Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Multumesc inca odata in numele lui NIKO pt felicitarile si incurajarile oferite
Sunt tot sora ei...am venit acuma de la maternitate si am intrat sa va anunt ca sunt bine amandoi...acum pot spune cu mana pe inima ca am verificatNiko e bn o mai doare cate putin burtica din cand in cand dar in rest e bine..doarme,mananca si se bucura si are si de ce pt k Mario e frumos focseamana cu taticutzul lui foarte bine dar si cu mamicutza lui curajoasa[:D}
AAAAAA si nu e paros si urate dulce foc eu m-am indragostit de el l-as fi luat in brate si nu i-as mai fi dat drumul deloc l-as fi pupat incontinuu da nu l-am putut tine nici macar in brateL-am vazut cateva secunde dar am reusit sa-i fac o pozicao sa v-o arat si voua putin mai tarziu....in rest pupici de la ea pentru toate mamicile si gravidutzele si feliciari lui MARIA

Nikoleta 20 39+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

olga - merci dragutza oricum. eu anul trecut cand deja ma frustrasem ca nu raman gravida mi-am luat de nervi o mashina sport in doua locuri. la o luna dansam prin casa cu testul pozitiv in mana...asa ca am pastrat si mashinutza veche in 4 locuri....dar mor de ciuda sa nu il plimb pe piticul meu in bijuteria aia nou-noutza.cine se pricepe la legislatie? poate a invatat cineva de curand pt carnet...help

referitor la filmarea nashetrii...no way!!!! nu inteleg scopul..adica ce? te apuci sa pui dvd-ul cand vin prieteni in vizita??? sau sa imi traumatizez copilul peste ceva ani???
eu ma gandeam doar sa fie langa mine pe timpul travaliului, sa ma tina de mana, sa imi dea o sticla de apa, sa ma mangaie si sa ma incurajeze...macar pana vine doctorul. din cate am citit eu e f important pt tata, ei saracii sunt cam spectatori la sarcina asta a noastra, nu il pot simti pe bb in fiecare clipa, nu simt mai nimic din ce simtim noi(cu bune si rele) dar dupa nashtere ne ashteptam sa simta tot ca si noi...ei bine nu se poate chiar asa pocnind din degete. mie imi era tare mila de tatzii care ashteptau transfigurati pe holul spitalului si tresareau de cate ori se deschidea usha pe care scria maternitate, pareau asa pierduti saracii.

36+
poze

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

OLGA TIMIAm incercat sa aleg numele bebelusului cu Vanessa ca pe Albert inca nu putem conta(are doar 1 an si doua luni) dar ideile ei sunt limitate la numele colegilor de la gradinita si printre preferate se numara si Matteo.Mai are cateva nume care ii plac dar suna prea frantuzesc si eu caut ceva cu pronuntie asemanatoare si in franceza si in romana.Nu vreau sa ii pun un nume pe care bunicii sa nu il poata pronunta.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 34+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:


Felicitari, Maria!

Refacerea usoara!

Bine ai venit Casia!


Citat:
citat din mesajul lui danonique

Cred ca sunt singura care inca nu m-am hotarat ce nume sa ii pun puiutului.Initial ma gandisem la DARIUS dar acum ezit.Mi-ar placea MATTEO dar avem niste prieteni al caror baietel se numeste MATHIAS.Credeti ca s-ar putea spune ca ne-am inspirat de la ei ca nu as vrea sa se creeze confuzii.Numele sunt totusi diferite!Voi ce credeti?


Mie imi place foarte mult Darius, il aveam pe lista de nume pt bebe-baietzel.

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simona - merci. si noi avem instructiunile alea pe parasolar dar stii tu cum e, traim in Romania, in alte tari sunt convinsa ca e ok. daca la carte scrie "copii sub 12 ani nu au voie sa calatoreasca pe scaunul din fata" dai de un politist cu ochelari de cal, te certi pana te apuca tremuratul si pleci si cu o amenda. de aia intrebam de o baza legala.

ciresica - nici eu nu am luat caditza de la baby expo, dar am gasit una ok la mini blu. are stativ inalt de metal, dar nu are si masa de infashat ca eu am separat, face parte din mobilier. in plus are furtun pt golire. ma gandeam sa ii pun si rotzi sa o pot muta ushor din baie in camera copilului. singura chestie e ca imi pare f f mica. al meu sotz ma asigurat ca e f buna, am facut chiar probe cu nishte papushi in magazin

36+
poze

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

matusha de Mario iti multumim pt veshti. pupici nikoletei si bineinteles printului
eram convinsa ca nu e uratzeldoar o cunoastem pe niko, ne ashteptam sa faca ea o gluma...stim f bine ca il vede mai frumos decat soarele dupa cer

36+
poze

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Maria , refacere usoara iti doresc, stiu ca esti fericita, chiar daca epuizata! Casia, bine ai venit, pui, sa fii cuminte, -frumoasa sigur esti!- si sa-i bucuri pe parintii tai.

Gina 34+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

am primit si rezultatul la analiza pt streptococ....NEGATIV
tocisem butonul f5...nu stiu de ce ca doar am mai facut-o acum o luna si ceva si tot negativa era

36+
poze

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Denisamada am citit ca vrei sa-ti cumperi patut de la BabyExpo. Si eu am vrut sa-mi cumpar insa am ramas cam dezamagita. Foarte putine, nu am gasit unul care sa-mi placa (de fapt era unul, dar nu-l aveau pe stoc). De fapt am vrut sa-mi cumpar mai multe lucruri si nu am gasit: cadita, sutiene pt alaptat, camasi de alaptat si mai am in listuta. Mi s-a parut mai reusit Kidex unde aveau expozanti cu lucruri mai frumoase, dar nu mai am rabdare pana atunci si o sa o iau usor usor prin magazine.


Eu am gasit pe net cam ce mi-ar place, dar as vrea sa il si vad inainte... sa nu ma trezesc ca "life" nu arata ca pe net. Sigur ca daca gasesc ceva mai frumos... Daca nu... astept Kidex. Mai am timp... sper. Daca nu, comand pe net pe baza de instinct de elefantzik. Mai am si eu multe de cumparat... avem carucior, lucrushoare (multe, mai putin sosetele), sterilizator, termometre, scutecele de finet home-made, comoda de infasat (fara salteluzta) si cam atat... restul trebuie akizitionat de la cele 2 expozitii. Din pacate, starea nu-mi prea permite sa umblu prea mult dupa ele prin magazine, sper sa rezolv cu expozitiile, unde sunt "aduse la un loc".

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

fetelor am si eu o intrebare, daca tot ati fost la Baby expo. Stiti cumva cat costa un baby phone care are si optiunea video? (adica sa-l poti si vedea pe bebe nu doar auzi).
Aris stiu ca tu ai luat asa ceva. Cam cat a costat? nu stiu daca poti sa-mi spui si firma. Vreau sa fac o comparatie cu preturile de aici.

32+ cu

Mergi la inceput