Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

incerc maine dimineata, poate reusesc ceva...oricum nu imi fac vise

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ma bag si eu la somn, ca bebe doarme de la 21.30!
noapte buna!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

noapte buna

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Multumim de incurajari fetele nr facem bine imediat si ne vedem in parc la plimbarica
Anorexie...pentru ca refuza intentionat mancarea, ia bibe si arunca pe jos, dupa 10 ore de somn refuza bibe fara sa guste cu lingurita e un pic mai bine dar nu stralucit si atunci imi da peste mana, imi lingurita si arunca cu mancare, nu deschide gura cand vin cu lingurita, eu ii spun tot felul de chestii, il fac sa rada si atunci pac ii bag mancarea in gura..si el o scuipa sau o tine mult in gura si ii iese cand rade iar
Trecem noi si peste asta

Am depus dosarul pt CIC
Va spun un secret: mi-au gresit adeverinta de la munca si am depus asa pentru ca am vazut tocmai la primarie si nu mai era timp sa ma intorc si zilele astea imi expirau cele 60 zile. Au gresit in sensul ca eu am intrat in prenatal pe 1 sept si ei au scris 19 sept si cum ca as fi avut medical in sept Sper ca nu se apuca nimeni sa verifice, oricum....nu e greseala mea
Ramo ai grija cu actele de la munca ca fetele sunt cu capul in nori

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura
http://jollyjumper.ro/index.html


mi se pare super tare! Asa e si leaganul lui Teo, dar nu sta atat de bine "strans" in chilotel ca la aces jolly jumper.
Pe al nostru, satul de zgariat peretele deasupra usii, tati l-a agatat in tavan
Eu as zice, go for it!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

CD, imi pare rau sa aud de infectia urinara a piciului. Sper ca odata tratata sa revina la sentimente mai bune fata de papa

Anamona, referitor la pomapa bifazica. Da, asa este a mea si la fel era si cea manuala. Bifazic = 2 ritmuri de muls. Primul este mai alert si mai slab in intensitate pentru a declansa lactatia rapid iar celalalt este cel al mulsului propriu zis, unde intensitatea se regleaza. Eu nu folosesc puterea de suctiune maxima a pompei pentru ca nu imi e necesara. Partea cu "bifazic", cred ca e mai mult o treaba bine promovata decat ceva f util.

Eu cred ca si pompa Ameda e f buna. Cand am luat-o pe a mea nu stiam ca se importa Ameda si la noi

Paula, cred ca dau si eu comanda de jumper. Am vazut galeria video de pe site si m-a amuzat teribil.

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

of, CD, imi pare asa de rau sa aud.... dar macar daca stiti ce e, dupa tratament o sa fie mai bine, o sa pape Mikul si recupereaza el, n-ai grija! Insa cu decalotarea.... mi se pare indamisibil ce i-a facut pediatra aia sau cine naiba era.... cum asa, pana la sange? si de ce chirurgie cand asta se poate face f bine acasa??? cu atat mai mult cu cat voi ii faceti in fiece seara..... nu pricep, dar sper din tot sufletul sa fie bine!

multi pentru Mik si o maare pentru tine, mami!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

lala, Ange, am vazut filmuletele.... aveti puiuti super!

babytza, nu pot pune inca pozele cu astia mici pe aceeasi paturica.... inca nu le-am descarcat si nu ma simt in stare la ora asta.... abia acum l-am culcat pe Edi... de fapt nici nu stiu daca sau cat o sa-l tina... se tot trezeste din 20 in 20 de min... nu stiu ce are de e asa agitat....of. Dar maine pun si poza

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Paula Laura, e super jumperul... tare as vrea si eu ptr picime, dar chiar nu am unde acum... plus ca as vrea, cumva, sa le pun unul langa altul sau macar in imediata apropiere si nush cum sa fac asta....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Offfffffff Roxana imi pare tare tare rau de Mikul, sper sa treceti repede peste problema si sa fie pustiul bine Infectia va trece repede si o sa pape bine, nu iti face griji Dar cum au ajuns la concluzia ca e anorexic ??? Iar cu putzica nici nu vreau sa ma gandesc

Angelyna am numarat eu acum si NU AU TRECUT 60 ZILE !!! Du-te neaprat maine ca mai ai timp sa rezolvi tot. E vorba de zile lucratoare , deci nu se pun sambata si duminica la numaratoare Asta m-a salvat si pe mine , ca eu am intrat in Cic cu 5 zile mai tarziu ca tine . Sa ne spui ce ai facut

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput