Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Si eu trebuie sa nasc la sfarsitul lui septembrie - inceputul lui octombrie :)

Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

luhtien- sa ai o sarcina usoara si sa nasti un sanatos si frumos.
frumoase cuvinte apropo...nu am crezut vreodata ca te poti simti atat de implinita dar acum stiu cum e ........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEeeci...

diamar, eco era 3D. SI mie mi se pare ca se roaga in poza aia

cristina, esti belea nationala NU vrei sa fi si nasa mea ???

miha, pupici lui MAtei sa treaca buba. E un baietel tare curajos bag seama

cretule, cred ca tu te ascundeai sub id-ul comun

Despre intalnire sincer mi-ar fi facut mare placere. DAr din pacate fetelor au anuntat astia ploi pana luni. Asa ca eu zic sa o lasam pe vinerea viitoare nu? CE ziceti? POate se strang mai multe fete. MA gandesc cumva sa postam la inceputul capitolului boldat date despre intalnire sa vada toata lumea sau cumva. CE ziceti?

luthien, bine ai venit. Scrie repede 12 mesaje sa te vedem in timp real, asa iti apar mesajele tarziu dupa ce sunt moderate

Scuze, nu mai stiu cine mi-a scris cu sexul. LA neuronul meu m-am prins mai greu ca ala e sexul meu da m-a luminat injineru' (injineru il alint pe sotzu meu ) Tutu nu mi-a zis nimic dar tot a insistat pe imaginea aia cum statea cracanat si sincer acolo live se vedea mult mai bine. Oricum nu ma ambalez in nici un fel ca si data trecuta Iosup m-a pacalit la 12 sapt ca e fata si la 22 i-a crescut putza, mi-a facut si sageata pe poza si mi-a scris "cuc". Asa face la toata lumea. E placut ca dr sincer. Mie una mi-a placut de el in comparatie cu herghe sau alttii.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 12+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

pazza si luhtien, bun venit la odiseea noastra, sa aveti sarcini usoare si bebici sanatosi!
luhtien, da-ne si tu datele tale daca nu ai facut-o pana acum, sa te trecem pe lista de inceput de capitol: DN (data nasterii), UM (ultima menstruatie) si DPN (data probabila a nasterii). Si nu uita, pana cand nu depasesti primele 10 mesaje scrise, mesajele tale vor aparea cu intarziere pt ca necesita moderare. Daca nu primesti raspuns la intrebarile tale, nu inseamna ca fetele te ignora, ci probabil ca au depasit deja pagina inainte de a citi ceea ce ai scris. Dar de la 11 mesaje in sus vei aparea in timp real si nu va mai fi nicio problema.

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 11+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui septoct2009

ANADOMNICA cat masura embrionul ? Ti-a zis?

Multumesc tuturor ptr cuvinte...nu reusesc sa va enumar


Off scuzati-ma eram eu care scria mesajul.am uitat sa ma logout.scuzati




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78Referitor la postit Dumnezeu sa ma ierte dar eu nu tin post acum cand sunt insarcinata decat miercurea si vinerea. Parintele la care merg eu mi-a spus sa postesc dupa putinta. Oricum interesant articolul despre orzul verde. Sunt si vegetariene printre noi?Doamne ajuta pe toata lumea! 9+ si mamica strengarului David 25.05.2007
da, pai la gravide nu e obligatoriu.La a doua sarcina am postit aproape tot postul mare, cu mici exceptii.. Si trebuie sa spun ca la sfarsitul postului mi-am facut analizele si mi-au iesit foarte bune, inclusiv calciul, desi n-am consumat lapte.Dar in loc de lapte am baut mult suc de morcov, cu sfecla rosie si mar(facut in casa), si suc de portocale.
Si acum o sa incerc la fel, daca imi ajuta Dumnezeu.
Era si o mamica vegetariana pe aici, poate mai spune si ea ce mananca.mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gata, au venit finii, am mancat, am jucat carti si acum iar calare pe forum! Cred ca iau si eu gripa de la sot, ca deja tusesc si am nasul infundat!
Finii vor sa ne vedem si maine, m-au intrebat ce le mai gatesc!
Monica, daaaaaa!!!!! Vreau sa fiu nasa ta! Hai, ca asta nu se mai poate, dar daca vrei iti botez copiii!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 12+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!!! Pe noi ne mai tineti minte?
Acum vreo 2 zile am scris un mesaj imens dar mi-a picat net-ul si l-am pierdut . Am fost super nervoasa. Cam am probleme cu calc in ultima vreme.

Cretule, tare rau imi pare de ce ti s-a intamplat. Eu credeam ca ai hematom ca mine si Clau. Iti doresc putere multa sa treci peste acest moment (cu siguranta Mariuca te va ajuta f mult sa-ti readuca zambetul pe fata). Te mai asteptam pe la noi sa ne povestesti de printesa si despre tine cand iti mai revii putintel .

Clau, acum am vazut mesajul tau referitor la Biotics dar ti-au raspuns fetele intre timp. Eu i-as da si un antialergic (Zyrtec) ca sa nu te trezesti cu surprize.

Exact cum scria Clau in capitolul precedent, si eu simt ca sunt gravi desi, fetelor, credeti-ma ca nu am deloc simptome. Daca la prima sarcina aveam sanii f tari si durerosi, acum nici asta nu prea se intampla decat la vreo 2 zile. In schimb mananc f mult, dar eu sunt o gurmanda de felul meu.

Referitor la mare si soare, dr gineco care mi-a urmarit prima sarcina nu m-a lasat sa merg la mare, desi era o sarcina fara probleme. Nici vara asta nu intentionez sa merg.

Referitor la sexul copilului, eu de abia astept sa-l aflu acum pe 25. Si ca la Matei, dupa ce ies de la Iosup voi intra in primul magazin de bebeii si ii voi cumpara cateva body-uri. Cand l-am nascut pe Matei aveam deja 2 dulapuri pline de haine, care mi-au ajuns doar primele 3 luni (pt ca piticul meu crestea ca fat-frumos din poveste).
Nu imi mai aduc aminte ce s-a mai discutat. Am avut cam mult de recuperat.

Sper sa nu va suparati pe mine ca intru asa rar, dar zilele astea am stat f mult cu Matei in parc. Recuperam luna aceea petrecuta numai in casa.

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 12+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

panda_77 multumesc la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

si eu vreau in listuta am mai dat datele....
DN:20.02.1989
UM:14.01.2009
DPN:21.10.2009 ....POOPICI

Mergi la inceput