Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

...si noapte buna!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!
Eu daca tot citesc si scriu, dau cafele, ceai si ce mai doreste fiecare!

La multi ani fericiti Alinkav. Sa ai un an minunat plin de zimbete!!!
Petrecere frumoasa!

Cind ne mai pui poze cu blondutii tai?

Bernix, vroiam sa iti spun de data trecuta ca ma bucur ca scrii. Inseamna ca a trecut mica depresio odata cu venirea primaverii.

Diwana multumim. Pupici dulci lui Ra.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Va doresc sa aveti o zi magica, in ciuda vremii mohorite!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alina sanatate, bucurii si realizari!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adica si neata. Si o zi buna!

Noi plecam la FTK. Apoi ma duc la munca sa finalizez cu demisia asta. Nu credeam nene ca e asa greu. Azi am exit interview.

Va pup.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui AYUMI

Yaia,noi stam putin in tranzit cam 1 ora jumate,parca.


Drum bun sper casa si distractie placuta (sper ca si putin rasfat pt. tine, cu 4 surori care pot ajuta cu gemenii)!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Luy eu am invatat germana la scoala , ca doar am facut scoala germana si apoi liceul si in cele din urma facultatea cu predare in limba germana si apoi am fost si cu o bursa prin Germania in Darmstadt (acolo unde este Ramonaiani) si pot s aiti spun ca este o limba a naibii de grea si pe care degeaba o inveti daca nu o sa o folosesti constant. Eu dupa peste 17 ani de scoala cu predare in limba germana, acum spre rusinea mea nu mai stiu aproape nimic si asta pentru ca nu am mai vorbit deloc germana de cand am terminat facultatea, adica de prin 2004. Am incercat acum putin timp sa vorbesc cu un client in germana si mi-am dat seama ca bat campii si am trecut imediat pe engleza, nu de alta dar nu vroiam sa ma fac de ras. In schimb, scriu cu mult mai corect in germana decat in romana


Ia sa-i zici sotului tau ca am zis eu ca iti trebuie vreo 2 saptamani in Germania pt. a exersa putin germana. Ca daca scrii mai bine in germana decat in romana, in conditiile in care tu scrii foarte corect in romana, atunci e doar o chestiune de exercitiu ca sa-ti amintesti ceva vocabular si esti ca noua in germana. In plus, poti sa-i mai spui sotului tau ca pe la 3 si pe la 6 luni de sarcina se recomanda calatorii pt. suflet si trup, ca dupa ce vine bebe2 sau bebeii2-3, mamica nu mai are cum sa calatoreasca linistita. Iar mama ta ar trebui sa stea in timpul asta cu Mario, ca asa am zis eu.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Yaia, din pacate nu prea e timp sa te vezi cu Ayumi, ai dreptate. Esti o draguta ca ma faci "slaba".


Pai eu te fac slaba? Asa esti tu! Ca de as avea puterea de care vorbesti, as manca toate bunatatile pamantului si apoi intr-o clipa m-as face si pe mine slaba.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani Alinkav! sa fi sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Neata! Multumim de cafea! O zi super sa aveti! (la Piatra nu mai e soare ca zilele trecute, e innorat si urat; dar e soare in sufletele noastre ).

Numai bine!


---------------------------

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput