Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

boo, e fff simpatic!!supr!
va uitati la emisiune?

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

nasol, _giulianna_! bine ca ai descoperit...uite, eu n-am gustat din laptele lui Razvi...

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

claudinna noroc ca ai scris....acum da

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Ne mai tineti minte?, Ne-a fost dor de voi, am mai reusit sa intru sa va citesc din cand in cand dar n-am mai apucat sa si scriu. Ma bucur sa vad ca s-a marit lista de bobocei cu mamici dragute si informate . Am vazut si poze, e incredibil cat s-au schimbat boboceii, au inflorit toti, au crescut asa mult si sunt superbi toti!
Mina e bine, de o saptamana avem si noi primul dintisor si ne chinuie rau al doilea care sta sa iasa. Am inceput diversificarea luni si a fost foarte interesata de papa dar am amanat-o pana iese si dintisorul nr 2 ca e jale ce agitata e. O alaptez in continuare si n-a venit inca nici un rus in vizita.
In rest e minunata, zambeste non-stop, se intoarce de pe spate pe burta si invers dar numai pe dreapta, merge cu spatele si isi mananca de zor degetele de la picioare. Am fost putin ingrijorata ca nu prea vorbeste, rar aud si eu un ngaa si atunci doar cand e suparata dar m-a linistit pediatra ca e ok.
Ne-am luptat si cu greva sugarului dar la noi se pare ca a fost numai din cauza dintisorilor si a apucat-o cam cu o luna si ceva inainte sa iasa primul dintisor. A vazut-o dr, am facut analize, nimic in neregula. Am vazut ca mai sunt mamici care trec prin asta, poate e si cazul vostru CD, Nocom.
Monica felicitari pentru samburel, de la tne a venit cea ma buna veste pe care am primit-o anul asta!!! Ma rog sa fiti amandoi sanatosi!
Multi pupici fetelor care si-au amintit de noi cat am lipsit.

Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Nikolici ea e ca vad pe parafa, dar a intzepat-o la CMUKids
Lidia si thea a fost diagnosticata cu rahitism incipient de catre pediatra nr.1, pediatrul nr. 2 a zis in schimb ca nu are.
Culmea: cei 2 pediatri sunt f f buni cu f mare experienta: eu nici nu stiu ce sa mai cred.

E posibil sa se fi remediat intre timp, au vazut-o la interval de o luna.

Problema mea era ca Thea nu accepta Calciul: e si mica, il da afara cu limba :)

Asa, ce am aflat de la pediatrul nr.2 la intrebarea ta:
in general copiii alaptati nu fac rahitism: laptele matern contine tot ce trebuie, doR F F F RAR SE INTAMPLA SI ATUNCI SUNT CAZURI DE MALFORMATII ALE ORGANELOR INTERNE
Tu nu tb sa iei Calciu decat daca vezi ca iti cade rau parul, faci carii si se rup unghiile....pana atunci nici macar nu e cazul sa iti faci analize.


Chiar, care au fost semnele la voi?
la noi linia de demarcatie a toracelui e putin mai pronuntata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna albinutelor!

Se vede ca e urat afara, umpleti paginile in mare viteza

In peroada 4-17 martie Cora are bebe catalog, catalog in care e si scaunul Chicco Polly la pretul de ...419 ron . In poza e cel de la targ (cu masina de curse). Oricum pretul e super-bun

Boo e dulce rau pustiul tau !!! Foarte frumos :)

Nerantula am vorbit cu cei de la babyspa si dupa ce termin abonamentul asta(mai am o sedinta) intram in bazin! De abia astept1

Am inaugurat steamerul Tefal(pe care l-am primit la botez) cu noste broccoli si dovlecel. Au iesit bune rau de tot !

Tb sa il intretin pe Mihnea acum, care e plictisit ca nu a iesit azi afara...

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Preety de Sorina, ce bine sta ea acolo

Offf Giulianna, te poti adresa la OPC, eu gust mereu laptele



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Lumi si Sorina il pe bebe Robi! Tot asa strengareste
Ange multumim... de obicei e super vesela asta mica!

Eu nu gust niciodata laptele... bine ca ati spus...



Goghosarul meu drag!!!
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Tzitziri cum mai stati cu greutatea?

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Offf fetelor sunt un car de nervi.
Am desfacut o cutie de Nan2 si ce credeti? Laptele este amar!
Expira in a 9a 2010.
Unde naiba sa sun sa le fac reclamatie? Il trimit pe barbata-miu si la OPC. Nu se poate asa ceva, eu nu gust laptele inainte sa i-l dau, aveam incredere ca fac produse de calitate dar m-au dezamagit rau de tot.
Am sunat la numarul de pe cutie dar suna mereu ocupat iar mailul mi-e ca nu-l citeste nimeni.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi


Si noi avem o cutie de nan2 care expira in 09.2010. L-am gustat (pudra) si pare ok,

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput