LMA Clopotei de ian-feb 2008 in sarbatoare(196)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Nu am mai scris de ceva timp...dar nici nu mi s-a simtit lipsa ... .
Motivul?...copilul din dotare, care nu mai vrea sa doarma ziua.
Am incercat toate variantele posibile, am simtit ca sunt in pragul nebuniei. Cum il puneam in pat era jale, urla si se dadea jos, sau daca era in patut urla pana vomita.
Cu chiu cu vai, de cateva zile reusesc sa-l fac sa doarma dupa ce-l scot afara si il obosesc bine, dar in comparatie cu ce scrieti voi despre clopotei doarme foarte putin.
Programul lui de somn este cam asa: Se trezeste dimineata la 7,30-8, mai doarme de la 13-15,30 si apoi seara de la 9,30. Dar in timpul noptii oricum are cateva treziri, uneori adoarme repede, alteori se foieste si cate o ora.
Nu stiu ce sa mai fac, cum sa-l fac sa doarma...am zis ca-l las sa adoama singur, nici gand, era treaz de la 7 dimineata si era ora 15 iar el era mort de oboseala, dar nu statea o secunda, se invartea dintr-o camera in alta ca un titirez si maraia in continuu.
L-am pus in patut si l-am lasat singur, sa planga...A plans pana a vomitat si tot nu a vrut sa doarma. Am incercat si leganat pe picioare, nu sta se da jos, in brate no way....

Offff...m-am descarcat si eu, ca nu mai pot. Cand citesc ca ai vostri copiii adorm singuri, cer sa fie dusi in patut sau adorm acolo unde se joaca, imi vine sa ma dau cu capul de pereti...

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Am citit tot ce ati scris, am vazut poze, dar nu am mai avut puterea sa raspund. Incerc sa o fac cat de cat in seara asta...

In primul rand le spun LA MULTI ANI tuturor clopoteilor pe care nu i-am felicitat in ultimul timp: Sara Ioana, Luca Stefan, Alexia, Robert,Sonia Andreea, Emma, Alessia Luciana, Natalia Maria, Andrew John, Ioan, Stefan Dacian, Marc Andrei, Sara-Denisa, David. Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi dragii mei clopotei!

Lala20 imi pare rau...Sper din tot sufletul ca ai luat decizia corecta, iar tu si Bibi nu veti mai suferi. Asteptam poze noi cu Bibi si sa ne povesteti mai mult despre ea.

Jelimoni ufff si voi cu mancarea....incearca sa-i dai multe lichide, iaurturi sau ce-i mai place lui, e greu...2 masele deodata...mititelul. Pupam puiul mic sa treaca mai usor peste perioada asta!

Gugu felicitari pentru samburelul din burtica! Sa ai o sarcina fara probleme si o nastere usoara! L-am admirat pe Luca, ce mare s-a facut si frumos....ca mami!

Eladea felicitari si tie pentru burtica! Sa ai parte de 40 saptamani usoare si un bebe sanatos si frumos ca Eric!

Miri ce v-ati distrat voi la ziua lui Bruno...Nebunie a fost acolo, ce de copii... In legatura cu "bebeluseasca" lui Bruno, nu sunt eu in masura sa-ti dau sfaturi, dar si fata nasilor nostri a vorbit foarte tarziu, dar cand a inceput...sa te tii, ca nu-i mai face nimeni fata! pentru curajul pe care l-ai avut si un ca sa-ti mai alinam durerile.

Maria-bucuria este o MINUNATIE de fetita...nu cred ca am mai vazut atata veselie la un copilas.

Ioana-Ct este o dragalasa cu martisorul de la tati...Alina sa-i pastrezi acest martisor!

Trimit mesajul ca mi-e frica sa nu-l pierd si revin!



Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Nico, euo adorm pe Daria in patul nostru(ma rog, acum nu mai dormim acolo). am pus pe telefon cateva melodii de leagan, de pe cutiutele muzicale, le pun sa cante cu vol.sonorului cel mai mic, o pun pe Daria in pat si ma asez langa ea. ea se foieste in tot patul, se mai ridica, se mai aseaza, muzica canta, iar cand o mai prind lunginta o mangai pe par sau pe spate. in timp, perioadele in care sta mai mult lungita sunt maimari fata de cele in care se foieste. si intr-un final adoarme, depinde de cat e de obosita, in 5-10-20 min.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Moni bine ca ai aflat cauza lipsei poftei de mancare. off, 2 de odata, dar las' ca scapati mai rpd.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Nicole ce bine ca te vad. Imi pare rau ca ai probleme cu pitik. Sa stii ca Antonia acum a adormit, de 10 minute. Asta dupa ce a stat la tati in brate si a luat-o somnul, apoi a pus capul pe umarul meu si apoi a vrut sa suga si dusa a fost, dar incercam sa o adormim de la 10.30. Se culca mai tarziu, dar se scoala cel mai devreme la 9.30 si se culca fara probleme la 12.30. Asta e programul ei normal, dar de cand e racita mai are un somn de la 5 la 7 seara.
A vut si ea o perioada cand adormea greu dupa-amiaza si o scoteam in carucior la plimbare, exact pe la 12 si adormea imediat. Incearca si tu , poate adoarme in carucior.
Va pupam dulce si sper sa ne vedem dupa ce ne trece raceala.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Dana, felicitari pt. bebe grasunel si pt. ca ai reusit sa te mentii in limite normale cu greutatea.

Noapte buna, dragele mele.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Creata cand am vazut mesajul tau nu-mi venea sa cred, am mai citit odata ...sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine, Mariuca te va tine pe linia de plutire...asa fost sa fie. Ma rog pt tine sa-ti gasesti resurse de a merge mai departe si sa fii sigura ca bebe vine.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Sunt in graba, plina de nervi, imi curge caloriferul si tb sa vina instalatorul, fix acum cu 1 luna sa se inchida caldura. Mor de nervi ca tb sa bag bani sa repar mizeriile din casa asta din care sper sa plec cat mai repede

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

ANDREI
MARC
VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI





pai nu v-ati mutat de curand acolo?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



Nu. Aici stam in chirie de ceva vreme, in asteptarea mutarii.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jelimoni

fetelor multumesc de raspunsuri!
am descoperit de ce nu-mi mananca baiatul...bietul de el,in timp ce urla ca nu vroia sa manance a lasat capu pe spate,si ce-am vazut...2 masele iesite sus coltisorii abia,si jos alte 2 stau sa iasa,e gingia umflata...nu=i de mirare...mi-e tare mila de el...am vauzt ca iaurtul nu-l refuza,si dupamasa a mancat niste covrig...ma bucur si de atat.
poate maine va manca ceva mai mult,caci seara asta nici laptele nu lo vrut deloc..

lala20 bine ai revenit,ne-am facut toate griji pt tine si bianca!imi pare rau pt pierderea de sarcina!iar despre sot...nu stiu cat poate psihologul sa schimbe un om,dar sper sa fie bine,si sa alegi ce e mai bine pt fetita ta!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)
POZE SI FILME ROBERT
ce mare am crescut!!

Ai vazut? O sa mai dureze putin cu pofta de mancare, dar bine ca stii de la ce e. Da-i ce vrea el. Andrei in perioada asta nu dorea decat covrigei de Buzau, mai aveam niste biscuiti de ovaz, molfaia morcov si bucatele de mar. Mai accepta cate putin iaurt. Nu-ti face griji ca nu slabeste.
dintosu'

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Asadar, continuarea....

Mitsu m-am bucurat mult sa-l revad pe Conrad, ce mare s-a facut! Eu cred ca este mai bine pentru el sa stea la mama ta, chiar daca ajungi mai greu la el, decat la o cresa saptamanala. Acolo chiar daca poti petrece tu cateva ore in plus cu el, nu cred ca ar fi crescut cu atata grija si dragoste ca la bunica... Lasa ca vine vara si-ti va fi poate mai usor sa ajungi la el! Te pup!

Cand vad pozele Lalei sau Roli, cu doi frati, parca as mai vrea si eu un fratior pentru Mihai . Sunt asa de frumosi si nazdravani...

Dana felicitari pentru 35 saptamani, vezi ce repede au trecut?... Sunt sigura ca bb va lasa sa sarbatoriti ziua Vanessei si apoi va veni sa-si cunoasca fratiorii. o burtica frumoasa!

Eliza wow ce frumusete aveti voi acolo...Este dulce foc, iti vine sa o mananci cu tot cu rochita. Bine au zis fetele, as imbraca si una d-aia

Numai fetite frumoase avem... Antonia a fost super eleganta, se vede ca v-ati distrat de minune, de fapt nici nu ma mir Pupam tot familionul cu mult drag!

Ca tot sunt la capitolul fete frumoase, am vazut-o si pe Sofia cu mami ei...ce mult se iubesc ele, iar pozele facute de tati sunt nemaipomenite!

Tot vazand atatea poze, am remarcat ca au fost numai torturi bestiale, am de nu mai pot...

Mai sunt poze pe care le-am vazut, dar sincer nu-mi mai vin acum in minte...

Eu va doresco noapte linistita si cu drag toti clopoteii!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput