Sezatoarea canadiana (134)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Laura, daca vrei iti povestesc eu continuarea. Ca am citit-o cand alaptam si aveam mult timp liber
Si merci de intrebare Marc e intr-o faza buna,nu e bolnav, mananca, nu face prostii la gradinita, pleaca singur dimineata imediat dupa ce ii pronunti cuvantul gradinita chiar daca e desenul lui preferat la tele...( ce inseamna o gradinita de calitate) ....Ma minunez si eu cat o sa-l tina.

Mai vroiam sa spun multe dar nu prea sunt in pasa buna de comunicat si sunt si in criza de timp....
Revin saptamana viitoare dupa ce predau si niste lucrari si imi trece si perioada asta hormonala
Si cum nu cred ca mai am timp pana duminica va pun si eu o melodie( nu e formatia mea preferata dar e singura melodie optimista despre mame pe care am gasit-o, ca daca va puneam «mamma» de Aznavour ma bateati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura, nu e nimic daca nu afli sfirsitul, ca si asa prea se intelege nimic... citit jumatate de ora seara in pat, of, da, uite un obicei pe care il uitasem. Mai greu cind adormi puiuti ca ai nostri, dar mai cresc ei si imi reiau eu toate obiceiurile (sper ca doar pe cele buneee)

Noi am fost la biblioteca, nu prea au avut rabdare copiii, ei voiau sa se joace in curte, la fabrica de ciocolata (adica in noroiul de sub geamul rusilor de jos). Si asta au si facut, iar am bagat hainele la spalat, ca purcelusele s-au facut. Am pregatit masa impreuna (of, tare bine e in vacanta! Numai ca eu iar m-am relaxat, am si uitat de scoala si se presupune ca e saptamina de lectura si de facut teme...) si dupa ce s-a culcat toata casa, eu mi-am luat o bere irlandeza si m-am uitat la Changeling... din tot filmul cel mai mult mi-a placut moda anilor 20.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

marule,nu te-am vazut la stiri.te-a doborat?!
denisam,sunt atat de inteligenta incat vreau sa ma laud la toata lumea Aseara am pus de un cozonac si pt ca,copii erau ca furnicile pe langa mine,mi-am spus "hai mai sa-l coc cu masina de paine".Si ete ca am pus rahatul dupa primul bipppp si ete ca mi-a topit rahatul si ete ca a iesit un mare rahat de cozonac!
Acum sunt de la 6,00 in picioare,am deja alt cozonac la crescut(dar de data asta in tava);copii s-au culcat cu gandul cu gandulla cozonacul masii
cge,treaba cu printesele inainte de spectacol nu am auzit-o niciodata.La Disney-ul adevarat am vazut dar nu la spectacole.Frumos!sa ne aduci poze cu Ancutza si printesele.
dana p,imi pare rau si chiar inteleg prin ce treci.cunosc sentimentul asta de disperare de dinaintea rezultatelorsanatate!
Oana,serios ca se schimba ora?
Ana,cum este Tudor?
mimitete,inca esti sub soarele Caraibelor?
sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

In primul rand sanatate multa la toata lumea.

Eu mi-am facut toate analizele cand m-am inscris la medicul de familie la Physimed.
Si mi-a iesit o valoare mai mare la TSH.
Si ar putea avea legatura cu ritmul in care imi cade parul, si cu faptul ca nu slabesc indiferent ce mananc.

Dar nu mi-a dat tratament, a zis sa repet analiza in 3 luni, sa vedem ce se intampla atunci.
M-a controlat si pe mine la ganglioni, dar a zis ca sunt ok.

Eu zic sa gandim pozitiv, sa nu mai punem mereu raul inainte.
Si sa mai mergem si pe la biserica.

Pe mine iar m-a luat raceala.
As sta numai in pat, dar uite ca sunt la scarbiciu.

Si da, din pacate in noaptea de sambata spre duminica se da ora inainte,deci vom dormi mai putin.

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

buna dimineata! haideti la cafea!
ieri am reusit sa deschid linkul cu forumul la un moment dat, dar nu am mai avut timp sa ma uit , asa ca scriu acum ca am un pic de timp
da, se schimba ora (sper sa nu mai am probleme luni dimineata cu loadul de duminica) eu de abia astept sa ajung mai devreme acasa, sa putem sa ne jucam in curte un pic; fetele deja au inceput sa se trezeasca de cateva zile pe la 6:30
fug, poate pot sa citesc ceva si din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

'neata!

Dana iti tin pumnii sa iasa totul bine.

Ange pana la urma cum a iesit cozonacul? Eu m-am reprofilat pe chec. Simplu si eficient! Ai mai gasit poze de la intalnirile sezatoarei?

Oana bine ca ai spus de schimbatul orei ca eu ca si Laura credeam ca se schimba la inceputul lui aprilie!!!

Simo ce mai faci? Nu mai dai deloc pe la noi? Drum bun !



"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Cami, pe mine ma uimesti cat de dimineata faci cozonaci.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Cristina multa sanatate si tie, sa treaca mai repede raceala asta!

Am cazut si eu in butoiul cu melancolie si in loc sa-mi fac temele am stat si m-am uitat la poze de acum 6-7 ani... ce vremuri... ce amintiri... timpul asta zboara prea repede cateodata. Gata! Ma intorc la citit.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ange
Aseara am pus de un cozonac si pt ca,copii erau ca furnicile pe langa mine,mi-am spus "hai mai sa-l coc cu masina de paine".Si ete ca am pus rahatul dupa primul bipppp si ete ca mi-a topit rahatul si ete ca a iesit un mare rahat de cozonac!

Ma scuzi, da nu ma pot abtine... asa fain suna toata treaba cu rahatul...
Na, sa-mi sterg lacrimile de ras... Eu fac aluatul in masina si apoi coc in tava, ca imi place sa pun nuca multa. Iese fain, dar am pus ceva mai mult zahar decat in reteta, data trecuta am pus dublu, data viitoare o sa pun triplu.

Dana P si eu am fost diagnosticata cu noduli la tiroida, am facut si biopsie, iar dupa vreo 5 ani mi s-a spus ca de fapt nu sunt noduli... totul e in regula pana acum, doar eu sunt cam confuza. Incearca sa te linistesti, din ce am inteles nodulii astia apar la foarte multa lume, iar hipotiroidia la si mai multa lume... asta e pentru cge, Cristinelu' , si eu am hipotiroidie si pana la urma am ajuns sa o si tratez.

maru, ai supravietuit?

Laura, Cristi ia acum steroizi pentru 5 zile. Aseara se inrosise putin la fata, dar dupa ce i-am dat siropul i-a trecut.
David cum mai e? Am inteles ca nu i-a priit oul... cand mai incercati?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ange- la primul bip se mai adauga apa sau faina d c ecazul, bip-ul de care ziceam e cam cu 1h inainte de terminarea lucrarii care dureaza cam 3,5h in total-deci pe viitor sa tii minte- eu am facut la masina 1 sg data cu rahat, in rest cu stafide si ceva nuca-ca asa vrea husbandu'-dar lasa ca testez si eu maine, poate asa bag asi kids pe linga cel mare
Donia- tu ai hipo sau hipertiroidie, ca sunt in ceata, ma bucur insa ca Cris e mai bine
DanaP-dc nu gasesc acum la dr naturista un tratament bun, in vara treb ori sa ma iradieze ori sa ma opereze ca cica dupa 3 ani de tratament, pt faptul ca nu e 100% ok,desi am ajusn pe la 90% nu e normal la varsta asta sa fiu mereu dependenta de medicam- ce ma deranjeaza e ca dupa una din cele 2 var tot va treb s aiau o doza minima de medicam ca sa nu ajung la hipo(adica opusul la ce am)-de aia vreau un naturopat sa imi zica dc se poate cu ierburi
Mamaana-fetele ce mai fac-si eu am auzit de schimbatul orei si ma bucur dc nu mai bate vantul sa mai scot copiii la aer.
katrinelu- ce mai ziceti?
Olga, mQQm,Diana, Simona si Mona- ce fac bebei si voi?
Pup pe toata lumea, merg sa iau cafeaua.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput