Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Oh Liris ce raport frumos:). Totusi sa nu sari de 90kg ca imi calci pe urme dupa aia:). Stiu ca am vazut si eu regimuri f sarace, ai dreptate. Ce sa zic, fiecare cu ale lui, am trecut si eu pe acolo si culmea cind eram slabuta pe la 65kg. Numai ca in Romania unde-i moda extra-slim ma simteam grasa si ma infometam si eu uneori, bine ca mi-au trecut fazele astea. Cind am ajuns eu la suta mi-am dat seama ca nu asta-i calea. Probabil tin curele astea sarace pt 3-4 kg de pierdut, astea-s joaca dom'le .Gabiiii ce frumusica ai fost! Mi-a placut rochia la nebunie! Si printesa o finete de fata, mi-a facut inima bucati!Gata Tzuni, Happy bine ca am terminat concursul, chiar asa noi ar trebui sa fim pe locul 2, ori? Ca la calculul meu ies 9,7kg pierdute, sau ma insel? Nu conteaza, poate luam coronita daca ajungeam la 3,5kg pierdute asa cum imi propusesem. Numai ca am fost un pic zapacita de cap din cauza menstruatiei care veni azi in a 42-a zi de nu stiam de ce sa ma stresez: ca vine un bb ori menopauza. Simbata am iesirea mea in we cu fetele, abia astept! O sa fie si cipandei, si un club jazz live, inca ceva mai la ceas de dimineata si pe urma o zi de relaxarae la spa de 5 stele. Miine am multe de facut dar poate ajung prin zona mai pe seara.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Intre timp am bagat la cuptor o tava de muffin-oase cu capsuni (faina integrala bio, zahar brun asiderea, la fel si zaharul si oolelele...) + capsuni congelate, ca proaspete n-am avut.

Vik, multumesc de aprecieri. Io imi vaz puiul fumusel, dar de sunt si eu cioara...

Ce weekend frumos o sa ai!!

Delia, da.... a fost Hugh Jackman ieri

Ma duc sa mai crosetez ceva la un contract.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Anda: inca astept sa imi spui cui anume am recomandat eu dieta mea.

Gabriela, majoritatea oamenilor pe care ii cunosc mananca cantitatea de produse animale pe care o mananc eu, deci nu e un argument. Si da, m-am suparat pentru ca mi s-a parut nedreapta abordarea Andei.

Tzuni, felicitari .

Vik, nu ai inteles cu ce se mananca. Tot ai senzatia ca este Atkins , si nu e. Nu are legatura cu carbohidratii...ci cu proteinele si grasimile.
Iti spun si despre fructe, cum nu...daca citesti postul meu anterior ai sa vezi cum e cu dieta asta si cum e si cu fructele si cu "viitorul meu" dupa dieta asta.
Oamenii sunt diferiti...tu ai un genetic bun, eu nu...deci inca o data, haideti sa nu vorbim despre lucruri pe care nu le cunoastem si sa aruncam cu pietre orbeste .
O alimentatie defectuoasa isi arata coltii in timp, nu acum...

Daniela, daca citeai tot ai fi observat ca si eu am facut diferenta .

Delia, ma bucur ca ti-am mers bine cu oua si cascaval.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Gabi: mi-am amintit ca am promis ca iti zic de visine: sunt de la First Fruit. Sa va fie de bine mufinoasele. Si eu ma pregatesc sa ii bag Carinei inghetata in masina ca aveam de ieri 6 galbenusuri si ei i se terminase inghe.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Am revenit, am vazut "Houdini- Ultimul magician", interesant.

Tzuni, felicitari.

Gabi, vreau si eu reteta de muffin.

Anda, cu prima ocazie fac poze

MA retarg la baza , macar sa apuc si eu sa dorm 5 ore.

O noapte linistita.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, no problem...faza e ca nu gasesc buba, stau de-o ora si fac combinatii, permutari. Nu vrea, dom'le!

Tzuni, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Gabi, multam, spor la treaba si tie, sa termini contractul. Muffin-oase vreau si eu .

Ruxi, probabil n-am citit tot.

Carmen, in primele randuri, dupa Sign in>e-mail: e un [ / green] (l-am scris cu spatii, el e fara, intelegi tu). Ia-l de acolo si muta-l pe randul de sus, dupa Diete pentru fiecare. O sa se repare

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Daniela, multumesc, nu mi-as fi dat seama....
acum rezolv-o pana la capat: a aparut size-ul mic, de 1, la toata pagina. Unde e greseala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Carmen, mie mi-a iesit bine daca am scris sectiunea de serife asa;

[ b][ green]Serife de serviciu:[ /green]
[ size=1]
1. Zuzilici
2. Carmen
[ /size=1][ /b]

(fara spatiile de dupa paranteza dreapta)


Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Multumesc, am dres-o intre timp altfel.
Dar nu e perfecta treaba: ziua Deliei (ultimul rand de pe pagina e un size mai mare...de ce?)

pentru ajutor

Mergi la inceput