Sezatoarea canadiana (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Oana, sanatate multa!

Donia, nu am mai auzit de asa ceva. Bine ca ati facut o forma usoara, bine ca stiti de la ce si sper sa-i treaca cit mai repede, fara alte complicatii. Ah, si mai sper sa nu fi luat altceva de prin spital.

Aseara am vazut El Orfanato, din 2007. Trist, dar tare bine facut.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Donia, multa sanatate si multumim pentru info. Cum se mai simte Cristinel?
Valen si Oana-si voua sanatate maxima si sa scapati de cutit- eu o sa merg pt tiroida me ala un naturist ca am auzit de la cineva patit ca ar putea exista un LEAC-poate asa scap si eu de cutit in vara

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

Donia, sper sa-i treaca repede lui Cristinel si sa nu mai aiba nevoie de antibiotice sau alte medicamente (toate au efecte secundare).

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Donia ce pove tu acolo cu Cristinel....multa sanatate

Valea eu am facut in tara, si am avut si un BB apoi si am avut chiar rejectie partiala de un ovar....nu mi-a fost frica eram tinerica....acum m-ar lua panica

Denisa dar de ce sa ajungi la cutit de la tiroida? e asa bai si tre sa-zi faca tyredectomie?

Nelia, noi putem sa ajungem si de la 4 la Biodom si da se poate merge cu caruciorul peste tot prin el, e accesibil
Hai ca-tzi aduc ghetutele. II place Dora? ca am un tricou cu Dora nou nout Steph nu l-a purtat niciodata ca nu e amatoare de Dora si printese, si mai am o bluza cu Fee care iar nu poarta copilul meu.....in rest sa vad daca daca-mi mai sare ceva in ochii acum

eu le i-am tot timpul la reducere, afara de 3-4 bluzite pe an care sunt gen 2 pt 25 sau 30 pt la sf de saptamana
in rest nu dau mai mult de 7 $ pe o imbracaminte, imi fac rezerve dinainte si ma mai duc la outleturi...cand gasesc ceva care ii place ii pot lua si 2 marimi

noi la capitolul incaltaminte stam rau ca nu i-am mai luat pantofi de un....iii luasem un geox foarte fain si dupa o zi de gradi erau varfurile tocite asa ca i-am intors, acum are sandalele de vara in gradi si pana acum o luna era in niste crocsi verzi care i-0a purtat vreun an...ghetele din toamna nu am mai putut sa le redam la cineva ca aratau jalnic si uite ca nu am ajuns sa-i mai i-au ceva

gata ma pun sa fac bagaje ca uite mintenas e 12 si nu suntem gata

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pucku, tu esti legata de ora 4? Adica ai putea si la 3.00? Am inteles case pote vizita cam intr-o ora si jumatate, punem doua, ca eu sint cu trei omuleti dupa mine... daca am incepe la 3.00, am termina pe la 5... si as ajunge si la patinaj. Ce zici? Nu stiu daca odata intrati ne mai vedem... banuiesc ca e aglomerat. Daca nu poti, atunci poate reusesc sa vin la intrare la ora 16.15 cind spui tu ca ajungi, si sa mai vizitez si cu voi o parte. Ai da, vreau numarul de telefon de unde stati acum si ti-l trimit si eu pe al meu pe PM. De venit venim sigur, acum totul este sa ne si intilnim.

Plecam la biblioteca, am zis ca e cazul sa facem si noi totusi ceva in vacanta asta. Din acelasi motiv ne-am hotarit si sa venim la Biodome... Mergem la cea de linga noi, ca e noua si frumoasa si au si ora de lectura in ambele limbi pe la 11.30. Prefer sa le citeasca o animatoare sau un animator, ca citesc mai frumos ca mine.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Multumim pentru urari si ganduri!
Cristi e mai bine acum, e veselut, umbla (imi aduc aminte de Divertis... merge, macane ... era vorba de niste ratzi, mai stie cineva?), papa, e bine, doar mai are petele alea mai pale pe piele.
Eu sunt obosita dupa ziua de ieri din spital, de parca m-a batut cineva.
Dar nu ma plang, ca acolo am primit tot sprijinul de la personal, plus timp de asteptare zero si am nimerit si o pediatra araba foarte faina care mi-a si explicat multe lucruri, plus marele bonus, ne-a lasat acasa pentru noapte.

Ktrinel, si Julia cu otita? Of! Mama lor de otite... O doare urechiusa?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

sanatate multa la bolnaviori!
pe ai mei pitici i-a ferit DD de otita. n-au avut niciodata. cel mare a avut o tentativa la 3 ani jumate. s-a plans ca-l doare urechea si m-am dus fugutza la dr. de familie, ca pediatrul nu era disponibil. mi-a zis ca e inceput de infectie la ureche si mi-a prescris antibiotic. i-am zis ca abia am terminat o tura de antibiotic, pe care il luase pentru strep. nu l-a interesat. asa ca nici pe mine nu m-a interesat si am asteptat inca o zi sa vad ce se intampla. nu l-a mai durut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

sanatate celor bolnaviori si celor bolnave
vine ea si vara aia odata!

nelia
,vai-vai ce ne-ai facut?!de unde ai scos pozele?ce amintiri faine!!!va spun eu cand au fost facute;in iulie 2003.nu voi uita niciodata vara aceea.Dupa ce am nascut in mai,mama a plecat cu Maia in Ro.A fost un cosmar sa stau 2 luni fara copil.Atunci ne-am intalnit prima oara.Acum aproape 6 ani
Si da,Roxana,eram blonda
Dana,ai vazut cat de mica era ficata?Incredibil!
Eu am ceva poze de la a 2-a noastra intalnire (la biserica).Le stiti?
La 10 ani de dc facem baieram mare,asa-i?

simi
,ar fi fain sa ajungi la muzeu sambata.eu imi las copii la o petrecere si merg sa ma vad cu puckul.Daca ajungi si tu poate facem gasca si ne bagam in vreun resto ceva pt o mica terapie.Avem Marathon chiar acolo pe Cure labelle sau orice altceva doriti.
Cge,hai mai ce ski?am fost sambata trecuta.Mergeti si voi duminica ca doar e ziua mare.
Simona,tu nu zici nimic?
Denisa si Donia,as incerca si cozonacul vostru?Iese asa elastic si pufos?Il bagati la cuptor la copt sau il lasati acolo in masina?Daca ramane la copt in masina rahatul se amesteca uniform sau se duce ca bolovanul la fundul cozonacului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ange, tocmai asta ca e duminica e ziua cea mare, o asteptam de vreo 2 luni (mai ales Anca).
Mergem la Disney On Ice, sa ne vedem cu printesele, am luat si o intalnire cu 1 ora inainte de spectacol cu una din printese.
Parca e de la 11, nu mai apucam sa facem nimic altceva.

Gabi / Valen, ai fost la doctor ?
Cum esti ?

Donia, bine ca e ok Cristinelu'
(ce imi place cum suna, numai taica-miu imi zice asa).

Dana, Cami, Nelia, si mie mi-a placut sa va vad acum 6 ani.
Erau mai mici copiii care sunt mari acum



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

cge,ok.tu stii mai bine.
ai mei au fost ieri cu colegul la Disney on ice dar nu am stiut ca poti lua "ora" cu printesele.De unde stii si de curiozitate cat costa o asemenea "ora"?

Mergi la inceput