Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Feli multumesc suntem bine, doar ca de multe ori apuc sa va citesc si sa nu scriu...ori nu prea am ce sa va scriu...dar mai fur si eu din sfaturile care le dati voi atunci cand am timp. m-am hotarat sa-mi fac mai mult timp pt forum...asa ma mai destind si eu vorbind cu voi
sa fii sanatoasa si sa ai numai bucurii in viata!

andy am ras in hohote citind motivele pt care sunt datori copii...

300 eu, cum ti-am mai zis candva...nu ii dau Ariannei cu nici o crema la fundulet decat atunci cand vad eu ca e putin rosie sau are un inceput de irtatie. crema nu face altceva decat sa pastreze umezeala pe piele parerea mea, in loc sa o lase sa respire.incearca sa nu ii mai dai cu crema de scutec Andei, macar o perioada...doar sa o speli cu apa dupa fiecare scaun pe care il face, sau macar la 2-3 scaune. eu asa am facut si nu am nici un fel de problema cu pitica mea.
ange,musette


Simo de Arianna Stefania (28.10.2008)

bebe si pe tati lu' bebe

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Boo da asa e ne aduce la sapa de lemn numai borcanase dar asta macar pana vine vara si apar legumele si fructele de sezon la care se presupune ca nu pun atatea ca ies de la sine nu?sau zic prostii?eu am luat banii si pe luna ianuarie la sf de februarie,ma astept acu la sf de martie sa iau pt februarie.tin pumnii sa placa morcovul la baiat


Anamonama gandesc la tine ce greu trebuie sa-ti fie sa te intorci la serviciu cred ca varianta cu alaptatul seara si dimineata e ok ca sa te mai linistesti un pic de dorul ei!

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

la multe lunite micilor sarbatoriti
Irina de Clau_geo
Andrei de Dyanira
Dragos de Babymom


La multi ani fericiti alaturi de familie Feli

Mikul a sorbit 3 linguri de suc de mar si a luat (nu chiar de buna voie) 2 lingurite mar+banana. Acum am o supa pe foc in care am pus ceva nou, dovlecel, sa vedeti voi daca nu papa el toata oala de supa

Anamona si babymom merci pentru sfaturi, babymom o sa fac cum mi-ai zis, ma gandesc ca o sa manance totusi treaz daca nu-i dau absolut nimic in somn, doar nu sta sa lesine de foame, o sa fac asta, dar nu astazi
Anamona...mda cumnata nu e in pozele de la biserica pentru ca nu a avut bunatataea sa vina sa-l vada pe nepotul ei, desi eu am stat 2 ore la biserica la botezul lor cu contractii, o ora afarala 35 de grade
dar iata: http://picasaweb.google.com/roxana.petcu/BotezBaita#5307097726223035186
Cine o cunoaste poate sa jure ca e cea mai buna persoana dupa fata pamantului, chiar si eu am patit-o

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Nocom, cum e Daria? Imi pare tare rau ca ai probleme cu papa, stiu prin ce treci si ce stres si nervi iti provoaca starea asta. Tin pumnii sa-si revina cat mai repede.

CD, sa pape Mikul toata oala de supa

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetelor

Noi am facut o mica pauza de forum - m-au deranjat unele discutii si ca sa nu incep sa postez prostii la nervi am preferat sa fac o pauza sa imi treaca nervii pe unele persoane.
Acum ma consider "vindecata" si pot posta alaturi de voi.

Azi am inceput diversificarea - avem 5 luni jumatate si bb a dat toate semnele cum ca ar fi pregatit -prin urmare am inceput cu o supita din legume. Speram sa fie bine in continuare si fara peripetii.

Va pupam pe toate si numai bine de la noi.
O sa revenim curand cu un post la subiect.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Denisa.g ma bucur ca ai revenit. Sa ne spui daca i-a placut supica lui Edwin



CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Evaf Diversificarea inceputa corect si la timpul potrivit nu ar trebui sa faca griji nimanui.
Eu in schimb am mari emotii pentru ca momentul inceperii ei va coincide cu intoarcerea la servici si nu stiu daca voi putea fi prezenta la toate mesele micutei mele bebeline - Emotiile vin si din faptul ca nu pot sa imi dau seama de reactia ei la lipsa mea.
De aceea eu as vrea sa exclud biberonul pentru a evita orice risc de intrerupere a alaptarii pana spre 2 ani . Pastrand masa de seara si cea de dimineata (plus mesele de noapte, sper) ma gandesc ca voi putea compensa emotional lipsa mea de acasa pe timpul zilei.
Chiar si fara motivele mele, alaptarea peste 1 an devine foarte frumoasa. Mi-ar placea sa te razgandesti (nu iti enumar aici beneficiile pt ca stiu f bine cu cine stau de vorba :), le stii poate mai bine decat mine) - evoc doar partea emotionala.
Oricum dupa 1 an va ramane doar masa de seara care incet incet sa va exclude de la sine in mod natural - aici vorbesc din experienta sorei mele care a alaptat fetita pana la 1 an si 9 luni iar baiatul la 1 an si 6 luni inca este alaptat.



Anamona, ai perfecta dreptate cu alaptarea, daca asta iti doresti. repet, daca asta doresti tu din tot sufletul. Ce sa zic, chapeau bas!
Eu sunt o creatura epicuriana prin excelenta, imi plac micile placeri ale vietii. Imi place cafeaua aburinda de dimineatza, sa gust un vin bun, sa mai fumez o tigara. M-am mai maritat si cu un francez, adica un vin bun la fiecare masa...o branza nepasteurizata ( Camembert), plus un Baileys intre fete. Yummmyyyy!!!!Intelegi tu ce vreau sa zic. Si daca seara mai ies la dans cu prietenii nu voi putea sa gust mai nimic.

Plus ca citeam ca dupa 6-9 luni laptele matern isi cam pierde din proprietati, trebuie intervenit cu fier, calciu, etc. Raman anticorpii care trec catre bebe si legatura afectiva cu copilul fff frumoasa, ce sa zic, insa pt mine doi ani de alaptat si apoi imediat bebe2 ma tem ca vor fi prea mult, repet pentru mine.

Te admir f mult si te sustin, eu insa sunt prea slaba sa rezist, sau asa cred acum, vom vedea cand vine vremea intzarcatului.



Paula
, intre raionul pescarie si fructe legume e un stand unde e marcat BIO. Asa era in Auchan Titan si daca asa e acolo asa e in toate Auchan, au aceeasi politica de distributie. O sa ii sun diseara pe prietenii nostrii francezi care se ocupa de Auchan sa vedem daca l-au pastrat. Comunitatea de francezi din Ro e mica si pot sa ma interesez in care din hipermarketurile frantzuzesti, Auchan, Cora sau Carrefour au. Auchan sigur avea ceva vreme. O sa iti spun daca l-au desfiintat ca sa nu te deplasezi aiurea

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Monyca.C, aveti o frumusete de fata .
Si tu esti o frumoasa .

Harri se gandeste numai la EVA de cand ai trimis pozele.



Poze Harri Alexandru (10-sept-2008)
http://family.webshots.com/album/567137447KvLEdN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Gagici eu tocmai am intrat in parc. Sunt cu Ada. Cine sta in tineretului care iese la o plimbare?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Baby_boy – Multumesc frumos si felicitari pt cel mai cuminte baietel. Am vazut superba diploma a lui Radu.
Cristinescu – am vazut poze cu Hari. Are niste ochisori de te innebuneste. –este superb!!
300 - plimbare placuta!!

Mergi la inceput