INSEMINARE [34]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

dedus75 – decat sa adopti un copil si sa nu fie al nici unuia dintre voi mai bine ca macar unul sa ii fie copilului respectiv parinte biologic. Consider ca barbatii care nu accepta ca sotiile sa faca IAD-uri mai ales daca la ei este problema , mi se par lipsiti putin de raspundere si total egoisti.
Poate nici tu si nici alte fete nu sunt de accord cu mine dar asta e parerea mea

In asteptarea unui bebel ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Da dedus noi ne-am gandit foarte bine....problema majora este ca oricum nu ne permitem FIV am luat in calcul chiar sa vindem masina...dar ce sa mai zic....pe noi gandul de donator nu ne mai inspaimanta daca D-zeu ne va mai da si copilul nostru candva va fii un miracol si o bucurie imensa....

La Szeged si la Polisano ne-au zis clar ca ei nu fac Inseminari cu spermograme asa proaste....cum am facut de altfel la Tm cu 2 MIL la ei nu exista asa ceva....nici daca am insista noi nu ne-ar face ca sunt clinici care se respecta si nu isi bat joc de oameni asa mi-a zis mie Dr Mutuliga de la Sibiu am fost in Noiembrie anul trecut.

Si la spermograma care o are sotul avem indicatia FIV+ICSIde la ambele clinici.

Am incercat noi totusi una asa de forma am zis ca daca vrea Dzeu sa avem copilul nostru....asa va fii si ne-am dat o sansa

Dr Zadori mi-a raspuns si el clar a zis FIV+ICSI sau Donator alta varianta nu avem....

Intr-un fel mi-e si frica de FIV cred ca nici daca am avea banii necesari nu as face,mi-e frica de stimulare,de colectare de tot de malformatii etc

Ce m-am luuungit.....

http://tt.lilypie.com/DX66p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

sensibila eu sunt perfect de acord cu tine si gandesc la fel....dar in mintea unui barbat nu te poti pune.....de altef si eu ma gandesc cu groaza daca nu cumva vom ajunge si noi acolo......inca nu am avut curaj sa-i spun sotului meu mai ales ca si eu am probleme(trompa drapta infundata)...oricum problema mea e minora, am vazut gravide si cu o trompa sau pot sa fac laparo....dar el?!....mi-e si groaza sa deschid subiectul si mai ales mi-e groaza de familia lui
evanescence va doresc mult noroc sa aveti....sunt curioasa sa ajung acasa....am trimis aseara un mail la dr Zadori la Szeged si mi-a raspuns dar sunt la munca si toata lumea se uita in calculatorul meu...as vrea putina intimitate
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosicel

Maria - speram sa fie o intarziere de 9 luni.....
Ce motive are sa te suspecteze? te deranjeaza ceva? Si histeroscopie pt ce? N-ai facut HSG? Vrea sa vada daca sunt functionale trompele sau crede ca ar exista endometrioza?

Cosi


Cosi de vaginita ce motive are sa ma suspecteze...nush mi-a spus asta cand am facut inseminarea...
de histeroscopie...vrea sa vada de ce nu imi creste endom nici sub medicatie....si am 2 chiuretaje facute de un dr idiot si ii e frica sa nu fi facut ala vreo prostie...

Chiuretajele n-au fost la cerere..dar pt ca is mica si prostuta am crezut in dr..care mi-a spus ca am niste resturi de la o sarcina si ca trebuie fact chiuretaj si in aug 2007 am facut chiuretaj si apoi in oct a zis ca a mai ramas ceva si iar am facut...aveam 24 de ani at...si credeam in dr dar mi s-a parut suspect cand m/a chemat la al 3-lea chiuretaj....so nu am fost niciodata insarcinata...si ii e frica sa nu descopere sinechie si aderenta pe trompe sau ceva de genul...


...Mereu sperand si visand la un ...
Just me-poze cu je

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Maria - m-ai interzis! Peste ce macelar ai nimerit inainte? In Iasi? Fara comentarii!

Evanescence - te inteleg perfect, si noi am discutat de multe ori subiectul asta, insa al meu a declarat ca decat un copil infiat, ar prefera sa-l stie macar pe jumatate al meu.

Dedus - cu timpul are sa ia in calcul si optiunea asta, important e ca usor, usor, sa-i povestesti de cuplurile care au acceptat 'compromisul' asta si lucrul asta sa ramana secretul vostru. Nu cred ca are sens sa vorbiti cu rudele lui sau ale tale, nici macar cu prietenii. In fond, nimeni n-are nevoie de zambete pe la colturi, mai ales ca multi imbecili considera ca un barbat care nu poate avea urmasi e impotent, si n-are sens sa incerci sa le explici adevarul. Dar hai sa nu luam lucrurile asa in tragic, nu sunteti in situatia asta, si se poate remedia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

fetelor am primit raspuns de la Szeged....dr. Zadori mi-a dat o lista de analizede facut (asta in cazul in care nu se intampla nimic luna asta)...am trimis mail inapoi cu rezultatul spermogramei si in functie de raspuns o sa va spun ce am decis....continui cu IA sau strangem bani de FIV
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Fetelor,cine poate sa ma ajute?
dupa o stimulare cu Puregon,urmata de Pregnyl,facut acum 2 saptamani(maine,joi seara, vor fi 2 sapt),ovulatia probabil sambata ,fecundarea probabil duminica,astazi,dupa aprox 10 zile de la fecundare si 13 de la Pregynl,am facut bhcg.Rezultatul e 14.Nici in car,nici in caruta.Neconcludent.<5 e negativ,peste 25 e pozitiv.
Ati mai auzit la cineva ceva asemanator?Mi-e tea,ma sa nu fie sarcina biochimica....La sarcina de dinainte,tot o probl.asemanatoare am avut,nu crestea bhcg asa cum trebuia.Crestea f.lent.Am sfarsit prin a face chiuretaj,ca era clar ca nu era o sarcina normala.Mi-e groaza ca s-ar putea repeta...Ca acum,dupa 13 zile,ar fi trebuit sa se elimine PregnYlul de 5000,nu?daca puteti sa ma ajutati,va roooooooooooooooog!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

E prea devreme chiar si ptr beta , ziua 10 . Dar s-ar putea sigur sa fie sarcina . Repeta beta joi dimineata . Daca creste valoarea ...e clar . Nu intra in panica...


Cosi...............Astept !

9 +

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Vad ca nu esti sigura ...fecundarea probabil ca de fapt a avut loc luni ! Si atunci este si mai explicabil...14...

9 +

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Anaconda, ce bine c-ai aparut! Acum sunt asa incantata ca deja ma ia ameteala! Ce m-as face fara tine?

Mergi la inceput