Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Vik, am recalculat si ai dreptate: 9.7 kg e cifra corecta.
Felicitari, sunteti pe locul 2.

Felicitari echipei castigatoare formata din Zuzi, Puskin si Gusta.
Felicitari tuturor fetelor care au slabit pe durata concursului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

salutari la ceas de seara!
Pup toate fetele cochete si puse pe slabit!

Eu tocmai am terminat de mancat un mar si o salata formata dintr-o rosie, o juma de castravete, un ardei gras si un sfert de salata iceberg. Nu-mi dau seama cate calorii are, dar sper sa nu mai mananc si altceva. Am fost azi la sala si de-acolo m-am intors cu o foame cat casa, desi am papat o jumate de fibrobar la sala. Cred ca e de vina si sauna de dupa, care m-a sleit de puteri.

In rest, azi am mancat corect, adica:
MD: o bucata de pui rotisat, o bucatica de telemea, o cafea cu zahar
G: un capuccino cu cioco, 2 bucatele subtiri de cioco cu crema mentolata
P: o felie de paine de secara si o ciorba de legume (3 polonice)

Azi zic ca m-am incadrat in grafic.
Asa cum a zis si Carmen (Mephala) mai cedam ispitelor, mai facem excse, dar important e ca nu ne dam batute si o luam de la capat.

Eu as renunta cu toata placerea la carbohidrati si in special la paine, dulciuri, dar problema e ca dupa 1-2 zile de mancat corect ma apuca niste pofte de zici ca mor daca nu mi le satisfac.
Sa va zic ca sambata am mancat o paine alba de vreo 500g numai eu singura?
Sau ca de duminica pana azi am dat gata o punga de 650g de paine de secara (242 cal x 6,5= 1573 cal)? Probabil ca am mancat in jur de 150g zilnic, ceea ce e oricum mai bine decat painea alba de sambata. Chiar, stie cineva daca painea de secara se incadreaza la categoria paine de dieta sau nu?
Iar aseara am mancat tot asa, pe la 11 seara, un baton de lapte cu nuga si cioco, care avea 380 cal la 80g.
Nu stiu cum sa-mi temperez pofta asta de dulce.
Recunosc, vreau sa mananc mai putine dulciuri in primul rand ca sa slabesc, dar am citit ce au scris Ruxi si Lai despre efectele negative ale carbohidratilor si inclin sa le dau dreptate.

Ce sa va mai zic, ca de 3 saptamani nu se misca acul cantarului in jos, desi fac de 2-3 ori pe sapt sport? Ma deprim numai cand ma gandesc la asta, dar nu am ce face, trebuie sa perseverez!

gata, iar m-am pus de vaicareala. Scuze! De fapt, vroiam doar sa va spun ca va apreciez ptr eforturile de a posta informatii despre dieta si alimentatie sanatoasa, ca tot ce se discuta pe acest forum mi-e foarte folositor, ca ideile de dieta mi se pare super bune si de bu simt (nu ma refer la cele cu o maslina, o frunza de salata si lamaie). Daca as gasi si puterea sa ma tin de ele, ar fi super. Dar cum am o vointa slaba de tot (chiar, de ce nu sunt si eu slaba ca vointa mea ?), nu stiu cand voi reusi. Deocamdata, as fi foarte bucuroasa sa scad sub 65 kg. Cred ca asta e pragul meu psihologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Carmen, vad ca ai rezolvat pana la urma .

Felicitari tuturor fetelor care au slabit . Ce de kilograme lipsa in concursul asta...

Ma duc la culcare ca pic de somn.

Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
Am intrat si eu sa va salut si sa va citesc.
Sigrid
Gabi sa stii ca nu-mi este deloc usor. Este adevarata vorba aceea, ca toate se fac la timpul lor.
Multumesc fetelor.
Tocmai am intrat pe site-ul facultatii, pe forum, si unul din colegi ne anunta ca notele vor fi postate abia peste 1 luna sau chiar 2. Asta este, ramane sa asteptam
Azi trebuia sa merg la sala, dar, ca de obicei imi aleg zile nepotrivite. Azi si maine am zile de salarii, plus sfarsit de luna. Colac peste pupaza, de luni ne vine iar auditul, acum pentru anul 2008.

Va las acum ca imi este somn si mi se inchid ochii
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Felicitari tuturor fetelor care au slabit!
Sunteti de admirat!

La concursul urmator vreau sa ma inscriu si eu. Poate asa ma motivez sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Halo, Halo la ceas de noapte.

Felicitari echipei castigatoare, si felicitari tuturor ca toate suntem castigatoarele unor kg in minus.

Sigrid, sa fii sa natoasa si fericita!
Liris, multa sanatate si nastere usoara, un bb sanatos si papacios.

Meniul de azi(adica ieri):
MD: 1 felie paine cu icre, o cana ceai
Pranz: Bramza telemea, crendwusti si rosie,
Gustare: 1 portocala
Cina: 3 bucatele de peste cu sal de varza

Tzuni felicitari pt lansare si multa bafta la urmatoarea.

Acum ma retrag si va spun somn usor in continuare



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara! Sa scriu si eu repede meniul pana nu uit.
MD - Ovaz calculat 320 de calorii + apa + cafea cu lapte
P - salata mixta o farfurie cu varf cu 1/4 piept de pui in sos de rosii
G - o inghetata fat free = 100 calorii + un activia (100 cal.) cu almonds + cativa pumnide floricele. (asta era premiul daca slabeam) asa ca de suparare mi l-am oferit chiar daca n-am slabit 5 kg cum mi-am propus.
C - un mar si un iaurt (110 cal.) cu ceva pecans
Multe calorii "moarte" in meniul meu.

Liris . Sa fi sanatoasa si voioasa, nastere usoara si sa slabesti rapid dupa atat cat iti doresti tu.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata!

Haideti la cafa, ceai, sucuri, fructe s cereale!

Multumesc pt urari, fetelor!

O zi frumoasa!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor!

In primul rand trebuie sa va cer iertare pentru tacerea mea. Pur si simplu nu am putut sa va scriu, pentru ca nu am avut acces la Internet. Am fost in tabara de schi cu Serbanica si sotul meu, incepand de saptamana trecuta. Ati scris enorm de mult iar eu sunt extrem de inghesuita cu o multime de treburi nerezolvate si chiar nu am timp si putere sa citesc tot din urma

In ceea ce priveste concursul, cred ca inca 200 de grame pana la 62 nu fac diferentaiar azi mi-e si frica sa ma urc pe cantar, fiindca in tabara de schi am fost departe de a fi capabila sa tin regimul meu. Mi-am dus eu mancare, insa nu puteam sa car mancare pe o saptamana, in conditiile in care am locuit intr-un motel de kko, frigiderul ar fi fost o poveste frumoasa...pe langa ce lipsuri am avut.

Am schiat mult, a fost ok pe de alta parte, iar copilul a progresat, scopul taberei fiind deci atins .

Va si merg sa citesc din urma macar acest capitol dupa care incerc sa mai revin.


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata fetelor!
azi mi-e foame...rauuuuuuuuuuuuuuu
Sa ma opreasca cineva din mancat si sa ma aduca cu piciorele pe pamant


Mergi la inceput