Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 30

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


LA MULTI ANI, DOAMNELOR! SA FITI FRUMOASE, SANATOASE, FERICITE SI APRECIATE PENTRU TOT CEEA CE FACETI!


ELYANNE, cu scuzele pentru intarziere , pentru Andrei si Mihai, sa aiba viata lunga cu sanatate, noroc si fericire!


Referitor la pofta de mancare - nici unul dintre copiii mei nu sunt mancaciosi. Dar nu in sensul c-ar fi mofturosi, ci nu le place sa manance, n-au rabdare sa stea la masa, nu sunt pofticiosi si nici curiosi de gusturi. Clara mananca bine de vara trecuta (de la 4,5 ani), atunci a inceput sa "vada" rostul mancarii, sa simta foamea si sa ceara mancare. Pana atunci trebuia s-o oblig sa manance. In timp am incercat diverse metode de convingere (decorarea farfuriei, povesti cu zane) dar nu a dat roade nici infometarea. La noi asa e ca cine nu mananca nu primeste "premiu" (ciocolata, bombonele, dots, film, cana cu lapte)

BOGDANA, pentru ca esti pe ultima suta de metri ( cine stie cand mai intru ), iti doresc nastere usoara!!!

Poze cu martisoare si felicitari primite de la copiii mei: http://s246.photobucket.com/albums/gg82/tatianagut/0_CREATII%20COPII/




Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)


Album 1 Album 2 Album 3 www.flickr.com/photos/tatianagut" target="_blank">Album 4 ALBUM NOU Copilasi ian-feb2004 www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Dalina desi aceste cuvinte nu sunt compozitie proprie cred ca descriu cel mai bine femeile minunate care sunteti voi.

elena +18
Burtica mea la 17 sapt la

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Mai sunt 5 zile!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am fost azi la eco si s-a vazut decat sacul gestational. Am putin dezamagita...ma asteptam sa se vada si embrionul. Deci este doar unul cu toate ca bhcg-ul e baban ca pentru 2. Va pup si va doresc sarcina usoara si bebici super sanatosi.


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

emisiune acum pe NAtional Geographic de la 21.00 despre gemeni monozigoti

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Dalina desi aceste cuvinte nu sunt compozitie proprie cred ca descriu cel mai bine femeile minunate care sunteti voi.



Rectificare: care suntem NOI! Adicaterea si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Am fost si eu la control..col complet sters...2 degete...speram sa nasc zilele astea..dr a spus ca sarcina gemelara e cam riscant de provocat, pentru ca al doilea bebelus se poate sa nu vrea sa iasa si atunci e nevoie de cezariana. Acum..vb dr..cum am rezistat atata..3 4 zile ce mai conteaza?
ce ma mai consolez eu...

Bogdana
38+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean
...
..cum am rezistat atata..3 4 zile ce mai conteaza?



... da' chiar asa... mai ales pt Dr nu conteaza.
Atata ca doresti neaparat nastere normala, nu cezariana si atunci nu ai de ales... doar astepti.
Mai reusesti sa simti copiii ca lumea sau doar niste motzaieli?

Fa niste sedinte foto cu burtica recordica .. macar sa mai treaca timpul.

Mami Clara, 36+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

motzaieli...neh....batai in toata regula

Bogdana
38+Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ia uitati ce clip am gasit la semnatura unei mamigi ce gemeni:

http://www.clipfish.de/video/53322/

Ieri am facut o chestie tare dragutza. Asa a fost sa iasa,nu am programt nimic, dar a fost super. Dupa ce s-au trezit copii, am vrut sa-i scot la plimbare, dar Rares a protestat ca el nu vrea, ca el sta in casa. Asa ca l-am lasat cu tati (care era la fel de 'entuziasmat' de iesirea afara) si am plecat cu Bianca la plimbare. Am fost 'ca fetele' doar noi doua si am impartit la o cofetarie o prajiturica si o inghetata, ne-am plimbat cu autobuzul (ii place f, tare) si am admirat luna ('din mamaliga') pt cateva minute, discutand diverse. Cred ca suna nasol ce scriu eu acum, dar momentele alea cu Bianca au fost mai speciale pt mine decat primitul de trandafiri de la Sebi.

Bogdana tinem pumnii!!!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Inimoasele mele mamici de gemenutzi, tripletzi..,

Sunt o mamica de licurici de ian/febr 2009.
In primul rand La multi ani de 8 martie si va doresc sa aveti copilashi sanatosi si sa va bucurati de ei!

vin in randurile voastre cu o rugaminte..

sunt si eu mamica de doi copilashi, si am alaptat atat la primul cat si acum la bb2...!

Promovez si sustin alaptatul pt perioade cat mai mari si de aceea vreau sa ma implic intr-o astfel de campanie.

Exista un site www.attct.ro care face si el acelasi lucru ... si cineva care se ocupa indeaproape de mamicile care au nevoie de ajutor in minunata lume a alaptatului, se cheama Georgeta Musat. Eu am cunoscut-o atunci cand am nascut primul meu copilash in Elias.

Impreuna dorim sa facem un mic montaj de imagini pt a fi prezentat mamicilor ca si "Putere a exemplului" in spijinul alaptarii.
(de fapt eu il voi realiza iar dna Musat il va utiliza in acest scop)

asa ca, rugamintea este urmatoarea..

care dintre voi doreste sa-mi trimita imagini, poze cu voi alaptand pt a le utiliza in acest filmuletz... ar fi suuper sa existe si reprezentare din partea voastra ...a celor mai curajoase dintre noi...

va arata cam asa montajul (img vor fi cu mamici care alapteaza):

http://www.youtube.com/watch?v=3wbxnYDI57k


va rog sa-mi scrieti pe PM sau sa-mi transmiteti foto direct la mailul:
am2000ro@yahoo.com


multe multumiri din partea mea si a viitoarelor mamici care-si vor alapta pruncii si datorita exemplului vostru!












Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput