Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna ce emisiune?

Andreea_and bine ati revenit, Mina cea frumoasa si felicitari pt dintisor, sper sa nu o chinuie asa rau ca la primul

Pe noi inca ne chininuie si n-a aparut nici unul

Paula-Laura ce spui tu acolo de mancare...nu am apucat sa mananc inca

Niste Poze noi cu o zambareata



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pe antena 2, relatia parinte-copil
emisiunea: traieste sanatos
am scris eu zilele trecute ca e azi de la 15.oo
e pe sfarsite

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Moni, felicitari pentru samburel ... sau samburica!
Daca ai vazut o crapatura acolo, sper ca de data asta sa fie roz pana la capat! Dar, vorba ta, orice ar fi, sa fie sanatos/sanatoasa, ca sigur iubit(a) va fi infinit!
Boo, ce m-a inmuiat Alexutzu, cum te striga el acolo deznadajduit, wow, nu ti-a plesnit inima?
Denisa, multumesc de sfat, nu incep inca diversificarea pentru asta, acum incerc sa iau eu lassbaby si poate are efect si la el. Daca nu, ii bag cum spune babymom () cate jumatate de supozitor cu glicerina, sper sa-si revina, nu credeam ca vom trece si noi prin asta!
Lidia, nu-mi mai multumi atat, a fost placerea noastra ... si nu ne baga in belea! Cum, mai, sa faca Gruia ochi dulci Izabelei? Amalia, imi sopteste Gruia ca nu e ceea ce pare, a inteles fata gresit, el de fapt ii transmitea bucuria lui ca i s-a intors fratiorul acasa El pe tine te iubeste mult de tot si tot ti-o canta o serenada sub balcon cand va trece prin Bacau!
Paula-Laura, deci tu crezi ca se mai da copilul pe brazda si o sa-i placa mai mult in apa? Si eu abia astept la piscina (noi mai avem inca 3 sedinte!), dar mai mult pentru mine, sa ma mai balacesc si eu

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

m-au sunat de la serv si m-au invitat maine dimi la o manifestare dedicata femeii...cica ne dau si cadouri

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

babytza, cum e scaunul auto? ca deja io salivez de la distanta. Daca Radu tuseste nu am putut iesi azi din casa

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Claudinna f.frumos din partea lor!

Angelynna e frumoasa printesa ta! de abia astept sa am si eu o fata sa o imbrac in rochite

Monica nici eu nu am vazut crapatura, dar ma bucur ca samburica e ok!!

Nerantula o sa fie mai relaxat sedintele urmatoare! Noi aazi am avut prima sedinta in care nu a plana la imersii(si a facut 3).Dar a avut nevoie de 6 sedinte sa isi aduca aminte sa inchida gura

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Tzitziri cum mai stati cu greutatea?

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete


Paula-Laura, asa si asa.Pana la urma nu a fost sa ia chiar deloc...a luat vreo 80 de grame in final pe ultimele 3 saptamani.L-au vazut si doi doctori care au zis ca sa nu ne facem probleme deocamdata.
Si am mai aflat azi ca daca e vreo problema in primul rand nu mai creste asa mult in lungime, si apoi se manifesta la cresterea greutatii.Ori el a luat in ultima luna jumatate cam 3 cm....
O sa vedem...voi sunteti bine?Ati recuperat sau mai stagnati si voi din cand in cand?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Apropo de emisiune...nu am vazut decat vreo 20 de minute.Si mi-a placut ce spunea mai ales despre cum va adormi copilul singur la el in camera(o sa fie si la noi cazul mai incolo).Dar sincer metoda de a aplica pelin pe san ca sa reuseasca intarcarea mi s-a parut putin cam ..barbara.

Oare nu mai exista si alte metode?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Super tare faza cu laptele NAN eu pina acum nu l-am gustat niciodata, nu m-am gandit nici un pic la chestia asta.....ca ar putea sa fie expirat.....daca as avea o putere nici nu stiu ce le-as face astora care fac chestii dinastea, cred ca i-as pune pe ei sa-l bea pe tot.... m-am enervat, daca era vb. de un om mare mai ziceai ca poate are o imunitate mai mare, dar un copil????

mami super fericita de AMALIA-ANDREEA......12.10.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Apropo de emisiune...nu am vazut decat vreo 20 de minute.Si mi-a placut ce spunea mai ales despre cum va adormi copilul singur la el in camera(o sa fie si la noi cazul mai incolo).Dar sincer metoda de a aplica pelin pe san ca sa reuseasca intarcarea mi s-a parut putin cam ..barbara.

Oare nu mai exista si alte metode?



mda...nici mie nu mi se pare ok... si chiar nu m-am gandit cum ar trebui abordata problema intarcarii..a noi nu ecazul, dar va trebui intarcat de biberon, pana la urma
si totusi, cred ca se poate incerca substituirea sanului cu biberonul, cu canita, schimbari mici dar sigure in program...

si emisiunea o poti vedea pe site-ul antenei2, cred ca pana spre seara o pun.
a mai fost una si acum 2 sapt

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput