Copilasi de iulie-august 2004 (12 bis)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

si acum sa va stric plecerea cu gogosile voastre..aceste gogosi sint un fel de otrava pt organism..si doar pt a fi metabolizate trebuiesc 3 zile!!!


da, da, siigur. da mie tot imi e pofta de ele. v-am zis ca mi-e o pofta ingrozitoare de dulce? dar nu ciocolata... coca sa fie, dulce. asa ca fac gogosi, prajituri, orice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Pregateste tu ceva bun din coca in casa..ai voie ,alaptezi!

in 'juma de ora merg la gradi ..ce emotii am...azi se termina ciclul de prescholar pt Luca(asa este in USA) si vine rindul kindergartenului (un fel de grupa mare in Ro)..au trecut prea repede anii!

iar astia la job dupa ce in fiecare zi am fost invitati la tot felul de restaurante..cica miine vroiau cake si coffee cu tot laboratorul (si alte sectii)...i-am refuzat, as fi fost prea emotionata si cred ca nu m-ar inteles..ce si cum

le-am zis si la rude sa stea acasa sa nu vina la aeroport..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Olivia, drum bun, usor, rapid si cum mai vreti voi. Nu stiu cand mai intru, nu stiu cand plecati...sper ca urarile nu vin pre devreme.

Cum crezi ca se va acomoda Luca la gradi? Eu am emotii cu Stef, de la jap va face o trecere brusca la gradi in romaneste. sper sa fie ok.

si eu vreau gogoshi. si orice e dulce sa stiti ca pap. si cica sunt la dieta.

de aseara ma doare tampla, am luat o pastila si acum arunc bunatate de lapte, macar 2 ore sa nu o alaptez. iar Florence, care doar de vreo 4-5 ori a baut din biberon, dar asta acum mai bine de 1 luna, nu prea vrea sa pape, trage putin si urla, impinge tetina cu limba. acum a adormit, sper sa fie un somnic mai lung sa ma pot mulge.

cristalina,

si la toate fetele, daca pe 1 nu pot da nici un semn, si un emoticon : [martisor]

sa nu uit, ninge, prima zapada in aceasta iarna. ce fulgi mari, ce deshi. cu toate acestea nu se asterne stratul de nea mult asteptat!
weekend placut!

O zi plina de bucurii!
Eliza & Florence Maria & Stefan Takeshi
Nasterea broscutei
PoZe CaLdE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!
Oliv pai sa stii ca fac... da za ca imi e dor de niste dunkin... eu te inteleg ff bine cu emotia plecarii. mie cand mi-au organizat petrecerea-surpriza de plecare de la bucuresti... nu am putut lega doua vorbe.... nu credeam ca pot sa fiu asa emotional. (cred ca nu le venea sa creada ca scorpia plange )
Eli imi pare tare rau de migrena ta. sper sa nu se mai repete! s-a oprit ninsoarea?
Alice ai terminat gogosile alea?
Robi, tu cum mai esti?
Simona cum mai sunteti cu fitele in dimineata asta?
aseara am vazut Vicky Cristina Barcelona... mistooo film!! 9+ ii dau
sa avem o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!

Ce sa fac, Roxi? Nu prea stiu nici eu...

Astept...
Ieri am avut o zi tare proasta (psihic vorbind), am bocit cu capul pe birou vreo doua ore, incerc sa fiu optimista dar nu prea am motive. Va mai citesc pe voi si ma mai inseninez.

Asta e, v-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Roberta
Revin ca am sefi pe aici, o stare de kko ca ink n-am mancat ciukalata si n-am baut ice-tea




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare !!!
hei Olivia ..a venit si momentul asta ... cand decolati ?
ai nr meu ? in cazul in care ai nevoie de ceva suna-ma te rog !
Roxi , si eu cand alaptam ...mancam biscuiti cu baxul ... si pateuri ...orice numai coca si fainos sa fie ..si cu muuult dulce !!!
da' ce bun era lapticul ...
ati dormit azi noapte ?
cu crizele ? mai sa stii ca de cand am schimbat modul de abordare ...sunt mai rare si de inensitate mai slaba ...asa ca eu zic ca suntem pe drumulcel bun ...

in schimb la o analiza de copro..i-au iesit lui Luca oxiuri ..o s-o sun azi pe doksa vad ce-mi zice ...


Roberta

ce mai era ? v-am citit ieri toata ziua ...dar am fost tare intoarsa pe dos ...
mi-am promis ca nu mai intru la umanitare ...sper sa nu fiu inteleasa grest ...pe mine ma termina psihic atata suferinta si nu mai sunt om ... sufar si plang de nu mai stiu demine

mai vb
o zi frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

BlueAngel
Crize nu avem, se vede pe Giulia ca ... se abtine cand imi vede vreo privire mai incruntata Si pentru prima data a intrebat daca la serbarea ei va veni pretendentul ... am ramas shocata, eu nu insist deloc, mi-e greu sa nu ma bag intre razboaiele lor de gherila.



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey capul sus..crizele trec, de toate felurile (la crize ma refer)..
Robi eu inteleg ca ai si alte probleme in afara de cea cu tatal tau,asa ca putere sa treci cu bine peste toate..
Daria..intrebare f indiscreta! Pretendentul cit mai ramine la acest statut?
Simo hai oxiurii trec ei ..Eu nu te inteleg gresit..eu nu citesc la umanitare decit daca cineva imi solicita ceva ajutor...in rest ca si tine ma implic sentimental si asta "ma stoarce"..eu v-am mai spus sint ca babele..pling si de bucurie si de necazAm mobilul tau de acum 3 ani.
Roxa cum a fost aseara?

Azi am aflat ca bunicul meu este f bolnav, Sper din tot sufletul ca Luca sa apuce sa-si revada strabunicul pe 17 martie cind implineste 86 de ani...

La gradi a fost f emotionat..i-au pregatit o carte facuta de educatoare ,prima parte este cu pozele lui, a doua cu ceva "creatii" insotite de comentariile lui Luca la momentul respectiv si a treia cu mesajele de ramas bun ale educatoarelor si ale copiilor Le datoram enorm acestor educatoare, ele l-au format pe Luca poate mai mult decit noi parintii..nu avea nici 2 ani cind a inceput..nu vorbea deloc si era extrem de derutat si se plimba fara sa participe la activitati ..el si paturica lui...M-a emotionat faptul ca le va lipsi fata lui vesnic zimbitoare ,chiar si de dimineata,creativitatea lui si grija fata de nevoile celorlalti copii
Cel mai funny mesaj a fost ceva de genul asta..de la o fetita..de ce pleci in Ro,te rog stai , o sa-mi lipsesti mereu..ps: I will marry you!

si acum este timpul pt ..este doar 1 noaptea!//o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim,


Restu` ... ati plecat in we ?



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput