Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Vazut si ghiocica de Nocom !!!
a facut cunostinta cu primi ghiocei din viata ei..se pare ca i-au placut f mult din moment ce incerca sa-i miroasa, sa-i manance...

Felicitari ptr tatic model !

BOO superba poza cu dinamovistii !!!
SI NOI SUNTEM DINAMOVISTI ! mai ales sotul inrait ! sparge si rupe tot !!!
vazut si la Claudinna si Luminita puii mici vin cu forta din urma !!!



Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nikolici baga testul ala mai repede Murim aici de curiozitate...Sa fie cum va doriti !!!!
Iar despre sora ta....imi pare nespus de rau ca a ajuns la despartire..dar eu cred ca mai devreme sau mai tarziu tot aici ajungeau daca el e asa de hotarat sa nu aiba copii. Imi pare sincer rau

Plange piciu , am fugit. Revin dupa baita


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Monyca.C am vazut o scumpete de fetita
300 micuta Anda si felicitari ptr botez reusit!
Nikolici... fa testul ala odata... ne tot tii pe jar... . Imi pare super rau ptr sora ta... si intr-un fel o inteleg...
Babytza
Luminita pe unde umblii???
Mamidestefan ... asteptam vesti bune! Curaj si sanatate multa piciului . Cu toate ne ptr voi!!!

ptr sarbatoritii zilei de azi!!!

Nerantula si sotzul meu face uneori la fel... nu intelege de ce plange fata, n-are rabdare cu ea cand se intampla asa... nu stie ce sa-i faca (nu se ridica s-o plimbe, nu-i schimba pozitia, n-o maseaza... nimic... asteapta sa-i treaca asa de la sine) si uneori ridica tonul la ea... Si eu am facut la fel ca Muuh si nici io nu cred ca va uita vreodata discutia asta drept ptr care acum face tot posibilul sa se controleze!



Goghosarul meu drag!!!
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Legat de prima Impartasanie la botez si nu numai, daca-mi permiteti..

Impartasania este una din tainele Sfintei Biserici, ale Crestinismului, cum de altfel si exemplul Sfantului Botez, Sfintei Spovedanii. Taina nu poate fi deslusita de ratiunea umana ptr ca este predominata de prezenta Divinitatii in mod direct. Asta face diferenta in gandire, in a distinge vinul ca bautura alcoolica si vinul din Sfanta Impartasanie care devine sange a lui Hristos.

Pana in momentul savarsirii Sfintei Taine in care in altar, in potir se pogoara Sfantul Duh, intradevar avem de-a face cu elemente materiale painea si vinul, dar dupa acest moment vb de Trupul si Sangele Mantuitorului.

Ei bine, din momentul in care preotul iese cu Sfanta Impartasanie nu mai avem de-a face cu elemente de hrana materiala ci spirituale, ne-daunatoare si chiar vindecatoare. Taina, indiferent dc crezi sau nu crezi, a Sfantei Impartasanii reprezinta oricum Sangele si Trupul Mantuitorului, deci nu depinde aceasta transformare de nivelul nostru de credinta sau de dorinta.

Sugestia mea este sa va concentrati pe faptul ca aveti de-a face cu prezenta Mantuitorului in acest potir, ci nu pe un pahar de Riesling sau Merlot.

Cred total ca in aceste momente extrem de importante in viata copiilor nostrii, prezenta Mantuitorului este hotaratoarea in cresterea lor sanatoasa (fie fizica, psihica sau chiar mentala).

Este perfect de inteles si pot zice chiar normala reactia voastra de grija si protectie fata de copil dar faceti un exercitiu de incredere fata de Dzeu si veti fi mult mai linistite si chiar fericite !!!!

Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Foarte frumos ai explicat, Monyca

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Monica super frumos explicat.E cineva preot la tine in familie?


Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

fetelor cred ca am sa fac testul maine, caci m am harjonit cu sotzul si nu am dispozitia neccesara.
dar daca ma razgandesc ...va anuntz imediat, deocamdata pan la 10 sunt suzeta.
pup

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lidia imi pare nespus de rau de ce vi se intmpla.
Din pacate se pare ca spitalele private sunt doar hoteluri de lux cu un sistem medical deficitar ca in cele de stat.
De fapt se stie sunt aceeasi doctori care lucreaza si colo si colo.(90% din ei)

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monyca foarte,foarte frumos ceea ce ai scris!sunt de acord cu tine!

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Am ajuns acasa, nebunie mare de masini la baby expo, ca bine zici Nikolici, am reusit sa schimb termometrul defect si am mai luat niste cereale, pentru cine...nu stiu
Astazi a ajuns sa manance 300ml lapte dar numai in somn, nici in somn nu papa mult, putin inainte sa intre in somn profund

Nu stiu ce sa mai fac, daca nu ii dau el nu cere ziua deloc, se joaca si maraie ca sa il iau in brate pentru somn, atat. Diversificarea oricum s-a dus naibii pentru ca refuza orice, cu laptele am noroc ca ii mai dau in somn.
Copilul meu pana la ora 20.00 in seara asta mancase 200 ml lapte. Doctora zice ca e anorexie, ca este sanatos dpdv medical,sa ii fac totusi o eco la stomac, dar noi i-am facut in ianuarie si nu avea nimic, o sa-i mai facem una. Vitaminele abia ieri le-am gasit si i-am dat astazi dimineata dar n-am vazut efectul, probabil dureaza cateva zile, mai ales ca sunt din plante.
El mananca dimineata si seara max 150ml lapte pentru ca este in stare de semiconstienta, in dimineata asta eram obosita si el s-a trezit si s-a jucat acolo singur si cand i-am facut mancarea era deja "mult prea treaz"
De cantari il cantaresc in seara asta, marti avea 7.600, scazuse 200 grame.

Am vazut multe perechi de gemanuti in tineretului, dar numai o pereche corespundea hunilor din pacate pe mami lor am vazut-o doar in treacat si avea ochelari de soare, deci nu stiu daca era Lumi
Daca ati vazut prin tineretului o mama si un tata cu un carucior cu bebe care dormea in soare si ei se chinuiau disperati sa-i indese un biberon in gura, noi eram

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput