LMA Clopotei de ian-feb 2008 in sarbatoare(196)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aweya

Nu am mai scris de ceva timp...dar nici nu mi s-a simtit lipsa ... .
Motivul?...copilul din dotare, care nu mai vrea sa doarma ziua.
Am incercat toate variantele posibile, am simtit ca sunt in pragul nebuniei. Cum il puneam in pat era jale, urla si se dadea jos, sau daca era in patut urla pana vomita.
Cu chiu cu vai, de cateva zile reusesc sa-l fac sa doarma dupa ce-l scot afara si il obosesc bine, dar in comparatie cu ce scrieti voi despre clopotei doarme foarte putin.
Programul lui de somn este cam asa: Se trezeste dimineata la 7,30-8, mai doarme de la 13-15,30 si apoi seara de la 9,30. Dar in timpul noptii oricum are cateva treziri, uneori adoarme repede, alteori se foieste si cate o ora.
Nu stiu ce sa mai fac, cum sa-l fac sa doarma...am zis ca-l las sa adoama singur, nici gand, era treaz de la 7 dimineata si era ora 15 iar el era mort de oboseala, dar nu statea o secunda, se invartea dintr-o camera in alta ca un titirez si maraia in continuu.
L-am pus in patut si l-am lasat singur, sa planga...A plans pana a vomitat si tot nu a vrut sa doarma. Am incercat si leganat pe picioare, nu sta se da jos, in brate no way....

Offff...m-am descarcat si eu, ca nu mai pot. Cand citesc ca ai vostri copiii adorm singuri, cer sa fie dusi in patut sau adorm acolo unde se joaca, imi vine sa ma dau cu capul de pereti...

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)


Ei acum au crescut si incearca sa stea treji cat mai mult pt a participa la cee jurul lor. Unii incep sa doarma mai putin. De ex. Marc la varsta lui Andrei dormea doar 1 somn/zi (13-14.30,15.00), Andrei inca mai are 2 reprize, una de 2 ore si una de vreo 45 min., dar nu in fiecare zi.
Nu-ti face griji ca intr-o zi n-a vrut sa doarma deloc, il culci seara mai devreme.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Nico, euo adorm pe Daria in patul nostru(ma rog, acum nu mai dormim acolo). am pus pe telefon cateva melodii de leagan, de pe cutiutele muzicale, le pun sa cante cu vol.sonorului cel mai mic, o pun pe Daria in pat si ma asez langa ea. ea se foieste in tot patul, se mai ridica, se mai aseaza, muzica canta, iar cand o mai prind lunginta o mangai pe par sau pe spate. in timp, perioadele in care sta mai mult lungita sunt maimari fata de cele in care se foieste. si intr-un final adoarme, depinde de cat e de obosita, in 5-10-20 min.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



Mari merci pentru sfat. Seara este ok, cam asa il adorm si eu, de cele mai multe ori adoarme in timp ce bea biberonul, greu este la somnul de zi.
M-au amuzat gimbuslucurile Dariei, ce dulce este!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristacoman

Nicole ce bine ca te vad. Imi pare rau ca ai probleme cu pitik. Sa stii ca Antonia acum a adormit, de 10 minute. Asta dupa ce a stat la tati in brate si a luat-o somnul, apoi a pus capul pe umarul meu si apoi a vrut sa suga si dusa a fost, dar incercam sa o adormim de la 10.30. Se culca mai tarziu, dar se scoala cel mai devreme la 9.30 si se culca fara probleme la 12.30. Asta e programul ei normal, dar de cand e racita mai are un somn de la 5 la 7 seara.
A vut si ea o perioada cand adormea greu dupa-amiaza si o scoteam in carucior la plimbare, exact pe la 12 si adormea imediat. Incearca si tu , poate adoarme in carucior.
Va pupam dulce si sper sa ne vedem dupa ce ne trece raceala.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a



Imi pare rau ca a racit Antonia, ii dorim sa scape cat mai repede de ea si abia astept sa ne vedem. De data asta si Mihai este biped si se poate tine dupa fete.

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Ei acum au crescut si incearca sa stea treji cat mai mult pt a participa la cee jurul lor. Unii incep sa doarma mai putin. De ex. Marc la varsta lui Andrei dormea doar 1 somn/zi (13-14.30,15.00), Andrei inca mai are 2 reprize, una de 2 ore si una de vreo 45 min., dar nu in fiecare zi.
Nu-ti face griji ca intr-o zi n-a vrut sa doarma deloc, il culci seara mai devreme.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Deja la 2 reprize de somn nu ma mai gandesc, e greu si cu una. L-as lasa sa nu doarma, dar nu ma mai pot intelege cu el.
Intr-o zi, tot asa nu a dormit decat putin la pranz, iar dupa amiaza cand ne intorceam de la mam mi-a adormit in masina. Si a dormit de la 18,30 pana a doua zi la ora 8. Asa era de obosit.

pentru 2 nazdravani frumosi si mamica lor!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata zuzicute

poftiti la sau ceiuturi calde cu miere si lamaie!!

eu azi parca sunt un pic mai vie, ca sa spun asa .. ultimele zile m-am simtit cam rau, cred ca mai rau ca la eva .. macar atunci aveam un pic greata dupa-amiaza si atat .. acum m-a tinut de dimineata pana seara .. in fine ..

jelimoni uff .. maselutele in chinuiau pe roberticul mic si scump .. nu-l forta cu papa ca mai rau faci, lasa-l ca o sa-si revina el. piticul

miri te admir sa stii! sper ca atunci cand va veni bb2 sa fiu macar pe jumate asa cum esti tu .. pe bune! cat despre bruno .. sunt copii care vorbesc mai tarziu, care invata sa se imbrace mai tarziu .. nu-ti fa griji. si fetita nasilor mei a inceput sa vb la 3 ani iar de imbracat/incaltat inca nu o face singura si e o fetita perfect normala si desteapta!

nicole relax mami .. suntem in aceeasi barca, ca sa spun asa .. lasa-l ca o sa-si revina el cu somnicul .. ai incercat sa stai langa el pana adoarme .. sau sa-l lasi in patut si sa mergi din 5 in 5 minute la el sa-i spui ca trebuie sa faca nani etc etc? stiu e ca frustrat ca nu mai apuci sa faci nimic dar .. nu avem ce face .. sunt sigura ca o sa-si revina ei.



Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 8+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

NICOLE multumim de urari,nici Bianca nu mai vrea sa serveasca somnul dupa amiaza,am stat si o ora jumatate cu ea nimic,daca o las in patut isi face de lucru tot nu doarme.Dar si cand dormea nu ma era mai mult de o ora jumatate.Despre cum doarme noaptea nu mai vreau sa povestesc ca ma apuca plansull.Noi cu somnul am stat prost de cand sa nascut,alte probleme nu am avut.
ELLE ma bucur ca esti mai bine
Eu azi am un examen,ultimul si scap.


Cristina deBianca Maria 4.03.2008
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">Avem pozici la concurs au.1 si au.2
Bianca
Cum cresc eu

Primul 18.11.08 Al doilea 5.12.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!ELLENUTA multumim ptr cafea!Ma bucur ca esti mai bine!Eu nici nu vreau sa imi amintesc de greturile din primele saptamani de sarcina.Multumesc tuturor ptr incurajari!Tare as vrea sa aveti dreptate si sa nasc peste vreo doua saptamani!Eu m-as multumi sa nasc si peste o saptamana dar uneori am impresia ca bebe se va grabi.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 35+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Buna dimineata!!!!

Elle, mmmm, tare buna cafeluta

O zi buna va doresc tuturor.



Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Neatza , buna cafeaua Elle
Azi am program administrativ iar piciul alearga dupa mine prin casa papand pufuleti Din cand in cand mai vine si imi mai indeasa si mie unul in gura ...
L-a "stricat" frati-su in masina in drum spre Austria si acum e inebunit dupa ei.
Asta dupa ce a bagat in el la micul dejun cereale cu lapte si 5 soldatei de paine cu branzica.
Unde s-o duce frate atata mancare in copilul asta zau daca stiu

aweya Bogdan a avut doar un somn de 40-60 de minute in timpul zilei de la un an iar la 3 ani l-a scos de tot si pe ala. Dar se culca seara foarte devreme, pana la 6 ani la 20.30 dormea dus ( cu mici exceptii)

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ieri am vazut un reportaj despre biberoanele cu bisphenol A si m-am hotarat sa arunc tot ce am prin casa si sa cumpar altele.Nu m-am hotarat inca de la ce firma sa cumpar dar mi-am propus ca azi sa studiez mai amanuntit ofertele si sa comand ptr toata gasca.Am citit ca si cei de la Avent au inceput sa faca biberoane fara bisphenol A dar inca nu se comercializeaza in FR.Am mai intrebat si la odisee dar nu prea stie nimeni mare lucru.Si autoritatile sunt destul de evazive in exprimarea unor opinii clare.Voi ce parere aveti?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 35+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput