Mamici si bebici din Pitesti 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

fete si copilasii!
De ce trageti chiulul?
Ralu ai fost la eco? sa sti ca eu pe Erica am simtit-o onstant dupa 20 si de saptamani.
Parca tu aveai cu Riana probleme u constipatia. Le-ai rezolvat? Cu ce?
Erica de vreo lun e iar rau si tratamentele vechi nu mai tin.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Nu am mai fost la eco, am hotarat sa ma linistesc. Nu are cum sa fie ceva in neregula daca mie imi e rau in continuare, daca sanii sunt tensionati, ma doare spatele, etc(chestii d-astea normale de gravida)..drept urmare, ieri si-a facut simtita prezenta samburica cu cateva suturi pe care le-am simtit si la mana.
La Riana constipatia este impusa de ea, nu vrea sa faca...si sta, o vad cum o trece, dar refuza sa faca. Nu stiu de ce se intampla asta. Poate are legatura cu trecerea pampers-olita, desi de cele mai multe ori face kk pe ea

Azi e teroare la serviciu...sefa mea a mancat ceva cu usturoi aseara si eu sunt detector de mirosuri mai nou, si nu e miros pe care sa-l urasc mai tare in sarcina decat usturoiul..offf, am zi lunga..dar poate i se face mila de mine si pleaca acasa

Raluca16+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Buna fetelor

uite noi suntem rau Gwendoline e bolnavioara febra aproape 40 Kylian urla intruna ,nu mai pot acum dorm amandoi sunt mai linistita ,dar ma ingrijoreaza Gwendoline de sambata face febra a venit doctoru ieri si ia dat o droaie de medicamente acum sa vedem dar de azi dimineata iara a inceput febra ,astept sa vad cand se trezeste cum mai e!!

in rest e bine defapt imi spun intruna ca e bine doar ca na e normal sa-mi fie greu cu doi!!

bun va las ca mai am treaba!!

Gwendoline si Kylian

Dariana,mamica de Gwendoline(16.06.2005) si Kylian (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Ralu a trecut efectul usturoiului?
Dariana lasa ca trece perioada asta. Printesa s-a facut bine?
Am auzit ca week-endul asta va fi frumos afara, asa ca va doresc sa petreceti super.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Sunt varza...am scris mesajul, si inainte sa-l trimit am intrat sa verific ceva si mi l-a sters
Deci reluam....
Anca sa stii ca nu, si nici nu am sanse pana nasc...asa am patit si cu Riana...eu oricum am simturile mai ascutite, dar in sarcina e jale.
Dariana cum se mai simte Gwendoline? A trecut raceala?

Joi a facut si Riana febra si a tinut-o asa 3 zile...dr a zis ca are rosu in gat, i-a dat antibiotic, Klacid(nu stiu cum se scrie), dar nu a vrut sa-l ia de nici o culoare, asa ca a ramas pe Nurofen, Panadol si sirop de tuse. Astazi e bine si a reluat gradinita.
Bebe e miscaret tare, m-am linistit si eu...aseara l-a simtit si tati

Cam atat de la noi... si o saptamana buna.


Raluca17+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea si va doresc o saptamana super.
Ralu ma bucur ca te-ai linistit cu bb si ca riana e bine.
Dariana e bine Gwendoline?



Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ce faceti? Ati fugit toate?
Hai sa va intreb ceva:
Unde faceti Pastele?
Ce cadouri luati la copii?
Ii luati si pe ei la inviere?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Hai ca vad ca doar eu mai scriu pe aici.
Am intrat sa va doresc un week-end placut.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank eu o iau pe Ana si la Inviere, o luam peste tot cu noi, sa se obisnuiasca de mica cu colindatul. Cadouri ii luam zilnic aproape, asa ca nu cred ca de Paste mai stie ca e special pt acea zi.
Tatiana tu cum te mai descurci cu doi?
Ralu sarcina usoara in continuare!
Dariana voi ce mai ziceti? Sunteti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si eu o voi lua pe Erica la inviere. Si anul trecut a fost. Sper doar sa aiba rabdare. Cat despre cadouri...hainutele nu i se par cadou. Ma gandeam sa-i iau un birouas sau o masuta mica de plastic. O fi utila? Ca de jucat ...fotba, la tobogan&nisip si dat papusa cu capul de pereti

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput