Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (282)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Da, i-am dat adidasii cu care sta prin casa, bineinteles ca i-am explicat femeii de acolo si i-am arata ca i-am schimbat incaltarile de afara. si a fost totul ok. am vrut sa-mi iau si eu niste papuci si am uitat asa ca s-au dus sosetele mele (precum spuneai si tu).

Abia asteptam sa mergem impreuna! Noapte buna!


-----------------------------

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

La multi ani Teo! Multa fericire alaturi de frumoasa ta familie! Sa va bucurati mereu unii de altii, sa ramai mereu frumoasa si optimista!

Roxana, Papanash, Gabriela, multumesc frumos ca mi-ati raspuns la intrebarea cu masina de spalat . Asa mi-e o lene sa ma ocup de asta.

Emma, chiar frumos filmuletul cu Andrei. Era atat de dragalas cum dansa cu verisoara lui . L-am vazut si cu Daria. Se vedea ca va simtiti bine toti

Erina, o dulce Daria. Ce frumos se juca in nisip. Important e ca s-a simtit bine. Noi si azi ne-am intors acasa ca niste purcelusi. Nu-i bai, dar eu de mana nu ma apuc sa spal I-am cumparat si eu olita de vreo luna, dar n-a stat pe ea, n-am incercat decat 2 zile, si am abandonat, inca nu am reluat experimentul, stau calma deocamdata. Rares ma anunta cand face caca sau partz, pt. el tot una e, ca si pt. Tudor "finlandezul" Olita lui e roz (poate de aia nu sta pe ea )

Kriss

Cecilia eu Nestle 8 cereale si miere ii dau lui Rares.

De putin timp a inceput sa fie interesat de carti, evident fara sa am eu vreun rol in asta. Ca si cu toate celelalte lucruri, a facut-o si pe asta cand a fost el pregatit. Nu incerc sa-i citesc, inca, ne uitam la poze, ii povestesc ce se intampla, stie toate animalele din carti (nu-s multe , stie cum sufla lupul, cum arde lupul, pune degetelul pe flacari si face un fel de "pfi", adica il arde . De citit nu-i citesc, insa ma pune sa-i scriu, asa ca scriem toata ziua pe tabla magnetica. Isi ia tabla, se urca la mine in brate si ma pune sa scriu : (mama, tata, apa, papa, avion, Rares).

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

De cand cu vremea asta frumoas io pic seara rupta dupa 2 ture de iesit afar cu Ana.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Vad ca doar eu sunt pe baricadele virtuale la ora asta, asa ca abandonez si eu cauza.
Noapte buna tuturor, si pe maine noapte, cel mai probabil

P.S. A picat faza cu Austria, nu mai poate sora-mea sa vina . Amanam treaba pe mai probabil.

Si daca tot sunt de obicei aici la asa ore tarzii, si nu apuc sa felicit si eu sarbatoritele decat chiar la sfarsit, profit acum s-o felicit prima pe Alinkav

Iti urez sa ai numai zile senine, petrecute alaturi de cei dragi. Sa fii fericita mereu si sa te bucuri de cei pe care ii iubesti si te iubesc! Alinkav

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

diwana, io am masina de spalat Gorenje si sunt ff multumita de ea.

betty, felicitari pentru sarcina! Sa ajungi cu bine la termen si sa nu te ingrasi decat cat scrie la carte!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Luy, io am facut cursuri de germana la Schiller in 2006. Am inceput cu nivelul pt incepatori fiindca nu stiam nimic. In cele 3 luni cat a durat cursul am invata basic-ul sa ca in concediul de vara cand am fost in Germania am putut conversa la nivel de incepatori cerand informatiile de baza. Mai am inca cursul, daca vrei ti-l dau, poate te inspira. E mult de munca fiindca germana are o structura a frazei deosebita total de romana, cu predicatul la sfarsit si asa cum a zis si betty, trebuie folosita in mod curent fiindca altfel de uita usor.
Am si ceva cursuri audio, de germana prin engleza, daca te intereseaza. Mie imi place mult limba asta, insa nu ma mai apuc de ea daca vnu am unde s-o folosesc. E o munca in zadar. Poate cand oi fi la pensie si n-oi avea ce face.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Erina, Ana sta pe olita de 2 ori pe zi, dimineata si dupa somnul de pranz. Uneori, accidental mai face si cate un pisi. N-a a stat de la inceput, terbuia sa-i rupi picioarele ca sa o poti aseza. La un moment dat insa, cum era dezbracata si patrula prin casa am asezat-o si am invelit-o cu o paturica. De atunci nu mai avem probleme, chiar se aseaza singura. Nu face insa prea bine legatura intre statul pe oala si ce tre' sa faca in ea.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am facut o pauza de relatare ca Ana s-a trezit plangand. Caninii ii dau de furca, am vazut azi ca unul chiar a spart gingia.
Vroiam sa mai zic ca Degetica mea refuza din ce in ce mai des pampi si ca am mai lasat-o si fara. A rezistat fara sa faca pipi chiar si o ora jumate, ceea ce ma face sa cred ca pot incerca sa o las sa se ude de mai multe ori, poate asa cere singura oala. Asa insa la vara.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

kiss, si io zic ca-i cam mult o iesire pe sapt care sa tina pana spre dimineata. Cred ca el vrea chiar mai mult, um fel de libertate de om necasatorit, dar cu avantajele casatoriei.

cea mica, am ras cu lacrimi de ce crezi tu ca e in capul vecinelor: 12 din 24 bataie!


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

La multi ani Alinkav!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=5" target="_blank">Clipe de viata 2008 - be1 si be2


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput