Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Mamidestefan - am vorbit cu sora mea de ce ti s-a intamplat...ea iti recomanda sa iei legatura urgent cu doctorul Tomescu (din medlife) este un doctor f bun, care nu da antibiotice aiurea, chiar acum se ocupa si de baietelul unei prietene de-a noastra, internat pt pneumonie.

Iti tinem pumnii..sanatate multa lui stefan si tine-ne la curent


multumesc mult ..anamona

Pe doctorul asta ni l-a recomandat si pediatrul..cica e singurul doctor bun de acolo ...i-a fost profesor...din pacate abia miine e de gasit...sper sa reusim sa il abordam ..si sa il vada pe Stefan

azi am discutat cu o alta doctorita..un pic mai amabila...cica ei suspecteaza infectie cu Shigella...si totusi asta e contagioasa..trebuia sa fim toti bolnavi ..dupa 2 saptamini alaturi de STEFAN bolnav....asteptam miine rezultatul la analize..desi nu iese intotdeauna la coprocultura.

si continuam sa facem febra ..39...cam la 8 ore dupa administrare de antitermic intravenos

aaa monica-dicut am incercat sa iau legatura azi cu doctorul Enache ..dar n-a fost de gasit...si avind in vedere ca Stefan inca e in perfuzii..nu prea m-am putut risca sa fac vreo schimbare fara sa am ceva sigur in alta parte.....pt PM

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

cd groaznic ce se intampla cu mikul imi pot inchipui ce o fi si in sufletul tau.dar dc ar fi anorexic....ce tratament s-ar da?
mikul ca sa vina pofta de mancare

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Spalat , hranit ,giugiulit, culcat doua bucati copii

Delphinas multumim de martisor Ce ai facut pana la urma , ai dat de rushi ?

Khristin te pup mamico Nu am vazut inca pozele noi dar o sa intru mai tarziu sa vad puii

Moni 11+

300 sa iti traiasca micuta crestina !!! Sa va bucurati de ea o viata intreaga ! Foarte frumoasa a fost si a avut o rochita superba Sunteti o familie frumoasa , va pup

Legat de vinul de la botez am vrut sa fac o glumita, dar Monica a spus atat de frumos de taina botezului incat nu se mai cade...

Lidia imi pare rau ca Stefanut e atat de incercat si chinuit de boala...Sa dea Domnul sa se faca bine mai repede
Vad ca in fiecare zi se hotarasc sa anunte o alta boala...cat o mai tin asa ? Chiar atat de incompetenti sunt ???? Pentru ce ti-au zis acum, infectia asta, au schimbat si antibioticul ? Sau mergeti mai departe pe acelasi ?

Roxana am avut si noi zile in care manca soricelul tot asa putin, cate 250g. La noi , la sfarsitul lunii cand am facut masuratorile s-a vazut clar la cantar ca a slabit atunci. Acum pare sa isi fi revenit, mai ales ca de vreo 3 zile papa iar lapte. Sper sa ramanem asa si sa nu ne intoarcem la 6 luni cand voi face Rotarixul...
Eu ziceam ca a luat puiul doar 50g , dar era vorba de 2 saptamani. Cred ca atunci a fost perioada nasoala . Oricum , asa cum ti-a spus si dr nu te ambala foarte tare daca Robert e ok si il vezi ca e voios si rade si se joaca. Au si ei perioade in care nu au chef sa manance. Ti-as spune sa nu te agiti , dar ca mamica de pui mofturos stiu ca te enervezi la fiecare masa nemancata de el ...mai ales ca si eu am fost la fel cu David . Sper sa ii treaca supararea pe mancare cat mai curand

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

nikolici dr a zis ca nu are ce sa dea la un copil atat de mic, sincera sa fiu nici la un adult nu stiu ce s-ar putea da in afara de vitamine, anorexia avand de cele mai multe ori cauze ce nu tin de sanatatea fizica
Carla de Anca a luat complex de vitamina B si zicea Ancuta ca papa un pic mai bine. In vitaminele astea sunt cateva B-uri, sper sa isi faca efectul in cateva zile ca nu mai rezist.

Eu nu inteleg de unde mai are energie sa se joace si sa chiuie asa dar ma bucur ca o are

Bunnn, am citit tot felul de articole, cu cat eu il fortez si ma enervez cu atat el se incapataneaza sa nu manance, dar ce sa fac?? cum sa fiu calma, cum sa ii dau biberonul si sa zic, ok... nu vrei, PA si sa arunc tot, eu mai insist o data, de 2, de 9 pana se enerveaza si urla,arunca si da cu mainile si picioarele. Trebuie sa lucrez la partea asta, mda...nu mi-am imaginat vreodata ca vom ajunge aici, credeam ca n-o sa ii mai luam mancarea din mana la cum manca primele 2 luni

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Off, Roxule tu esti o fericita acum, eu sunt cu psihicul la pamant, mai ales ca nu vad nici o imbunatatire, vad inrautatire, adica..daca azi dimineata nu i-am dat inainte de trezire...n-a mancat si refuza si solidele, nu doar laptele

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Monyca iti multumesc din suflet ca mi-ai reamintit care e de fapt esenta Sfintei Impartasanii si ca in tumultul grijilor de zi cu zi trebuie sa avem totusi incredere permanenta in Dumnezeu.
M-ai emotionat cu adevarat!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Off, Roxule tu esti o fericita acum, eu sunt cu psihicul la pamant, mai ales ca nu vad nici o imbunatatire, vad inrautatire, adica..daca azi dimineata nu i-am dat inainte de trezire...n-a mancat si refuza si solidele, nu doar laptele



Acum da, dar si eu am avut 3 saptamani de cosmar, in care ma gandeam cu groaza la ora de masa.....a fost foarte greu , recunosc, imi venea sa ma dau cu capul de pereti...imi venea sa fug , sa urlu , nu mai stiam ce sa fac... Incercasem toate metodele sa il facem sa pape , lapte schimbat, tetine diferite de marime-forma-firma-gaurici...si el nimik... Acum vad ca e bine, pare sa fi trecut norul negru...
O sa fiti bine, sunt convinsa ca nu e anorexic, mai degraba e o faza peste care va trece. Sper din tot sufletul asta.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

eu m-am zapacit de tot cu nemancarea lui si nu mai vad/aud altceva, i-am reacut urocultura si infectia cu klebsiella s-a transformat in
E coli , o sa o fac si a treia oara poate nu mai are nimic

II pregatesc baia nocturna si un biberon poate poate

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Monyca intr-adevar foarte frumos si corect spus.
Nu neg simbolistica, carcotelile mele vin pe fondul unei dorinte mai vechi de a avea o biserica mai flexibila.
Eu cred ca mai presus de orice practica si rit bisericesc sta credinta in Dzeu. Astfel doar prin puterea gandului, a rugaciunii si a unui comportament adecvat poti deveni un bun crestin.

Ma intreb daca pastrand credinta in Dzeu nu am putea adapta practicile bisericesti la cerintele societatii moderne.
Oricum vazand bisericile tot mai goale, acest lucru va deveni imperios necesar cat de curand.

daca biserica ar fi un pic mai flexibila, am putea in cazul bebelusilor sa inlocuim vinul cu apa crezand in acelasi timp cu tot sufletul ca in acea lingurita este Sangele si Trupul Mantuitorului.
Totodata am putea folosi si o lingurita de unica folosinta :)

In fine, sper ca acesta discutie sa fie inofensiva...fara efecte ca in cazul discutiilor despre diversificare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Lidia te-ar ajuta numarul lui de telefon? - incerc sa fac rost

Mergi la inceput