Sezatoarea canadiana (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Donia sanatate lui Chris

fetelor, eu sunt tare necajita, toata ziua am crezut ca azi e vineri

Contesa Visan, sarut mana de lunch! o onoare

edit sa scriu: mai, eu o gatui pe negresa pana la urma, mor de draci, ma duc sa o bat! presimt ca o sa ma vedeti la stiri!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

Donia sanatate lui Chris

fetelor, eu sunt tare necajita, toata ziua am crezut ca azi e vineri

Contesa Visan, sarut mana de lunch! o onoare

edit sa scriu: mai, eu o gatui pe negresa pana la urma, mor de draci, ma duc sa o bat! presimt ca o sa ma vedeti la stiri!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/



Marule, adu-ti aminte ca tii post

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ica, tin post de carne, nu la batut negrese! E si asta trecut in interdictie la post?
o gatui

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Marule, vroiam sa-ti spun ca m-am delectat aseara cu blogul tau, e tare, tare fain, sar'na! da'ce-ai cu negresa, e cuplata, am putea-o cupla cu quebsul meu de la productie ce-mi face zile negre ?

Ktrinel, ma bucur ca te revad pe sezatoare si ca a trecut perioada grea!!!!!!


Donia, sanatate lui Cristian

eu n-am reusit sa citesc (aveti o viteza la scris :)) ce e cu Gabi/Valen, dar sper sa fie ok, si ei si Oanei sanatate si sa scapati cit mai usor fara neprevazute cu interventiile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ange- dc lasi aluatul in masina, nu pui rahatul de la inceput, ci cam dupa 2h cand bibaie masina si te intreaba dc mai vrei sa adaugi ceva.BAfta!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Cami, nu cred ca am platit nimic in plus, dar am cumparat biletele pana in 16 ianuarie parca. De la spectacolul trecut din decembrie, am avut un afis cu o oferta asta promotionala.
Cred ca si voi ati avut, dar n-ati luat-o.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, negresa e admina sefilor de la urgenta (medici care fac si ture de noapte, si predau ziua, si calatoresc) si care nu ar raspunde la telefon sau la emailuri nici sa o bati!
Ori eu am nevoie de ea, si ea de mine mai mult, ca sa stabilim niste sedinte cu sefii nostri. Innebunesc cand o caut pe toate caile posibile si ea se da la fund! Azi am urcat peste ea, dupa ce sunasem ca disperata si am gasit-o savurand un iaurt, senina, telefonul ei suna de sarea din furca, lista de emailuri era mai lunga de cat ecranul (in lotus notes ce vine nou e rosu) si tot asa...
Am inteles ca nu sunt singura care se plange de atitudinea ei (de o fi cuplata? habar n-am, ca cine stie cati ani au?si cine sa se uite dupa degetele ei?)
uf, sunt acasa, departe de...


Sanatate la burtici si bebiti

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe

Marule, vroiam sa-ti spun ca m-am delectat aseara cu blogul tau, e tare, tare fain, sar'na! da'ce-ai cu negresa, e cuplata, am putea-o cupla cu quebsul meu de la productie ce-mi face zile negre ?

Ktrinel, ma bucur ca te revad pe sezatoare si ca a trecut perioada grea!!!!!!


Donia, sanatate lui Cristian

eu n-am reusit sa citesc (aveti o viteza la scris :)) ce e cu Gabi/Valen, dar sper sa fie ok, si ei si Oanei sanatate si sa scapati cit mai usor fara neprevazute cu interventiile.





Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Apropo de hainute de vara, am fost asta seara la Maxi, au niste lucruri pentru fetite f.dragute, colorate frumos (rosu, verde, galben, bleumarin) si sint in jur de 10$ bucata. I-am luat lui Antonia 4 bluzite, o pereche de pantaloni si o fustita. Am vazut si costume de baie nostime. Merita sa dati o tura.

Antonia a vazut 3 filme saptamina asta, in cadrul festivalul filmului pentru copii. Am inteles ca au fost f.frumoase.

Cind ma gindesc ca duminica schimbam ora si incepem scoala gata obositi imi vine sa ...

Sanatate la toti bolnaviori. Azi citeam ca in Quebec epidemia de gripa si viroze este in toi, deci fiti atenti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu nu am apucat sa vad pozele Neliei ca nu am avut parola. O sa ma duc dupa mesajul asta ca si eu sunt curioasa.

Cge,Oana, ca tot a-ti " spart" butoiul cu amintiri al fetelor... sa ma vait si eu ,nu?
Nu numai ca chistul de la picior a revenit si parca e si mai mare acum (de data asta cine stie cind ma mai programeaza la operatie) am constatat intr-o dimineata cind ma fardam in oglinda ca am o umflatura la git. Am ajuns la ORL si acum am trimitere la endocrinolog. Este un nodul la tiroida (Denisa merci inca o data). Si era mai bine sa nu am internet la indemina. Acum 15 ani cine mai gugalea ??? In jur de 95% sunt necanceroase dar exista si sansa aia de 5% de cancer. Ei si uite cum ma perpelesc de vreo 3 zile de nu mai am stare. Eu sunt ca aia din povestea cu drobul, mor inainte sa-mi dea verdictul. Mi-am facut analizele de singe saptamina trecuta, luni merg si la ecografie. Cred ca ma topesc pe picioare pina aflu cum stau.
Tu Cristina ce probleme ai la tiroida?

Denisa, de ce trebuie sa ajungi la cutit?

Donia si Ktrinel sanatate multa la copilasi.

Pucku imi pare rau ca nu apuc sa te cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Lorelaim, ma bucur mult ca ca Gabi a fost acceptata la Liceul Francez ! Ce zice tati, a crescut pitica destul incat sa incerce si a patra limba in vocabularul ei ?

Apropo fetele, au dat reportul cei de la Fraser Institute, scoala Ioanei nu e nici in primele 10, dar nici in ultimele...

Mqqm, interesante opinii are baiatul tau, eu vroiam sa-I stiu parerea in cazul in care parintii nu interzic nimic copilului, ii fac toate mofturile, aceasta atitudine ii creeaza o traiectorie buna in viata sau il transforma intr-un adult egocentrist ?
Intrebarea mea catre un adolescent este: sa stabilim limite si obligatii copiilor nostrii ori sa-I lasam in bataia vantului, sa-si aleaga ei calea ( daca o vor gasi vreodata…) ?

Nelia, eu intru pe forum nu din lipsa comunicarii ( lucrand, comunici zilnic si chiar am amici buni la serviciu, care chiar inteleg si fac si glume !!!), ci pentru ca aici invat ceva din experienta de viata a fiecareia. E ca si cum as sta de vorba cu 10-20 de prietene in acelasi timp, as pune o intrebare si fiecare m-ar ajuta cu un sfat ori un raspuns pertinent. Aici mi-am facut prietene cu care ma vizitez, copiii mei si-au facut prieteni cu copiii lor, am creat anumite traditii intre noi, e comunitatea mea de romance.
Si tuturor fetelor de pe Sezatoare le daruiesc o floare !

Cu facutul de timp e alta poveste, pana vin acasa de la serviciu, mananc, ma apuc de teme sau plec la activitati cu copiii, vine seara, imi place sa fac cina…a fugit timpul. Dar incerc sa vad macar 45 de min dintr-un film ( va dati seama ca vad tare fragmentat filmele, dar asta e) , o jumatate de ora pe forum si o jumate de ora macar, citesc seara in pat.
Acum ma chinui de vreo luna cu continuarea la continuarea cartii pe Aripile vantulul…sper sa o termin saptamana asta.Nu imi place cum e scrisa, dar macar sa vad cum se termina...
Barbatii de ex, se pot apuca ff usor sa faca ce le place, fara sa le pese ca e dezordine in casa, vase nespalate, ghiozdanele copiilor necontrolate, copiii neculcati, etc.

Olga Tarziu, mult curaj, au trecut 37 saptamani , au mai ramas 2 poate 3 si tii minunea in brate !

Donia, sanatate lui Cristi..i-a dat ceva pt eritem? Pupam bolnaviorul!

Oana Gabriela, da duminica asta se schimba ora ??? Nu prin aprilie ???


Podeanu, multa sananate!


Mergi la inceput