Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Zuzi, eu n-am inteles cine e"decodoru'", si cine ti-a zis ca te-ai ingrasat?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan


"Decodor" aka "F" aka sotul meu cel drag si scump.

Stii ca mi-a zis un "adevar" nu ma deranjeaza dar "tonul " face "muzica".

Gabi multumesc si chiar ai dreptate. Idee e ca ma doare frate cand deschide gura. Are un stil de-a taia in carne vie nu alta. Si imi tot zic sa devin imuna dar nu poci. Probabil ca respectul, iubirea sau ce Dumnezeu o fi ma fac sa sufar asa.
Drept urmare azi m-am decis sa mananc "oats" (ovaz) toata ziua + apa si poate pana diseara ma fac si eu o "iapa" ispititoare.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Zuzi am si eu unul in dotare dar de cand discutam mai putin viata mea e roza.Sa iti zic cand tip in gura mare ca eu vreau sa slabesc discuta cu alti ca daca as renunta la ciocolata nu as mai fi asa si ieri mi-a zis cand am de gand sa ma apuc de mancat normal ca eu tot timpul sunt la cura de slabit.
Eu iti dau un pupic dulce si uite cand ai sa treci la urmatoare categorie iti trimit ceva din olanda(sa nu ceri acuma ceva ce nu iti pot trimite)

Gabriela eu ma simt super rau da azi am tras de mine si am scos copilul la plimbare.

Delia sa ai spor.

Tumpi sper ca nu te-ai suparat cand am zis ca nu ai apreciat bine musli .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, ce pot sa zic, nu-i frumos din partea lui dar nu te lasa doborita. Mai maninca ceva pe linga ovazul ala ca sigur mai incolo te apuca foamea si e mai rau. Hai, capul sus!

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Zuzi, a spus-o mai altfel...dar ce mai conteaza? A spus. COnteaza ca tu sa slabesti. Poate aveai nevoie de asta. De ceva mai mult ca pana acum.
TREBUIE SA SLABESTI. nu fi suparata.
Abitioneaza-te si slabeste. Nu ai nevoie de incurajari daca te pui pe treaba serios. O sa te incurajeze reactiile ceor care vor vedea ca ai slabit.
La mine s-a vazut dupa 4 kg. Si cand vedeam ca observa si cei din jur mai tare ma ambitionam. Ptr. ca trebuie sa mai scad. N-am ajuns nici la jumatate din cat mi-am propus.
Mephalaimi schimbi si mie targhetul te rog? 55 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

sunt in zona, am multa treaba.
Vroiam sa postez ceva care ar trebui sa va dea de gandit, legat de consumul zilnic de zahar si alti carbo simpli. Am subliniat si partile importante...

The Causes of Insulin Resistance

Although genetics plays a role in who might develop insulin resistance, people of South Asian origin have a higher risk for example, there are a number of environmental factors that have a major influence.

High Refined Carbohydrate Diet
The types of carbohydrate we eat has a big effect on what happens to our blood sugar level and how hard our bodies have to work to maintain it within the healthy range. Most foods contain a mixture of carbohydrates, proteins and fats, but some foods are predominantly composed of carbohydrate. These include cereals, grains, starchy vegetables (mainly root vegetables), and fruits. Legumes (beans and pulses) also contain a high carbohydrate content even though they are often referred to as protein foods. The most basic carbohydrates are known as simple sugars and are found in high amounts in fruits and refined carbohydrates contained in processed foods. Simple sugars are usually identifiable by their names ending in "ose", such as fructose (fruit sugar), sucrose (table sugar), maltose (found in grains) and glucose. Simple sugars require little or no digestion and are therefore rapidly absorbed into the bloodstream causing a rapid rise in blood sugar levels. This produces a rapid and excessive insulin response which can result in hypoglycemic symptoms and eventually insulin resistance and type 2 diabetes, if simple sugars are consumed on a regular basis. This all occurs because the chronically raised insulin levels produced by constantly consuming refined foods high in simple sugars actually reduces the sensitivity of the cells to insulin. The human body was not designed to deal with a constant flow of rapidly absorbed simple sugars. The average western diet of processed foods is packed full of these simple sugars and the rapid increase in diabetes and insulin resistance tells its own story.

For this reason, to avoid this situation it is advisable to avoid eating refined carbohydrates and simple sugars as much as possible.

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Si inca ceva...aici gasiti informatii despre dieta mea periculoasa:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet

Este folosita de mult timp pentru tratarea epilepsiei.

Anda, primul link postat de tine in mesajul in cate te revoltai se refera la altceva, nu la dieta ketogenica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Zuzi, lasa-l sa vorbeasca iar tu vezi-ti in continuare de slabit.Asa sunt barbatii.Ai vazut ca si Lai spunea de al ei.Si al meu aseara bagandu-se in pat a ingamat "mda, cred ca ai adus-o numai sa fie pe post de cuier, nu ca sa o folosesti"(era vb de crosstrainer).Ok,el a vb eu mi-am vazut mai departe de somn.
Asa sunt iei, sunt ai nostrii cu bune si rele, cuvinte de lauda sau critica.
UIte de la mine

Marilena, nu m-am suparat.Inca mai e pana sa ma supar.

Ruxi,spor la treaba.Cat de zahar, hmm, eu una n-am sa pot renunta niciodata la el.Da poate daca dau in diabet, dar nu mananc asa de mult incat sa ajung acolo.Daca tata care manca zahar cu lingura inca nu a dat in diabet pana la venerabila-i varsta de 73 de ani, sper ca nici eu.Cine poate renunta e bine.Stiu ca in excess nu face bine si mai stiu si ce inseamna sa suferi de diabet, ca-l am pe cumnatul meu.
Oricum interesant si de luat aminte.

Gata vacanta Delia?asa scurt?

Eu mi-am facut de lucru pe aici, mi-am mumusit masina pe dinauntru, am inspectat gradina, in speranta ca vine vremea frumoasa si sa imi aranzez florile.Abia astept, desi stiu ca am sa sadesc si anul asta slabe sanse sa iasa ceva din florile de primavara.

Ma duc sa vad cu ce ma dau, cu fierul de calcat sau cu crosstrainerul

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tumpi, nu era vorba numai de zahar, ci de mai multi carbohidrati...
Majoritatea le consuma tocmai pentru nu pot trai fara ele, nu inseamna insa ca sunt sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:



tumpi, nici eu nu pot sa renunt la carbohidrati . dar mananc in general putin grasimi, asa ca sper ca se compenseaza.

puskin, wow, ai o vointa de fier

zuzilici, nu tine cont de ce spune sotul tau. oamenii spun multe prostii. faptele conteaza mai mult

delia, felicitari pt. sala! e bine ca reusesti asa de mult timp acolo. eu ajung cam de 2 ori pe saptamana si stau cam 1 ora.

devoska, fetita ta e !

gabriela, si fetita ta e tot !

observatie generala: voi ati observat ca daca dormiti mai putin mancati mai mult? cel putin la mine asa se intampla. daca nu reusesc sa dorm in medie 8 ore pe zi, organismul incearca sa compenseze prin mancare. asa ca pt. mine o conditie necesara sa ma mentin e sa dorm suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna fetele, am iarasi internet !!
Imi cer scuze ca n-am raportat saptamana trecuta, n-am avut acces deloc, nici la prieteni n-am fost.

Nu stau chiar foarte bine, am 72.500, deci un total de 1,5 kg pe durata concursului.
Sper sa conteze cat de cat la succesul echipei :-)

Ieri am fost la sala...a fost super,asa am fost de mandra cand simteam cum curg sudorile de pe mine Am investit la greu in tzoale de fitness si vreau sa ma duc zilnic sau cel mult la doua zile...doar noaptea din pacate,de pe la 9 la 11. Nici nu va imaginati ce plin e la ora aia..deci nu sunt singura cu dambla si lipsa de timp.

V-am pupat, sanatate si ne vedem cel tarziu la urmatorul raport.

Mergi la inceput