi-a venit rau; si nu eram asa cu cioco inainte

27 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

si eu simt nevoia de dulce si nu eram amatoare, as fi dat orice dulce pe o friptura totusi, nici mie nu mi-a recomandat nici ginecologul nici medicul de familie testul de glicemie

e vreo fata de la noi care l-a facut? se face la o anumita varsta gestationala?

philip bafta la test, poate al doilea iese cum trebuie

26+ cu Catalin-George
A piece of our life

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multam, fetelor, asa sper si eu.
vad ca exista notiunea de diabet gestational si in romania, probabil ca nu testeaza pt asta.
editez ca am pus un link care n-a mers, cica ar exista un articol pe tema asta si pe siteul desprecopii.

philip
27weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput