Copilasi de iulie-august 2004 (12 bis)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mai tu vb serios ? acum 3 ani ai venit in RO ?
puteam sa jur ca anul trecut ...
sanatate bunicului ...
somn usor

iesim afara ..ca-i tare frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi in Bors ninge in toti dracii


Am fost de dimineata la gradi ... am cumparat 3 floricele pt educatoare+ingrijitoare, nu stiu cum le cheama si 11 martisoare pt caprite. Atata bucurie pe ele n-am mai vazut demult. Desi niste martisoare simple , reprezentand un ghiocel, au fost asa de fericite, nu aveau rabdare sa se laude una la alta, desi ghioceii erau identici
Cred ca educatoarea nu se va plictisi deloc azi



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi sper din tot sufletul sa iesi din iesi din pasa aceasta proasta din toate punctele de vedere.
Oliv, ce frumos din partea educatoarelor. si chiar ca au de ce sa fie mandre, au facut super treaba!
Simona, eu am un sistem de protectie. nu mai citesc nimic de genul asta si ce donez trimit prin terti. ptr ca altfel o iau razna.
noi ducem martisoarele luni la gradi. am luat ptr fetite niste bratari mici rosu cu alb formate din floricele (din cele impletite) si pentru restul niste martisoare de murano (am o bijiutereasa specializata in bijuteriile astea.... o minune!)
aici s-a mai incalzit in sfarsit putin si iesim si noi cu totii la plimbarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua din apropierea weekendului....
Si eu am trimis azi la gradi sotul din dotare si copilul cu un brat de flori - o lalea pentru fiecare doamna/domnisoara din gradi, un buchet de flori pt Miss a lui impreuna cu un martisor si cu inca 7 martisoare (niste papusele) pentru cele 7 colege de grupa ale lui fiu-meu...imi si inchipui ce halimai a fost azi la gradi!!!
Eu abia astept sa plec acasa - tot mai trag speranta ca meteorologii s-au inselat si nu se face brusc de o ploaie si de frig si ca miine si poimiine va fi tot insorit si inspre incalzire...

So nu pot decit sa va urez un weekend frumos, cald si insorit, asa cum sper sa fie si al meu!!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza mai pe la pranz...ca io pana nu beau o cafea un capucino asortat cu juma de milka cu caramel,nu functionez...varsta domle incepe sa-si spuna cuvantul...sau astenia de primavara
Robi
Vivia super educatoarele..Uka cum a reactionat?...meii vezi poate nu intri pe forum din romanika ca o incurci..multa sanatate bunicului!
Daria nu ne speria,chiar ninge?..si io sper sa vin odata primavara aia cu soare...azi a fost un pic de soare,vorba mandrei...dar acum iar este urat si rece,brrr
Simona
Noi luni mergem cu martisoare,avem 25 de bucati,fluturasi pentru fetite si ursuleti pentru baieti, plus floricele pentru educatoare,2 ingrijitoare si directoare,distractie nu gluma...cred ca de 8 martie pregatesc o actiune secreta la gradi,ca o aud pe mandra fredonand "de ziua ta mamico" si daca o intreb ce poezii si cantecele a invatat imi zice ca tot despre iarna..ieri mi-a zis totusi un secret dar sa nu-l mai spun la nimeni "a zis doamna ca pe 7 martie coloram o floare ca sa o dam la mamici pe 8...iti spun un secret,eu o colorez cu rosu"
hai sa avem o zi scurtasi un week-end excelent
sunt in zona,merg sa beau un ceai cu multa lamaie si miere ca ma doare-n gat de mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mai dar de ce de azi cu martisoare????? ...astea se dau de pe 1 pana pe 8 ??????
ca m-am derutat ..nu mai stiam in cat suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pt ca 1 pica pe duminica si pana atunci sa profite printesele ... la Giulik in grupa de ieri erau fete cu martisoare ... va dati seama cate mi-am auzit acasa



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

OLIVIA, sa ne dai vesti cum ajungeti! Drum bun si sanatate multa bunicului tau! Eu (sensibilizata la extrem) am plans cand am citit de despartirea de la gradi!

Maine o sa merg si eu cu Matei sa cumparam martisoare pentru colege.
Aseara ma intreaba:"Mami, pe 8 martie este ziua ta?""Da". "Si a fetitelor din grupa mijlocie, ca sunt si ele femei, nu?"."aha...deci ziua mea nu e...eu sunt BARBAT" - majusculele sugereaza tonul lui de cocos mandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pentru ca ieri Andrea de Pupi a spus we frumos, , m-am gandit toata ziua la voi ca probabil aveti zi libera si va odihniti si rasfatati ... va doresc si eu we frumos si calduros
Si 1 Martie sa va aduca multe martisoare si flori



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

ploua cu galeata :(
copiii-s nervosi ca nu pot iesi afara
ma intrebam, si voi intreba si un medic cand m-oi hotari, dar voi ce dredeti? operatia de reducere a dimensiunii sanilor, cum s-o numi? ca am un lapsus...oare implica riscuri? nu operatia in sine, si ma refer daca aduce cu ea riscul unui cancer sau asa ceva. Oare sanii mari sunt mai predispusi la cancer decat cei mici? Eu n-am alaptat decat putin, maxim o luna pe ambii copii, ca din pacate n-am avut productie si ma intreb de ce, daca nu cumva sunt ceva probleme pe acolo, nu stiu, oare doar mamografia e metoda de control al sanilor? eu cu palparea nu ma pricep
sotul are de luat o plasa de medicamente...are o schema de tratament de o tine lipita de dulapul de la bucatarie la cat e de complicata, asa faringita nenorocita nu am vazut inca...tuseste groaznic, examenul radiologic e ok dar nu se opreste de o luna din tusit, a obosit deja
vestile bune sunt ca Dea, buburuza mica leaga propozitii, si cere la olita, chiar daca inca poarta pampers, a cerut adidasi de stefi (protagonista filmului de copii Oraselul Lenes). pe de alta parte a devenit tare revolutionara asa ca nu mai asculta cam de nimeni, face exact ce vrea, cand vrea si doar o interventie ferma ii domoleste giumbuslucurile periculoase pt ea.
Dani e cu pretentia sa se ocupe cineva de el. mai nou are in rogram, ora de dezvoltarea a vorbirii, mai bine zis orele, pt ca ore in sir ar sta la taclale, vine si ma cheama "hai sa discutam" si se apuca sa filosofeze, nu-i tace gurita si cere si replici, altfel ma si apostrofeaza "hei, eu volbesc singul aici?" . Ieri l-a luat pe taica-su in suturi ca cica nu l-a bagat in seama cand a sosit de la servici...i-a spus franc in fata ca "esti un tata cale nu se ocupa de copilul lui, si nu-si ajuta sotia, ia sa-ti bagi mintile in cap ca nu mai melge asa, cum adica nici sa nu imi spui doua volbe cand vii acasa, nici nu m-ai atins, te-ai pus dilect la masa sa mananci ca un plost"....sa fi vazut ce fata amuzata-intrigata facuse taicasu...eu ma tineam de burta, nu mai puteam de ras, mai ales cand ii vedeam lui Danut mimica si gestica pe langa mesajul verbal emis pe un ton foarte ferm

eu va doresc un weekend placut, linistit, un inceput de primavara senin si ma duc sa citesc peripetiile voastre

Mergi la inceput