Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Offff CD imi pare rau sa aud ca e bolnavior Mikul. Dar la ce dr tampita ati fost de la decalotat atat de brutal de i-a curs sange?!?!? Mi se pare inadmisibil!!!! Cred ca ti s-a rupt sufletul!!! Imi pare ffffff rau. pupam baiatul sa-i treaca toate cele..... Btw anorexia cum au descoperit-o???!?!?





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare, in fapt se seara!
v-am citit azi, am vazut filmulete, poze...dar mai ales filmulete!
mi-am vazut nora cum papa iaurtzel, dar n-am inteles pozitia:)
am vazut ramitza de Noah cum cucereste spatiul, am vazut echipa Lauretei si am stat un pic cu inima stransa sa nu sara cumva Inisa pe aia mica...

eu nu m-am sitit prea bine nici azi nici ieri...am fost cam ametzita si cu dureri, din cauza de urati.
azi m-am dus totusi la coafor, m-am tuns si mi-am improspatat shuvitele ca se dusesera pe camp...am aceeasi tunsoare ca data trecuta...

laura, imi place jumperul ala!
l-as lua si eu...desi nu stiu cat il vom folosi...Razvan deja are 9 kg...dar avand in vedere ca de acum ritmul de crestere scade...mai ramane sa-m i conving soata:)

CD, imi pare tare rau!
care sunt simptomele care au dus la diagnisticul de anorexie? hmm
bine ca macar acum stii de infectia aia si o tratati. sa vezi ca va manca baiatul dupa ce scapa de ea!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Irina nu am auzit pe niciuna dintre fetele care alapteaza si le-au vizitat rusii ca productia de lapte a fost dramatic afectata. Cred ca nici pe fondul de oboseala si stres nu se poate ca laptele sa se diminueze pana la zero. INcearca ca in aceste perioade sa iei mai multe vitamine si suplimente ce maresc producia de lapte gen galafor, nutrinatal, galactogil, tinctura de marar.....

Nu te stresa, ca sti ca si asta e un factor important...


Te pup

Acum chiar ma duc la nani...





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

www.okey.ro/index.php/intalnire-cu-printesa-omidee-sambata-28-februarie-si-duminica-1-martie-la-muzeul-national-de-geologie/2009/02/25/" target="_blank">pentru cele care aveti copiii mai mari...si nu numai!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Off CD imi pare rau sa aud de probleme astea, speram sa treaca repede iar pe Mikul il am mult sa ii fie bine

MOnycaC fata mea si-a dublat (aprox) greutatea pe la 3 1/2, deci e bine...nu stiu sigur daca e vreo regula sau nu, dar toate semnele sunt ok, asa ca nu ar trebui sa te strezezi [ppup] (prea rau)

Claudinna, va am cuscra si ginerele meu frumos ...pozitia bebelinei este urmatoarea:
- sta la 45gr culcata pe perna (in lipsa temporara de scaun masa sau balansoar) numai ca am filmat eu aiurea...adica filmam fata cu o mana iar cealalta dadea de mancare, in carut parca nu sra chiar bine..adica prea ridicata

Oricum e fan sa stea in picioare sau sezut...ceea ce e prea devreme....dar te poti intelege cu cineva...ca tipa si plange are caracter nu gluma

Laura tare frumos jumper-ul...eu nu am unde sa-l pun ..... lipsa spatiului

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

angelynna, vroiam sa te intreb: cand ai terminat concediul de sarcina si lauzie?

a, despre pozitia de mancat: si eu ii dau lui razvan pe perna de alaptat, tot cam la 45 de grade. eu am un scaun de masa, mostenit de la finul meu, dar nu se lasa pe spate si azi l-am pus prima data in el sa vad cum sta...raman la perna, pana va sta f bine in sezut..pt ca masa nu dureaza chiar 5 minute si-mi fac griji pt coloana lui
poate il vom folosi dupa 7 luni...ma gandesc ca atunci va sta cat de cat...
oricum, el s-a aratat ff incantat!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna am terminat concediul in decembrie pe 16

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mda...au cam trecut 60 de zile...adica perioada cand puteai cere CIC...dar incearca, totusi

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

stiu faza e ca atunci cand am terminat eu concediul de sarcina si lauzie nu era legea asta si de asta nici nu m-am agitat stiind ca nu iau nci o indemnizatie

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

offf, dar poate totusi e posibil!
ca pana au aparut normele...pana a aparut legea...incearca, totusi

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput