Nazbatiile Mariei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

E o comoara Mariuca voastra, sa va traiasca. Tare-i dulcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:



suuuuper-tare maria!
va poooop, si abia astept sa va vad!


Emma INVINGE cancerul!
*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ana, Ralu

Ieri, tati se juca cu Maria. O apuca de un degetel de la picior si o intreaba "Mi-l dai mie sa-l pap?" Ea: "Nuuu" Tati: "De ce, ca e al meu!?" Ea: "Nuuu, nu e al meu!"

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Acum cateva seri in urma, tragedie mare la noi in casa: am pierdut sica (suzeta). Imi zic in gand "vaaai, ce bine, hai ca poate scapam de ea" si ma pregatesc s-o culc pe mandra. Cand o asez in pat, incepe "Mami, sica!" "Pai ai pierdut-o mami, ai aruncat-o la pisica si a papat-o!" "Nuuuu, nu papat pisica sicaaa!" "Mami, nu mai e sica, ai pierdut-o, te rog, intelege" La car ea cu o voce care ar fi inmuiat si o stanca "Mamiiii, te og fumos, gaseste sica in geanta!"
N-am avut incotro, a trebuit sa ma imbrac, sa merg la singura farmacie din oras deschisa la acea ora si sa cumpar un set de sici noi.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

scumpa vorbareata....e o dulceeeeeeeee!!!!

, mamica de Sebastian-Mihai

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma un inger deosebit!
_
Te rugam Doamne, vindeca durerea copiilor. Alunga de la ei toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-i pe ei, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pntru copii bolnavi, stinge-le focul ce i-a cuprins, inceteaza-le boala, ridica-i din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

fetita dragalasa!E tare scumpa!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Timp de 10 zile i-am avut in vizita pe cumnatii mei, mai exact sora sotului meu cu sotul ei. Maria a fost in al 9-lea cer ca a mai vazut fete noi. Se juca in special cu cumnatul meu. Ieri dupa-amiaza se chinuia sa-i indese pe cap un tricou de-al ei si ii spunea "Hai ca esti tanspiat sa te chimb ca tebuie sa mejem la gadinisa!"

Tot ieri, cumnatul meu se intinsese putin in pat, pe burta sa se odihneasca. Fii-mea in schimb avea chef de joaca. Asa ca s-a dus la el si a inceput sa-l pupe pe ceafa si sa-i spuna "Hai, dagule, coala-te sa ne jucam!"
Ce-o sa ma fac oare cu un copil asa smecher?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Locuim la etajul 3 (ultimul) al unui bloculet. Nu avem lift, asa ca trebuie sa facem zilnic miscare pe scari. Ieri am iesit la plimbare si Maria cobora scarile incet-incet. La un moment dat, cu un ton de babuta care abia isi mai trage sufletul, zice "Ufff, ce-am mai obosit cu scarile astea!"

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ieri, in timp ce sotul meu era la curs si ea era acasa cu tataie, medita cu voce tare "Mami e la 'vici, tati e la 'coala, si eu...eu stau cu tine, tataie"
Mai tarziu, dupa ce a aparut si taica-sau si a inceput sa se joace cu ea, se intoarce spre tataie si-i spune "Gata, tataie, acum poti sa megi sa fumezi o tzigaie!"

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mi-am mai adus aminte una simpatica de ieri: sotul la volan pe autostrada se enerveaza ca unul in spatele lui i-a dat flash-uri. Incepe sa bodogane de zor la care Maria "Nu te eneva, tati!"

Alta mai veche: ma suparam cu Maria ca nu vroia sa manance si ii spuneam pe un ton suparat "Hai mai, mami, de ce nu vrei sa papi nimic, ca e asa de bun!" Maria se enerveaza si-mi zice s-o las in pace. Tati, de fata, zice -Ce face mami, te supara?
Ea: Da.
Tati (in gluma, desigur): O bat pe mami sa nu te mai supere?
Ea: Nuuu, nuuu!
Tati: De ce?
Ea: Ca e moasa! (ca e frumoasa)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput