Nou stil de viata (258)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Buna fetele,
Nu ma mai asteptam sa va amintiti de neserioasa de mine, sunteti ffff dragutze si chiar am ramas f impresionata , se vede ca aici nimeni nu uita de nimeni ,si eu v-am citit zi de zi.

Delidana din pacate nu prea ma tin de treaba , de aia nici nu am mai intrat , pentru ca nu prea aveam ce sa va povestesc, sa speram ca daca vine primavara revin si eu la sentimente mai bune.

Parca e un facut , de ziua mea mereu trebui sa fie ceva , eu sunt racita cobza si vad ca si Adela s a sculat cu dureri rau in gat si nu e in toane foarte bune , de bine ce astazi planificasem program de plimbare si relaxare.

Mihaser super urarea , sper sa se si prinda de mine si sa ma izbeasca vreo ambitie.

Gusta multumesc tare mult !

Multumesc tuturor si nu uitatzi ca sunt cu ochii pe voi

pupici


Mamica de printesa de 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

saltutare la fete frumoase

Eu sunt acasa. Eduard are otita. Am stat "prea mult" linistiti .

La multi ani Sigrid


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Hopes multa sanatate lui Eduard.Rau cu otita..

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Salutare la toate lumile.
Pupici multi si dulci la aniversate, sanatate la bolnaviri si.....uite ce frumos e afara! Vine primavara! nu-i asa ca-i frumos?

Fiecare sut....e un pas inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

"buna dimineata"

La multi ani ! sigrid, sanatate multa si o zi muinunata.

Dimineata nu am mai fost in stare sa intru, am venit de la munca si m-am bagat in pat, nu stiu ce am, da ma simt ca si cum m-a calcat trenu.

Tzunele, stai linistita ca si eu glumeam,nu ma supar din asa ceva.

Marilena, e posibil sa fi gresit eu,am zis oricum aproximativ.

Hopes, sanatatea lui Eduard.Saracutu taman acum inainte de ziua lui sa se imbolnaveasca.Un de la mine sa treaca mai repede.

Lou, merci, notez.Taboulah imi place f mult si mai ales sa pun multa lamaie.Chiar am sa mai fac.Imi notez si retetele astea.Am observat si eu la lintea rosie ca ferbe mai repede.

Carina, merci de retete.Am sa-mi notez si retetele astea.Eu am sa pun in fuctiune masina la framantat sau pe Mitzy, ca mainile mele sun tin greva.
Eu intrebasem de iaurt,dar de care folosesti, ce coeficient de grasime?Si da am vazut calculul, merci in ca odata.

HAppy, felicitari pt slabit.Si in Ro tot audit anual ii zice.Urasc auditul.

Zuzi, felicitari parintilor si Bellei ca nu are nici o carie.Ma bucur ca mami tau e mai bine.

Ruxi, stiu ca ne citesti, hai mai da pe la noi.Iti trimit cateva raza de soare poate asa iesi din barlog.

Meniul de azi

MD 1, ora 5: o cafea, 2 biscuiti integrali
MD 2, ora 9: furaje cu fructe de padure, o capsuna si visine(cred ca au fost 50-75gr de fulgi)
P: 55gr muschiulet de porc facut la cuptor, fara pic de ulei cu 2 ardei copti
C:2 polonice supa de vacuta
Intre daca e sa-mi mai fie foame, mai bag o salata cu morcovi, telina si inimi de salata.
Acum beau ceai , mai am in program si o banana si diseara probabil 2 portocale.

Asadar Ruxi/Carina, cum arata meniul meu?

Ma duc sa ma fatai prin casa poate imi vine cheful de treaba.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Azi m-am sculat dis-de-dimineata, adica pe la 8, iar la 10.30 eram la sala. Acasa am facut si 60 abdomene (4 serii x 15 repetari).
Miine sint la cursuri dar sper sa ajung dupa amiaza la sala. A inceput sa-mi placa.

Aliclara, e soare da' e un friiiiig...

Sigrid, sanatate multa.



www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

SIGRID La multi ani!

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza fete frumoase si Sigrid Sa fi sanatoasa si ambitioasa, sa te loveasca motivarea si sa nu mai scapi de ea toata viatza.
Sanatate multa si Adelei,

Anda poate ca ai dreptate. Iaurtul are 100 gr, = 90 cal. fiecare.
Omleta 1.5 oua. + 1/4 ardei galben si 2 rosii cherry
Salata cred c-a fost cam 300 gr cu lichid (dressing = ulei de masline + sare + zeama de lamaie) cu tot.

Ideea e ca aseara banda a inceput sa faca un zgomot ciudat cam pe la jumatatea programului meu si m-am oprit. Am chemat "decodoru" sa vada despre ce-i vorba si chiar si dupa ce-a uns-o se mai auzea ca un fasait. Asa ca n-am mai contiunat programul. Si din aceasta cauza am avut o "discutiune" cu "decodor" foarte "placuta". Ideea de baza transmisa nu prea "diplomatic" suna cam asa: M-am ingrasat se vede cu ochiul liber si caut orice scuza ca sa nu fac sport. Asa o fi...mai stii.
So, m-am gandit ca poate de-aia m-am ingrasat c-am mancat prea mult ieri.

Fetelor scuzati "paranteza".

In alta ordine de idei va pe toate si va urez o zi senina. La noi a nins si aseara dar azi dimineatza nu mai era decat o flescaiala pe langa ceva "dealuri" de zapada. Se pare ca se va incalzi pana la +8 grade azi dar e innorat. O vreme deprimata ca si mine.

Si pentru ca inca ma "racaie" nu pot sa nu zic de ce sunt unii oameni asa? Dece nu vad decat partea rea a lucrurilor si-o amplifica? De ce atunci cand alerg de-mi ies ochii din cap sau ard cate 500 calorii deoadata nu zic si eu un : Bravo ! ceva? Nu, chiar si atunci cand ti se-aduna transpiratia in barba iti trantesc ceva de genul: Ehe! mai ai mult pana departe. ... de parca le-ar fi zis cineva c-am ajuns la destinatie.
Sorry again.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, eu n-am inteles cine e"decodoru'", si cine ti-a zis ca te-ai ingrasat?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Pai Zuzi, pe mine m-ar motiva tare de tot discutia de aseara; pe principiul, a, da??? Lasa ca-ti arat eu! Si i-as arata cat pot sa slabesc si cat sunt de zana.

Normal ca nu pica bine si ca un strop de incurajare face bine... uite un de la mine sa-ti treaca supararea!

Hopes, sanatate multa la pruncut!

Gusta, cam asa se intampla daca sufli nasul cu sange, ai sinuzita. Multa sanatate.... eu ma lupt cu ea de fiecare data cand racesc si am niste dureri de cap/frunte tare urate.

Delia, asa e, sala da dependenta!! Dar e dependenta de bine!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput